Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Synergia mikrousług GWINT: WIEDŹMIŃSKA GRA KARCIANA

Gdy mówimy o wysoce wydajnych aplikacjach internetowych nierzadko dyskusja rozpoczyna się od wyboru technologii: Java, PHP, Go, Node.js? Tym razem pokażemy, że możliwe jest wyciągnięcie z dwóch technologii tego, co najlepsze i stworzenie wyjątkowej synergii Go i PHP7. Opowiemy o...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#programowanie #php #frontend #backend
co myslicie o podpięciu Bolta jako CMS dla stronki wizytkówkowej?
co myslicie o podpięciu Bolta jako CMS dla stronki wizytkówkowej?
Wizytowka na symfony? Ostro :D
- 0
@Bezzalogowy: Bolt to nie SF.
@olekturbo jak dla mnie jak najbardziej spoko. Lekki CMS powstał właśnie dla takich stron.
@olekturbo jak dla mnie jak najbardziej spoko. Lekki CMS powstał właśnie dla takich stron.
#anonimowemirkowyznania
#programowanie
Od lipca 2017 do marca 2018 pracowałem na #uop jak #php #mysql developer. Jest to moja pierwsza praca, ale wcześniej na studiach zrobiłem dwa średnie projekty przy których dorabiam do teraz. W aktualnej pracy robiłem głównie przy jednym większym oraz fatalnie napisanym projekcie razem z drugim ziomkiem z teamu. Od czasu do czasu poprawiałem jakieś mniejsze projekty: sklepy, wordpressy itp.
#programowanie
Od lipca 2017 do marca 2018 pracowałem na #uop jak #php #mysql developer. Jest to moja pierwsza praca, ale wcześniej na studiach zrobiłem dwa średnie projekty przy których dorabiam do teraz. W aktualnej pracy robiłem głównie przy jednym większym oraz fatalnie napisanym projekcie razem z drugim ziomkiem z teamu. Od czasu do czasu poprawiałem jakieś mniejsze projekty: sklepy, wordpressy itp.
- 3
@AnonimoweMirkoWyznania: idz do nowej pracy, zawsze to kolejne doswiadczenie.
- 12
@AnonimoweMirkoWyznania: z tak małym doświadczeniem nie pchałbym się do pracy 100% zdalnej, ale to tylko moje zdanie (osobiście zostałbym i walczył o podwyżkę)
- 21
@tylkostrimi eletoniejęzykprogramowaniant
#php #symfony
Używa ktoś z was Symfony 4? Bo jak na razie zauważyłem:
- DI nie działa, trzeba wymyślać jakieś ch*je muje w konfigu które i tak nie działają,
- przykłady z oficjalnego tutoriala nie działają,
- nie ma przykładowych bardziej zaawansowanych aplikacji. Aplikacji w stylu helloworld nie liczę.
Chyba, że ktoś w Was mnie oświeci i pokaże działający sposób na wstrzyknięcie serwisu do kostruktora w kontrolerze (w
Używa ktoś z was Symfony 4? Bo jak na razie zauważyłem:
- DI nie działa, trzeba wymyślać jakieś ch*je muje w konfigu które i tak nie działają,
- przykłady z oficjalnego tutoriala nie działają,
- nie ma przykładowych bardziej zaawansowanych aplikacji. Aplikacji w stylu helloworld nie liczę.
Chyba, że ktoś w Was mnie oświeci i pokaże działający sposób na wstrzyknięcie serwisu do kostruktora w kontrolerze (w
- 2
@Jojne_Zimmerman: używam. DI działa. Przykłady działają. Starsze przykłady z łatwością można zaadaptować.
Chyba żartujesz? Działa zarówno to jak i wstrzykiwanie serwisu do konstruktora serwisów.
Musiałeś coś nieźle p---------ć z instalacją lub konfiguracją...
W Laravel w 5 minut. W Symfony w mniej niż minutę...
pokaże działający sposób na wstrzyknięcie serwisu do kostruktora w kontrolerze
Chyba żartujesz? Działa zarówno to jak i wstrzykiwanie serwisu do konstruktora serwisów.
