Mirki, wypełniłem pit-37 i w rubryce 135 mam Łączna kwota zwrotu 932,00 ale coś mi nie pasuje. Miałem umowę na zlecenie i zarobiłem przez ten czas na czysto 5182,64 (dochód). Z tego co wyczytałem w necie to kwota zwrotu ze zlecenia nie może być wyższa niż 556zł bodajże. Coś źle wypełniłem? Kwota zwrotu na picie 37 jest taka sama jak "Zaliczka pobrana przez płatnika" czyli też 932zł
#podatki #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy że stażu organizowanego przez urząd miasta muszę się rozliczać? Projekt "Wakacyjny staż" w Gdańsku. Przepracowałem tam tylko 3 tygodnie z racji tego ze nie to było to czego oczekiwałem.

#pit #podatki #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chemik_kieszyk: do kiedy powinienem to zrobić? Z tego co czytałem, jeśli niektóre staże są organizowane z różnych funduszy, jak dotacje unijne to nie trzeba się z tego rozliczać. Niestety osoby odpowiedzialne za to aktualnie są na urlopach i nie odpowiadają na maile (,)
  • Odpowiedz
cześć, poszukuje programu do rozliczanie pit w którym będę mógł samodzielnie wpisać OPP. Niestety każda aplikacja wcześniej mi to uniemożliwiała( ͡° ʖ̯ ͡°) #pit #podatki #us #programy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie
#pit
#podatki
Pracowałem jeden miesiąc w zeszłym roku na umowie zlecenie przez agencję, nie dostałem jednak żadnych dokumentów do rozliczenia a czas chyba jest do końca tego miesiąca na przysłanie mi pita?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@MrsMsx
Który miesiąc? Bo jak pracowałeś w grudniu, a wypłata doszła w styczniu, to w tym roku nie dostaniesz pita od nich. A tak poza tym termin na wysłanie upływa pojutrze.
  • Odpowiedz
W wakacje pracowałem przez 2 miesiące (sierpień, wrzesień) na umowie zleceniu. Pracodawca jeszcze nie przysłał mi PITa. Mam jeszcze czekać czy powinienem się o niego upomnieć?
#pytanie #prawo #pit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pirat_Brodacz: pobierz e-deklaracje (oficjalny program), żaden inny. Przepisujesz dane z pitu i wysyłasz (musisz mieć pit z poprzedniego roku - trzeba bodajże dochód). Dziecko z podstawówki by ogarnęło.
  • Odpowiedz
Jeśli w PIT/O zapomniałem wpisać numer nieruchomości gdzie mieści się dana stacja krwiodawstwa będąca obdarowanym a jedynie samą ulicę to olać to czy jednak lepiej wysłać korektę całego zeznania PIT?

#pit #podatki #krwiodawstwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak złożyć PIT-37 podpisując profilem ePUAP? Ta upośledzona apka e-deklaracje wymaga podania kwoty przychodu z 2016 roku do weryfikacji, a ja nie znajdę tego za żadne skarby. Na stronie MF jest informacja że można to zrobić z profilem ePUAP, ale żadna mądra głowa nie wpadła na to żeby chociaż podać link albo instrukcję.

#pit #rozliczeniapodatkowe #podatki #kradno #zlodzieje
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, cały ubiegły rok pracowałem w #uk będąc na bezpłatnym urlopie w PL, mniej więcej w połowie roku dałem wypowiedzenie w pracy w naszym kraju i dostałem jedną wypłatę za zaległy urlop.

Teraz dostałem PIT-11 z kwotą za ten urlop - czy przy rozliczeniu podatkowym mam jakoś uwzględniać dochody z Anglii?

#podatki #urzadskarbowy #pit
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, wypełniam sobie PIT'a przez e-pity. No i w 2017 miałem parę umów o dzieło. W które pola muszę powpisywać dane? 49, 50 i 51? Pit11 jak cos. I drugie pytanie, mozna wskazac numer konta, na ktory chcialbym otrzymac zwrot?
#pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TeflonDon: Umowy o dzieło oczywiście wpisujesz w wierszu "Działalność wykonywana osobiście, o której mowa w art. 13 ustawy (w tym umowy o dzieło i zlecenia)". PIT-11 to druk, który pracodawca wystawia pracownikowi. Ty z urzędem skarbowym rozliczasz się na PIT-37


Na formularzu PIT-37 umowy o dzieło wpisujesz w pola 47, 48, 51.

Numer konta do zwrotów podajesz na ZAP-3. Wyprzedzając twoje pytanie, z góry odpowiem: ZAP-3 nie da się
  • Odpowiedz
czy jest jakis program #pit #pity dla debili, w którym wstawię to co jest w kilku PITach 11 i sam mi wyliczy PIT 37? xd
zawsze mi to robila ksiegowa, ale chora..
nie wiem co gdzie sumowac i wpisywac, chce po prostu przeklepac kilka PITów 11 i niech sobie sam liczy
#podatki #urzadskarbowy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach