Podobają mi się panele laminowane ułożone ciągiem w mieszkaniu, ale wiadomo że kuchnia i łazienka potrzebują trochę większej odporności na wodę. Zastanawiam się w którym miejscu kłaść kafelki w kuchni łączonej z salonem, która będzie posiadała wyspę. Wejście do kuchni/salonu jest z korytarza niestety. Odstęp kuchni od wyspy to 1m, także kafle 50cm od zabudowy kuchennej? Czy może pociągnąć do wyspy?

#remontujzwykopem #panelepodlogowe #wykonczenia #podloga
sezonowiec1 - Podobają mi się panele laminowane ułożone ciągiem w mieszkaniu, ale wia...

źródło: Zrzut ekranu 2025-07-1 o 17.00.01

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sezonowiec1: możesz zrobić płytki tylko pod szafkami przy ścianie, tak, żeby nóżki na nich stały. Ja szedłbym w panele również w aneksie kuchennym, różnica materiału między częściami pomieszczenia wygląda słabo.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1 połóż dobry laminat ma całej powierzchni, pod meblami płytki albo goła wylewka. Panelem dojeżdżasz do zabudowy, maskujesz to blendą i po sprawie. Łączenie panela z płytką w jednym ciągu wygląda średnio, a i poziom trudniej zgrać. Wyspę zawsze można przy panelu obrobić ćwierćwałkami, listwą zig zag, albo elastyczną przypodłogową
  • Odpowiedz
#remontujzwykopem #remont #diy #podloga
Mireczki czy wykładzina pcv klejona na taśmę dwustronną do podłogi będzie ok czy jednak trzeba iść w klej? Czytam że robi się taśmą i w sumie było by mniej babrania ale jakoś nie wierzę że przy takich odstępach między paskami taśmy jak zalecają nie będzie się nic ruszało marszczyło itd. Jakie macie doświadczenia?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, zbliżam się do wykańczania domu (siebie też zresztą) i pisze z pytaniem dotyczącym paneli podłogowych. Z żoną objechaliśmy tuzin sklepów, fora posprawdzane itd. ceny niektórych paneli zwalają z nóg a trochu tych metrów do ułożenia jest (dół 96 góra ok. 70) - czy przy ogrzewaniu podłogowym przy panelach laminowanych jest duża utrata ciepła?
Jednak wszędzie czytam że lepiej jest do ogrzewania wykorzystać panele winylowe ale czy faktycznie różnica będzie taka duża?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komandofoka1 ja brałem w komforcie od producenta Vitality i po trzech latach jak nowe. Mam je nawet w kuchni bo jedna podłoga na całym piętrze. Dziurka tylko jedna po nożu co spadł dzióbkiem w dół.
  • Odpowiedz
@ArtBB: mam Clasena, ogolnie jedyna podgloda ktora mi sie podobala, ale z zamkami to jest prawda, juz skrzypia, latwo to mozna naprawic, jakosciowo ogolnie nie sa zle, ale zamki mogliby poprawic.
  • Odpowiedz
W czym takie panele są gorsze


@ArtBB: w jakości. Ułożone będą ładne, ale zdegradują się o wiele szybciej, wytrą na krawędziach i będą paskudne. Dodatkowo są cienkie, mają słabe zamki i przy nawet lekkich nierównościach podłoża, zamki będą pękać i się rozłazić.
  • Odpowiedz
Cześć,
mam problem z panelami Berry Alloc Sand Natural, które kupiłem i zamontowałem około pięciu miesięcy temu. Panele mają wykończenie matowe i do tej pory wyglądały świetnie. Niestety, ostatnio zauważyłem, że w jednym miejscu powierzchnia zaczęła błyszczeć, co dość mocno rzuca się w oczy w porównaniu z resztą podłogi.

Zastanawiam się, czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Może wiecie, jak przywrócić matowy wygląd w tym punkcie? Czy są jakieś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam takie dość nietypowe pytane, czy listwę tego typu (z przeznaczeniem montażu na klej) da się jakoś przerobić/zamontować na klipsie? Ewentualnie może macie jakieś lifehacki co do montażu tak by można ją w każdej chwil odpiąć np. w celu włożenia przewodu?
https://vox.pl/product/listwa-przypodlogowa-vox-espumo-esp205-antracyt-1286331

#budowadomu #pytaniedoeksperta #pytanie #budowa #dom #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #kiciochpyta #budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powoli podchodzimy od wykończenia domku (65m2) w którym ok. 50m2 chcemy pokryć panelami winylowymi. Ponoć najlepsze do ogrzewania podłogowego. Jak ugryźć temat? Kupować te ze zintegrowanym podkładem, czy lepiej na klej i samwmu dobrać podkład? Jeśli ta druga opcja, to co najlepsze do podłogówki? Nie ukrywam, że budżet nam się już nie spina za bardzo, więc zastanawiam się, czy jest szansa dorwać coś w okolicach 100 zl/m2...

