Mirki, dlaczego na stronie e-pitów nie mam dostępu do złożonego zeznania? Wchodzę w "twój e-pit" i wywala komunikat o automatycznej akceptacji, a potrzebowałbym zrobić druk pita za 2021. Pit składałem online jakoś w lutym. Wie ktoś co z tym fantem zrobić?
#pit #podatki #urzadskarbowy #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #pit #urzadskarbowy

Skoro złożyłem PIT 37 i PIT 38, na jednym mam zwrot a na drugim dopłatę. To muszę zapłacić zwrot-dopłata czy w całości dopłatę a oni mi wyślą cały zwrot. Jak to jest w ogóle jak to się płaci bo nigdy nie miałem nadpłaty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas na podsumowanie tego roku z kalkulatorgieldowy.pl
Na początku chcielibyśmy (jest na dwoje) podziękować wszystkim, którzy pomagali nam udoskonalać nasz projekt poprzez mirko, fb i maila ( ʖ̯) Bez waszego wsparcia nie udało by się nam obsłużyć tylu platform i wyłapać błędów/nieobsłużonych sytuacji. Wiele mirabelek i mirków również działając na tagu pomagało innym co było super :) Dziękujemy również naszym darczyńcom na różnych platformach!

Ostatnie kilka miesięcy było
kalkulatorgieldowy - Czas na podsumowanie tego roku z kalkulatorgieldowy.pl
Na począ...

źródło: comment_1651653008deQKbcJZo1elBs6pjFgE2q.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dktrdktrdktr: Ten projekt ma dużą szansę na komercjalizację, choć wymaga sporo dopracowania. Przecież takie degiro czy T232 jak będą opracowywać strategie przejecia rynku polskiego spokojnie mogą rzucic szesciocyfrową kwotę mirkom za ten projekt. I tego im życzę :)
  • Odpowiedz
@KaluHeHe: W sumie to nie moja sprawa ale to jest niezgodne z przepisami podatkowymi. Zeznanie z całoświatowych dochodów zawsze podaje sie w kraju rezydentury podatkowej, którą określa centrum interesów życiowych czyli miejsce gdzie mieszkasz 163 dni w roku.
  • Odpowiedz
Witam wykop,

Pierwszy raz składałem pit'y. Szybkie pytanko czy jak złożyłem pit to dostane coś więcej niż UPO? Nie oczekuje laurki od państwa ale jakieś potwierdzenie że wszystko dotarło razem z pieniędzmi? Czy tylko jak coś źle zrobiłem to ewentualne wezwanie?

#pit #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sclassy: jak się zalogujesz na swoje konto podatki.gov to tam będziesz mieć status zaakceptowany przy pit. Co do przelewu zapłaty, to chyba nie ma potwierdzenia, ale mogę źle pamiętać
  • Odpowiedz
Wszedłem w archiwalne PIT-y (które zaakceptowały się same), w poprzednim roku 2 zł do zapłaty, we wcześniejszym 5 zł, a to prawdopodobnie przez sposób, w jaki kwoty są zaokrąglane. Co z tym fantem robić? Czy ktoś was o to kiedykolwiek ścigał? #pit #skarbowka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@potrzebie: bardziej mi chodziło o to, czy ktoś miał jakieś sankcje z niezapłacenia tego w terminie

zapłacę jak znowu portal będzie dostępny (bo przez kilka dni będzie niedostępny - automatyczna akceptacja pitów)

i czy w takim przypadku trzeba pisać czynny żal, czy wystarczy zapłacić (bo ze skarbówką to nic nie wiadomo)
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel Jeśli jesteś klientem Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego i korzystasz z aplikacji Supermakler oraz jeśli przekazałeś Biuru Maklerskiemu zgodę na otrzymanie deklaracji drogą elektroniczną (ePIT), wystawimy PIT-8C. Nie jest zeznaniem podatkowym - to jedynie informacja, która jest wystawiana przez dokonujące wypłat świadczeń jednostki (np. banki) oraz stanowi pomoc w weryfikacji rocznego zeznania podatkowego (PIT-38) i ustaleniu łącznej kwoty podatku. https://www.pkobp.pl/podatki/
  • Odpowiedz
Mirki mam problem. Pracowałem na umowe o pracę nastepnie prowadziłem działalność gospodarczą. Nie mam kontaktu z księgową na tą chwile i nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Rozumiem że muszę złożyć pit-36 ale po wejściu na podatki.gov.pl nie mam go w zakładce. Ktoś może pomóc przynajmniej naprowadzić? xd
#pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można jakoś pobrać pit z 2021 roku przez strone epit.podatki.gov.pl? Widzę go w twój pit, jego numer referencyjny i datę złożenia, ale nie można pobrać ani zobaczyć. Chodzi mi o kwotę przychodu

#podatki #pit #ksiegowosc #urzadskarbowy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poloq: możesz pobrać tylko z miejsca z którego wysłałeś. Nie na żadnego centralnego rejestru z jego możesz sobie pobierać archiwalne PITy. Ja sobie zawsze wysylam na pocztę żeby mieć archiwum
  • Odpowiedz
@zibizz1: przesyłałem przez portal księgowy, wydaje mi sie ze poprzedni ksiegowy mogl wprowadzic korekte i tego skorygowanego pitu nie umiescil w portalu - dostaje teraz brak autoryzacji, ktory moze wynikac chyba tylko z nieporawnosci kwoty przychodu
  • Odpowiedz
Dzisiaj ostatni dzień, więc wolę się upewnić. W zeszłym roku kupiłem, a później sprzedałem kilka kryptowalut (ze stratą xD) przez #xtb i #etoro. Czy w takim przypadku wpisać te przychody i koszty w "zagranicznych" czy "walutach wirtualnych"? Raport podatkowy 2021 od Xtb zawiera już rozliczenie kryptowalut ("źródła zagraniczne") czy trzeba je dodać samodzielnie? Z góry dzięki ;) #gielda #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KotekWrocek: tak, eToro u mnie sobie podliczysz szybko na Kalkulatorgieldowy.pl natomiast co do XTB to dopytaj się ich na czacie czy krypto są gdzieś ujęte. Jeśli były w PIT-8C bo był CFD to luz. Jeśli stwierdzą, że nigdzie tego nie podali a były to prawdziwe krypto to złożysz później korektę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Swiecorek: po złożeniu takiego PIT-36L widzisz go gdzieś na e-urzędzie skarbowym?
Pytam, bo poprzedni PIT-36 za 2020 jest widoczny, a L już nie...

Ja składałem przez wfirme i totalnie bez problemu. UPO jest, walidowałem dodatkowo przez Adobe z wtyczką edeklarację, chyba nawet 64bit.
Ważne było, by to odpalać przez program, a nie przez przeglądarkę i działało od razu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Lyxor etfsp500 - dywidendę muszę sam rozliczyć z EUR 19%. Czy zysk ze sprzedaży akcji też muszę sam rozliczyć? Czy będzie już uwzględnione na picie od maklera? #gpw #gielda #pit #dywidenda #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach