Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Adam_wkladamispadam
- 1

grzes1290
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

Adam_wkladamispadam
- 0
@grzes1290: ja tez czekalem w uj czasu
Ma ktoś jakiś sposób na połączenie się z konsultantem z epodatki.gov.pl?
Czekamy od rana, na początku byliśmy 360 w kolejce. Po 40 minutach połączenie się rozłączyło...
Jest jakiś sposób na kontakt z nimi? Wczoraj również próbowaliśmy, ale skończyli już pracę.
#pit #urzadskarbowy #kiciochpyta #pytanie
Czekamy od rana, na początku byliśmy 360 w kolejce. Po 40 minutach połączenie się rozłączyło...
Jest jakiś sposób na kontakt z nimi? Wczoraj również próbowaliśmy, ale skończyli już pracę.
#pit #urzadskarbowy #kiciochpyta #pytanie
- 1
Uszanowanie,
przepraszam, że piszę jako zielonka, ale niestety zgubiłem telefon i nie mogę zalogować się na konto przez 2FA ¯\_(ツ)_/¯
Jak jest z rozliczeniem #pit na podstawie raportu rocznego z #degiro ?
W 2019 roku kupiłem parę spółek na #nasdaq , ale żadnej nie sprzedałem. Na #gpw z poskim maklerem sytuacja byłaby jasna.
Tutaj jednak:
przepraszam, że piszę jako zielonka, ale niestety zgubiłem telefon i nie mogę zalogować się na konto przez 2FA ¯\_(ツ)_/¯
Jak jest z rozliczeniem #pit na podstawie raportu rocznego z #degiro ?
W 2019 roku kupiłem parę spółek na #nasdaq , ale żadnej nie sprzedałem. Na #gpw z poskim maklerem sytuacja byłaby jasna.
Tutaj jednak:
- 3
@em_si_zi: Wypełniasz PIT-38 na Rocznego Raportu Podatkowego, który powinien być dostępny do pobrania na twoim koncie.
Szukasz tych nazw w raporcie od degiro (wyróżnione pogrubioną czcionką):
Prowizje + Zakup papierów wartościowych = koszt uzyskania przychodu
Wpisujesz to w pozycji 22 jako "Inne przychody" w części
Szukasz tych nazw w raporcie od degiro (wyróżnione pogrubioną czcionką):
Prowizje + Zakup papierów wartościowych = koszt uzyskania przychodu
Wpisujesz to w pozycji 22 jako "Inne przychody" w części
@em_si_zi: skoro nie sprzedałeś to od czego chcesz płacić podatek ?
@krahonators: pewnie jakiś błąd zrobiłeś i będzie potrzebna korekta. Na Twój epit chyba masz status
- 0
@jedenzbandy: na epit jest informacja, ze zlozylem pit i tyle. Błędu nie moglem zadnego popełnić. Przeciez tam wystarczy nacinasc "wyslij" i to wszystko.
- 0
Mirki chciałem wypełnić PIT37 przez stronę rządową. W ubiegłym roku też rozliczałem przez tą samą stronę. W celu logowania muszę podać przychód za 2018 i 2019r oraz celem weryfikacji kwotę do zapłaty/nadpłaty za 2018r. Problem w tym, że rozliczając się rok temu nie dostałem żadnego potwierdzenia mailem rozliczonego pitu. Tylko było info o kwocie i tyle. Nie pamiętam ile i czy musiałem dopłacić.
Skąd mam wziąć kwotę zwrotu/nadpłaty za 2018r skoro żeby
Skąd mam wziąć kwotę zwrotu/nadpłaty za 2018r skoro żeby
Chciałem przekazać jeden procent podatku na kombatantów, jeszcze jacyś tam żyją. Jaka znacie organizacje? Ciężko coś znaleźć #1procent #1%podatku #kombatanci #podatki #pit
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@spac_jesc_pracowac: a skąd pomysł że trzeba cokolwiek dołączać?
@spac_jesc_pracowac tam nie dokumentujesz, pit jest oświadczeniem, jedynie oświadczasz
Potrzebuje pomocy w rozliczeniu za 2019r., pracowałem w Niemczech i Polsce. Mam przed sobą Pit-11 I zaświadczenie UE/EOG z Niemiec, ktoś może pomóc? Zapłacę.
#pit #podatki #epit #pit36 #ksiegowosc
#pit #podatki #epit #pit36 #ksiegowosc
Wczoraj w godzinach popołudniowych wysłałem e-pita, miałem niedopłatę więc wszedłem w złożone dokumenty - zapłać online. Przez tę stronę było dostępnych tylko kilka banków (mój akurat nie) więc wszedłem na stronę swojego banku i zrobiłem przelew podatkowy.
Teraz jak patrzę w zakładce złożone dokumenty mam informację "Transakcja nie została zrealizowana – spróbuj ponownie później. Pamiętaj, aby w terminie zapłacić swój podatek.". To chyba dotyczy tej płatności kiedy kliknąłem zapłać online i wycofałem
Teraz jak patrzę w zakładce złożone dokumenty mam informację "Transakcja nie została zrealizowana – spróbuj ponownie później. Pamiętaj, aby w terminie zapłacić swój podatek.". To chyba dotyczy tej płatności kiedy kliknąłem zapłać online i wycofałem
@WhiteRaven12: to już nic więcej nie musisz robić, wydrukuj sobie tylko potwierdzenie wykonania przelewu i przechowuj przez 5 lat
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
- 3
@gitarasiema: dobra, pit37 jakby co
Mam dwa pity do złożenia 36L i 37. Na 36L mam identyfikator NIP, na 37 PESEL. Mikroarchitektury generuje różne numery w zależności czy wpisze NIP czy pesel. Powinienem oba opłacić na numer wygenerowany po NIP czy 36L na rachunek wygenerowany po NIP a 37 po pesel? #pit #ekonomia #ksiegowosc #finanse #dzialalnoscgospodarcza #podatki #prawo
@bloodko: na 37 masz mieć też nip
oba opłać na NIP
oba opłać na NIP
- 0
@niegwynebleid: Dziękuje bardzo!
- 0
- 0
@niegwynebleid: własnie zdania są podzielone, dlatego się tutaj zapytałem
@szaffa: nie jest przesunięty, nadal termin kwietniowy jest aktualny
Jedyne co się zmieniło to zniesienie obowiązku pisania czynnego żalu do czerwca, czyli tak jakby możesz na legalu nie płacić pitu do kwietnia, ale hipotetycznie przekraczasz termin
Jedyne co się zmieniło to zniesienie obowiązku pisania czynnego żalu do czerwca, czyli tak jakby możesz na legalu nie płacić pitu do kwietnia, ale hipotetycznie przekraczasz termin
@SzubiDubiDu: to spróbuj przez stronę, bo te e-Deklaracje to czasem lubią odwalić fikoła ot tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) na necie wypełniałem i wszystko banglało
- 1
@SonyKrokiet: spróbowałem jeszcze raz na e-pity bo wcześniej też nie łączyło z serwerem urzędu i tym razem poszło ヽ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ
Mam pytanie do osób, które w ciągu jednego roku pracowały na uop i w jego trakcie otwarły #dzialalnoscgospodarcza. Wchodzę na portal podatkowy i chcę wysłać PIT-36, są tam PITy-11 od wszystkich pracodawców, zleceniodawców etc. i informacja o odprowadzonej zaliczce za grudzień (wtedy założyłem dg), ale nie działa mi formularz - to znaczy w przeglądarce pomimo wielogodzinnych zabaw z wtyczkami się nie odpala, a jak otwieram w adobe readerze, to
@camelinthejungle: nie wiem, czy pit 36 w końcu uruchomili przez stronę. Ja się przez e-deklaracje rozliczyłem.
@camelinthejungle:
Rozlicz się przez e-deklaracje.
Rozlicz się przez e-deklaracje.
@WhiteRaven12: nie mam pojęcia, nawet w podatki.gov.pl nie idzie tego sprawdzić
@WhiteRaven12: chyba jedyna opcja to zadzwonić do skarbówki spytać czy dotarł
- 0
- 0
@klepie-biede: a jeszcze jedno pytanie :) 1 kwietnia bieżącego roku, zmieniłem prace. Przy podpisywaniu umowy podpisałem kwit ze mieszkam w innej miejscowości. Czy za rok w takim przypadku będę mógł również wpisać koszt uzyskania przychodu z biletów imiennych?
@dzester: nie ma nawet znaczenia to czy coś zgłaszałeś czy nie. Nawet jak nie zgłosisz i nie masz biletów to nadal możesz odliczyć większy koszt z tytułu dojazdów do pracy z innej miejscowości. Jak będziesz miał bilety na większą kwotę to taką wpiszesz i git.
- 0
Mirasy z #ksiegowosc pytanie - rodzice polecieli z tematem i sami chcieli ogarnąć pita (rozliczają się razem), problem jest taki, że nie wpłacili na mirkorachunek tylko przez ten formularz generowany na stronie ministerstwa. Da się to jakoś odkręcić? co w takim przypadku zrobić?
#pytanie #pytaniedoeksperta #pit
#pytanie #pytaniedoeksperta #pit
źródło: comment_1587889807Dk7Qphnu0rBjFnjEPx0n8u.jpg
Pobierz



