Wołam @Vhredny, bo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@donotletmein_: Wielkiej różnicy nie będziesz miał przy ogrzewaniu podłogowym, moim zdaniem lepiej nie kleić tylko na podkładzie kłaść, mniejszy problem i łatwiej później wymienić jakby się chciało, a samo przyklejenie w zasadzie nic w użytkowaniu nie daje.
  • Odpowiedz
bede ogarniał panele vinylowe, prawdopodobnie od quick stepu, jak duże ma znaczenie grubość? bo wygląda jakby tylko to cena definiowała, jak wezme 6 zamiast 4mm to będzie jakakolwiek różnica np. w trwałości?

#panele #wykonczenia #mieszkanie #podloga
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@victordeleco2: bel pol - polska firma, dobry wybór, spoko ceny. Tylko jak już wybierzesz to bym rozważył zamówienie online. Kupiłem u nich panele na miejscu, a potem okazało się że jeden z ich sklepów internetowych (podlogi-drzwi.pl) miał lepszą cenę. W sklepie online będzie ciężko ze zwrotem nadmiaru, ale nawet wyrzucając jedną nadmiarową paczkę wyszłoby mi taniej.
W razie reklamacji też bym nie musiał zapierdzielać niewiadomo gdzie, tylko by oni ogarniali
  • Odpowiedz
żonie wypadła wkrętarka z ręki jak stała na drabinie i taki efekt na podłodze laminowanej (quickstep). Da się coś poratować bez wycinania i wymiany panela? (jest pod ścianą więc trzeba by też zrywać listwę). Nie wiem czy to nie za duża dziura na zabawę woskiem z zestawu naprawczego. #remontujzwykopem #remont #wykonczenia #podloga
MrBudget - żonie wypadła wkrętarka z ręki jak stała na drabinie i taki efekt na podło...

źródło: podłoga

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#parkiet #podloga
Mam parkiet lakierowany, cyklinowany rok temu. Niestety tam gdzie się chodzi najwiecej jest dość mocno przybrudzony już. Czym to wyczyścić? Może Loba remover i ścierką trzeć mocno? Czy wypożyczyć polerki jednotarczową i spolerować to? Tylko boje się że zejdzie lakier. Może jakiś inny środek?
knet4 - #parkiet #podloga 
Mam parkiet lakierowany, cyklinowany rok temu. Niestety ta...

źródło: IMG_4710

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie macie jakieś pomysły jak ocieplić wylewkę. Chce położyć jakiś podkład pod panele który będzie mi chociaż trochę izolował zimno. Mieszkam na parterze i chciałbym choć trochę odizolować podłogę od tego zimna. Jakaś folia izolacyjna lub jakiś styrodur co można na nim panele położyć? Będę wdzięczny za pomoc.

#remonty #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #podloga #pytanie #panele #izolacja #mata
krzychummm - Mam pytanie macie jakieś pomysły jak ocieplić wylewkę. Chce położyć jaki...

źródło: big_paroizol-110-alu

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krzychummm: najlepiej to by było położyć chociaż 1cm płyty PIR. Można na to bezpośrednio dać panele, za dużo Ci nie podniesie, na taką powierzchnię jak mieszkanie nie wyjdzie za drogo, a współczynnik przewodzenia ciepła ma znacznie lepszy niż te wynalazki tylko odbijające promieniowanie.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki

Jestem przed wyborem co położyć na posadzkę. Mam ogrzewanie podłogowe wodne. Rozważamy panele winylowe lub laminowane, niestety są rozbieżne opinie co do tego czy laminowane nadają się na taki typ ogrzewania. Czy ktoś ma wiedzę i mógłby rozjaśnić temat, odnośnie tego, które panele i o jakich parametrach nadają się na ogrzewanie wodne podłogowe?

#nieruchomosci #ogrzewanie #budownictwo #budowa #podloga
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czainek: wszystko co ma znacznie mniejszy opór cieplny niż styropian się nada - drewno, panele, płytki, wykładzina. Jedyna różnica że będziesz musiał puścić o 0,5 czy 1 stopień cieplejszą wodę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A jeszcze tak dopytam, jeśli chciałbym panel winylowy spc, który ma montaż na klik to czy taki panel można zrobić nie na klik tylko na przyklejenie? Czy mógłby ktoś rozjaśnić czy wszystkie panele spc są na kliki?
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki,

mam pytanie, czy można na panelach laminowanych (w moim przypadku Quick Step) stawiać meble i sprzęt typu lodówka?
W grudniu ma przyjechać nowa lodówka, wcześniej nie przyszło mi do głowy żeby patrząc na parametry sprawdzić ile ona waży - a sporo bo aż 100 kg :o Do tego dochodzi waga żywności w zamrażalniku i chłodziarce, więc to będzie grubo ponad 100 kg :/

Czy ktoś z Was ma panele laminowane/winylowe i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach