Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@chemik_kieszyk: do kiedy powinienem to zrobić? Z tego co czytałem, jeśli niektóre staże są organizowane z różnych funduszy, jak dotacje unijne to nie trzeba się z tego rozliczać. Niestety osoby odpowiedzialne za to aktualnie są na urlopach i nie odpowiadają na maile (╯︵╰,)
@hivonzooo: zasada jest prosta - jak dostałeś jakieś pieniądze w ciągu 2017, to do 30 kwietnia 2018 roku masz się rozliczyć.
Ja rozumiem, że ważne jest to, aby wszystko było dobrze rozliczone, ale czy jest sens wysyłać list polecony z czymś takim?
#urzadskarbowy #pit #heheszki
#urzadskarbowy #pit #heheszki
źródło: comment_QufF4ewmOKxVyVHghqEMFfWG5o1Hs3pk.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PanKtos pit-8c? Musisz to wykazać na pit-36 w innych źródłach
konto usunięte via Android
- 1
Po rozliczeniu PIT mam złotówke do zapłacenia.Myślicie że będą mnie ścigać czy w dupie z tym? #pit #rozliczeniapodatkowe #prawo #kiciochpyta
@panparowkazbiedronki Idz zaplac i bedzie spokoj. Majatek to nie jest, a szkoda sie z tym szarpac za jakis czas.
@panparowkazbiedronki: też miałem 1zł, ale nie rozumiem jaki problem zrobić przelew. swój pit rozliczyłem i wysłałem w 5 minut łącznie z przelewem.
- 1
@brmstufldigart: Rozliczam się miesięcznie, pit nie zdążył się naliczyć :) cośtam zarobiłem
@brmstufldigart: masz podniesiemy pierwszy próg wiec mógł zarobić nawet 6 tysięcy
@Bananowy96 Tylko e-deklaracje.
- 1
@Bananowy96: e-deklaracje, oficjalna appka z MF
- 1
- 1
Mirki zna ktoś stronę przez którą mogę rozliczyć PIT? W tamtym roku robiłem to przez stronę ministerstwa ale teraz tego cholernego programu znaleźć nie mogę. Podrzuci ktoś link?
#podatki #pit #urzadskarbowy #kiciochpyta
#podatki #pit #urzadskarbowy #kiciochpyta
- 1
@Pirat_Brodacz: pobierz e-deklaracje (oficjalny program), żaden inny. Przepisujesz dane z pitu i wysyłasz (musisz mieć pit z poprzedniego roku - trzeba bodajże dochód). Dziecko z podstawówki by ogarnęło.
@konik_polanowy: nie da sie wyslac pita przez e-puap xD
Jeśli w PIT/O zapomniałem wpisać numer nieruchomości gdzie mieści się dana stacja krwiodawstwa będąca obdarowanym a jedynie samą ulicę to olać to czy jednak lepiej wysłać korektę całego zeznania PIT?
#pit #podatki #krwiodawstwo
#pit #podatki #krwiodawstwo
@Celebe: Jeżeli będzie coś nie tak to poproszą o korektę. Powinno przejść :) Papier w razie co masz, więc nie powinno być problemu
I tak lepiej niż w zeszłym roku... #pit #wincyjpodatkow
źródło: comment_dqpBrPTW0N5D8nnJhO635oiAi9Nsk2kr.jpg
Pobierz- 0
@dzikdzikdzik: dostaje pit11 - uzupełniam - wyskakuje kwota, wpłacam
Jeden pracodawca, zakładam że to jakiś macher z przeskoczeniem progu podatkowego
Jeden pracodawca, zakładam że to jakiś macher z przeskoczeniem progu podatkowego
Komentarz usunięty przez autora
Jak złożyć PIT-37 podpisując profilem ePUAP? Ta upośledzona apka e-deklaracje wymaga podania kwoty przychodu z 2016 roku do weryfikacji, a ja nie znajdę tego za żadne skarby. Na stronie MF jest informacja że można to zrobić z profilem ePUAP, ale żadna mądra głowa nie wpadła na to żeby chociaż podać link albo instrukcję.
#pit #rozliczeniapodatkowe #podatki #kradno #zlodzieje
#pit #rozliczeniapodatkowe #podatki #kradno #zlodzieje
@wysuszony: To tez poszukam
po zgubieniu PIT-11 z zeszłego roku i straceniu kilku godzin życia znalazlam, może komuś się jeszcze przyda: https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/?link=PIT37_24. na razie wygląda na to, że działa - czekam na UPO.