Musiałeś coś nieźle p---------ć z instalacją lub konfiguracją...
W Laravel w 5 minut. W Symfony w mniej niż minutę...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@ProPublicoBono_: Ctrl+` albo View > Show Console i wpisz:
sublime.log_commands(True)
i zobacz czy nie ma jakiejś akcji na ą
sublime.log_commands(True)
i zobacz czy nie ma jakiejś akcji na ą
- 1
@ProPublicoBono_: Problem rozwiązany, z pomocą przyszedł PackageResourceViewer.
#sklepyinternetowe #php #webdev
Poleci ktoś prosty darmowy skrypt sklepu internetowego?
W sklepie będzie tylko 10 przedmiotów. Sklep ma być "lekki" i przyjemny :)
Poleci ktoś prosty darmowy skrypt sklepu internetowego?
W sklepie będzie tylko 10 przedmiotów. Sklep ma być "lekki" i przyjemny :)
@czarnyzawias: wordpress z woocommerce jeśli chodzi o przyjemność
- 4
- 2
Jest dzisiaj w promocji książka, którą każdy doświadczony programista przerabiał. Klasyka od Bandy Czterech. Jest to solidny katalog wzorców projektowych. Jeden z najpopularniejszych układów opisu wzorca projektowego został zaproponowany właśnie przez autorów tej książki.
Do północy za 29,50 zł razem z dostawą.
To jedna z tych książek z których można się naprawdę dużo dowiedzieć, a co najważniejsze, wszystko podane jest w sposób rzeczowy i przejrzysty, nawet dla osoby początkującej.
Książka uważana za jedną
Do północy za 29,50 zł razem z dostawą.
To jedna z tych książek z których można się naprawdę dużo dowiedzieć, a co najważniejsze, wszystko podane jest w sposób rzeczowy i przejrzysty, nawet dla osoby początkującej.
Książka uważana za jedną
źródło: comment_BL3P1cZT1u0J9RjAgvu6WVNxCsrNUWbK.jpg
Pobierz- 3
@Jare_K: Przykłady są w C++, ale to książka nie o języku programowania, a o wzorcach projektowych. Każdy doświadczony programista dowolnego języka ją przerabiał. Polecam ją i jeszcze "Czysty kod" R.C. Martina każdemu programiście - choć ta druga z kolei ma przykłady w Javie.
- 10
@Notatnik-programisty: Tylko pozostaje życzyć powodzenia tagowanym programistom, którzy się uczą JavaScript i chcą skorzystać z książki z przykładami pod klasy C++ i dostosować je do swojego języka...
Siema.
Czy ktoś z was korzystał z facebook SDK? Mam taki problem, że jak udostępnię aplikacji facebookowej swoje dane po raz pierwszy, to wywołanie:
Trwa
Czy ktoś z was korzystał z facebook SDK? Mam taki problem, że jak udostępnię aplikacji facebookowej swoje dane po raz pierwszy, to wywołanie:
$app = $this->facebook->getApp();
$accessTokenObject = $app->getAccessToken();
Trwa
Mirki mam do zintegrowania płatności w sklepie opartym o silnik presty. Jako że już dawno bardzo dawno nie robiłem nic w php, bo pracuje w innej technologi, wolałbym to załatwić jakimś pluginem.
Znalazłem coś takiego -> klik
Zna ktoś ten plugin i może mi coś o nim powiedzieć?
#prestashop #php #programowanie
Znalazłem coś takiego -> klik
Zna ktoś ten plugin i może mi coś o nim powiedzieć?
#prestashop #php #programowanie
- 1
@masterix: Potrzebuję podpiąć płatność, tak aby po zakupie i wyborze opcji płatności kartą, poszedł request do banku CIC, a następnie po zweryfikowaniu płatności, przekierować klienta na stronę banku. Z tego co trochę poczytałem to oprócz zakupu tej wtyczki, dochodzi też kwota subskrybcji tego całego monetico, więc raczej skorzystam, z tego co znalazłem na takim archaicznym systemie, gdzie taka płatność faktycznie działa i jakoś to zaadaptuje do presty.