- 1
Witam, cały ubiegły rok pracowałem w #uk będąc na bezpłatnym urlopie w PL, mniej więcej w połowie roku dałem wypowiedzenie w pracy w naszym kraju i dostałem jedną wypłatę za zaległy urlop.
Teraz dostałem PIT-11 z kwotą za ten urlop - czy przy rozliczeniu podatkowym mam jakoś uwzględniać dochody z Anglii?
#podatki #urzadskarbowy #pit
Teraz dostałem PIT-11 z kwotą za ten urlop - czy przy rozliczeniu podatkowym mam jakoś uwzględniać dochody z Anglii?
#podatki #urzadskarbowy #pit
@arcz: na podstawie sumy dochodów z PL i UK ustalasz swój próg podatkowy, który stosujesz tylko do kwoty z PL
Zostałeś w UK ? ;)
Mireczki, wypełniam sobie PIT'a przez e-pity. No i w 2017 miałem parę umów o dzieło. W które pola muszę powpisywać dane? 49, 50 i 51? Pit11 jak cos. I drugie pytanie, mozna wskazac numer konta, na ktory chcialbym otrzymac zwrot?
#pit
#pit
@TeflonDon: Umowy o dzieło oczywiście wpisujesz w wierszu "Działalność wykonywana osobiście, o której mowa w art. 13 ustawy (w tym umowy o dzieło i zlecenia)". PIT-11 to druk, który pracodawca wystawia pracownikowi. Ty z urzędem skarbowym rozliczasz się na PIT-37
Na formularzu PIT-37 umowy o dzieło wpisujesz w pola 47, 48, 51.
Numer konta do zwrotów podajesz na ZAP-3. Wyprzedzając twoje pytanie, z góry odpowiem: ZAP-3 nie da się
Na formularzu PIT-37 umowy o dzieło wpisujesz w pola 47, 48, 51.
Numer konta do zwrotów podajesz na ZAP-3. Wyprzedzając twoje pytanie, z góry odpowiem: ZAP-3 nie da się
Do kiedy trzeba złożyć #pit?
- 1
Pracowałem przez 2 miesisce w UK, w Polsce nie miałem żadnych dochodow. Czy muszę robić jakieś rozliczenie?
Czy do US muszę spadać jakieś papiery?
#podataki #urzadskarbowy #pit
Czy do US muszę spadać jakieś papiery?
#podataki #urzadskarbowy #pit
@DanekRBI jeżeli w Polsce nie miałeś żadnych dochodów to nic nie musisz składać
- 0
@SupaHotRobert: I tak miałem zamiar się udać, ale myślałem, że uzyskam tu jakieś potwierdzenie swoich przypuszczeń odnośnie tej sprawy. Dzięki w każdym razie :)
- 1
Jeżeli zwrotowi podlegają wszystkie składki na dochodowy (<6000zł) to dobrze rozumiem, że nie ma sensu rozliczać wydatków na internet?
#pit #podatki #ksiegowosc #kiciochpyta
#pit #podatki #ksiegowosc #kiciochpyta
@330CiA: Yup. Tylko ulga na dzieci mogłaby wpłynąć na wyższy niż zapłacony podatek zwrot.
konto usunięte via Android
- 0
@330CiA rozumiem, że chodzi Ci o zaliczki na dochodowy?
Ale tak ulgi na internet nie ma sensu, jedynie ulga na dzieci może być ponad zaliczki.
Ale tak ulgi na internet nie ma sensu, jedynie ulga na dzieci może być ponad zaliczki.
czy jest jakis program #pit #pity dla debili, w którym wstawię to co jest w kilku PITach 11 i sam mi wyliczy PIT 37? xd
zawsze mi to robila ksiegowa, ale chora..
nie wiem co gdzie sumowac i wpisywac, chce po prostu przeklepac kilka PITów 11 i niech sobie sam liczy
#podatki #urzadskarbowy
zawsze mi to robila ksiegowa, ale chora..
nie wiem co gdzie sumowac i wpisywac, chce po prostu przeklepac kilka PITów 11 i niech sobie sam liczy
#podatki #urzadskarbowy
- 1
@Pan_pajonk: o świetny program, sciagalem 2 inne i nie bylo tam takiej funkcji, dzieki wielkie
- 1
@Pan_pajonk: dziękuję pan pajonk xd
- 1
@MKULTRA: 37
- 0
@SuperHiperBola: dzięki
























#podatki #pit