- 1
@Deykun: Integruje płatność poprzez jeden, konkretny bank, więc jeżeli chodzi o automatyczne zmiany statusu, potwierdzenia przelewu to wiem, czego się spodziewać z ich api. Generalnie całość w zasadzie już działa, jedyne co pozostało(opcjonalnie) to dorobić właśnie tą opcję ponownej płatności z panelu zamówień.
- 1
#symfony #php #programowanie
Używam FOSUserBundle, chcę stworzyć panel do zarządzania firmami (tabela Firma ma pola typu NIP, Regon etc.), każda firma ma pracowników i klientów, każdy będzie miał możliwość zalogowania się (konto firmowe, pracownik firmy, klient). Każda z osób ma odmienne dane w tabeli. Dobrym pomysłem będzie zrobienie 3 encji, gdzie każda dziedziczy moją customową klasę Usera jako superclass?
Używam FOSUserBundle, chcę stworzyć panel do zarządzania firmami (tabela Firma ma pola typu NIP, Regon etc.), każda firma ma pracowników i klientów, każdy będzie miał możliwość zalogowania się (konto firmowe, pracownik firmy, klient). Każda z osób ma odmienne dane w tabeli. Dobrym pomysłem będzie zrobienie 3 encji, gdzie każda dziedziczy moją customową klasę Usera jako superclass?
Gdzie w Poznaniu dba się o jakość kodu, inwestuje w utrzymanie produktu oraz nowe technologie i są ludzie od których można się uczyć (a nie w drugą stronę)?
#php #programowanie #pracait #poznan
#php #programowanie #pracait #poznan
- 1
#php #soap
Hej Mireczki, jest tu jakiś życzliwy coder PHP co pomógłby ugryźć temat Soap?
Walczę z tym: Sprawdź status VAT a Soap nigdy nie dotykałem :(
Hej Mireczki, jest tu jakiś życzliwy coder PHP co pomógłby ugryźć temat Soap?
Walczę z tym: Sprawdź status VAT a Soap nigdy nie dotykałem :(
- 2
#programowanie #symfony #php
Cześć, mam pytanie czy jest jakaś możliwość podpięcia na portalu zakupu ubezpieczenia samochodu jak na stronie locomoto.pl/ ? Ogólnie czy ubezpieczalnie udostępniają jakieś swoje API?
Cześć, mam pytanie czy jest jakaś możliwość podpięcia na portalu zakupu ubezpieczenia samochodu jak na stronie locomoto.pl/ ? Ogólnie czy ubezpieczalnie udostępniają jakieś swoje API?
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#programowanie #php #laravel
Mam trzy tabele.
Kategoria ma wiele podkategorii. Podkategoria ma wiele słówek. Jaki macie pomysł na to, żeby sprawdzać przy np polskim widoku i obok miejscu do wpisania po angielsku czy użytkownik wpisał słówko dobrze?
Mam trzy tabele.
Kategoria ma wiele podkategorii. Podkategoria ma wiele słówek. Jaki macie pomysł na to, żeby sprawdzać przy np polskim widoku i obok miejscu do wpisania po angielsku czy użytkownik wpisał słówko dobrze?
źródło: comment_eij6bXUpOvMMlMLHqRYdGtf9JSzJOhJH.jpg
Pobierz

























mam trochę wolnego czasu, który chciałbym pożytecznie spożytkować. Mam też troszkę doświadczenia (HTML, CSS, podstawy Delphi, trochę Ruby'ego i RoR, itp. - pierwsze programy pisałem w Basicu na C64). Od kilku lat nie napisałem nawet ćwierć linijki kodu, a z chęcią bym do tego wrócił - głównie aplikacje web, choć z chęcią dokonam również troszkę automatyzacji. Moje pytanie brzmi:
1. JavaScript, Python, PHP czy Elixir?
2. Jakie źródło nauki polecacie (poproszę