Mirki,
mam trochę wolnego czasu, który chciałbym pożytecznie spożytkować. Mam też troszkę doświadczenia (HTML, CSS, podstawy Delphi, trochę Ruby'ego i RoR, itp. - pierwsze programy pisałem w Basicu na C64). Od kilku lat nie napisałem nawet ćwierć linijki kodu, a z chęcią bym do tego wrócił - głównie aplikacje web, choć z chęcią dokonam również troszkę automatyzacji. Moje pytanie brzmi:
1. JavaScript, Python, PHP czy Elixir?
2. Jakie źródło nauki polecacie (poproszę
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A dlaczego nie w ruby dalej? Generalnie to tak jak patrze to na js jest spore zapotrzebowanie ale ja np pythona sie ucze bo... fajny :)
  • Odpowiedz
  • 1
Mircy, potrzebuję w #php wyciągać z arkusza google sheets zawartość kolumny jako najprostszy array. Jak to najłatwiej rozgryźć? #webdev
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#programowanie
Od lipca 2017 do marca 2018 pracowałem na #uop jak #php #mysql developer. Jest to moja pierwsza praca, ale wcześniej na studiach zrobiłem dwa średnie projekty przy których dorabiam do teraz. W aktualnej pracy robiłem głównie przy jednym większym oraz fatalnie napisanym projekcie razem z drugim ziomkiem z teamu. Od czasu do czasu poprawiałem jakieś mniejsze projekty: sklepy, wordpressy itp.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #symfony
Używa ktoś z was Symfony 4? Bo jak na razie zauważyłem:
- DI nie działa, trzeba wymyślać jakieś ch*je muje w konfigu które i tak nie działają,
- przykłady z oficjalnego tutoriala nie działają,
- nie ma przykładowych bardziej zaawansowanych aplikacji. Aplikacji w stylu helloworld nie liczę.

Chyba, że ktoś w Was mnie oświeci i pokaże działający sposób na wstrzyknięcie serwisu do kostruktora w kontrolerze (w
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jojne_Zimmerman: używam. DI działa. Przykłady działają. Starsze przykłady z łatwością można zaadaptować.

pokaże działający sposób na wstrzyknięcie serwisu do kostruktora w kontrolerze

Chyba żartujesz? Działa zarówno to jak i wstrzykiwanie serwisu do konstruktora serwisów.
Musiałeś coś nieźle p---------ć z instalacją lub konfiguracją...
W Laravel w 5 minut. W Symfony w mniej niż minutę...
  • Odpowiedz
Witam społeczność, najszczególniej programistyczną.

Tematyka dotyczy #php #mysql #swift4 #xcode #backend

Projektuję aplikację mobilną, mam już podpiętą bazę danych, działającą rejestrację i logowanie.

Potrzebuję
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest możliwość mutowania relacji ? chce sobie zrobić coś w rodzaju getImageAttribute, gdzie jeśli produkt nie posiada obrazka to wtedy mogę mu przypisać jakaś inną wartość 
#laravel #php
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radaka: a czemu nie zrobisz sobie po prostu service klasy, która będzie Ci zwracać obrazek jeśli jest lub ścieżkę do obrazka, jeśli go nie ma (albo inną wartość)?
  • Odpowiedz
Jest dzisiaj w promocji książka, którą każdy doświadczony programista przerabiał. Klasyka od Bandy Czterech. Jest to solidny katalog wzorców projektowych. Jeden z najpopularniejszych układów opisu wzorca projektowego został zaproponowany właśnie przez autorów tej książki.
Do północy za 29,50 zł razem z dostawą.

To jedna z tych książek z których można się naprawdę dużo dowiedzieć, a co najważniejsze, wszystko podane jest w sposób rzeczowy i przejrzysty, nawet dla osoby początkującej.
Książka uważana za jedną
N.....y - Jest dzisiaj w promocji książka, którą każdy doświadczony programista przer...

źródło: comment_BL3P1cZT1u0J9RjAgvu6WVNxCsrNUWbK.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jare_K: Przykłady są w C++, ale to książka nie o języku programowania, a o wzorcach projektowych. Każdy doświadczony programista dowolnego języka ją przerabiał. Polecam ją i jeszcze "Czysty kod" R.C. Martina każdemu programiście - choć ta druga z kolei ma przykłady w Javie.
  • Odpowiedz
Siema.

Czy ktoś z was korzystał z facebook SDK? Mam taki problem, że jak udostępnię aplikacji facebookowej swoje dane po raz pierwszy, to wywołanie:
$app = $this->facebook->getApp();
$accessTokenObject = $app->getAccessToken();

Trwa
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam do zintegrowania płatności w sklepie opartym o silnik presty. Jako że już dawno bardzo dawno nie robiłem nic w php, bo pracuje w innej technologi, wolałbym to załatwić jakimś pluginem.

Znalazłem coś takiego -> klik

Zna ktoś ten plugin i może mi coś o nim powiedzieć?

#prestashop #php #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masterix: Potrzebuję podpiąć płatność, tak aby po zakupie i wyborze opcji płatności kartą, poszedł request do banku CIC, a następnie po zweryfikowaniu płatności, przekierować klienta na stronę banku. Z tego co trochę poczytałem to oprócz zakupu tej wtyczki, dochodzi też kwota subskrybcji tego całego monetico, więc raczej skorzystam, z tego co znalazłem na takim archaicznym systemie, gdzie taka płatność faktycznie działa i jakoś to zaadaptuje do presty.
  • Odpowiedz
@Deykun: Integruje płatność poprzez jeden, konkretny bank, więc jeżeli chodzi o automatyczne zmiany statusu, potwierdzenia przelewu to wiem, czego się spodziewać z ich api. Generalnie całość w zasadzie już działa, jedyne co pozostało(opcjonalnie) to dorobić właśnie tą opcję ponownej płatności z panelu zamówień.
  • Odpowiedz
#symfony #php #programowanie
Używam FOSUserBundle, chcę stworzyć panel do zarządzania firmami (tabela Firma ma pola typu NIP, Regon etc.), każda firma ma pracowników i klientów, każdy będzie miał możliwość zalogowania się (konto firmowe, pracownik firmy, klient). Każda z osób ma odmienne dane w tabeli. Dobrym pomysłem będzie zrobienie 3 encji, gdzie każda dziedziczy moją customową klasę Usera jako superclass?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie w Poznaniu dba się o jakość kodu, inwestuje w utrzymanie produktu oraz nowe technologie i są ludzie od których można się uczyć (a nie w drugą stronę)?
#php #programowanie #pracait #poznan
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fokk: Nie bardzo wiem, jak stworzyć takie zapytanie, jak pokazują w dokumentacji.

$client = new SoapClient(null, [
'location' => "[https://sprawdz-status-vat.mf.gov.pl](https://sprawdz-status-vat.mf.gov.pl)",
'uri' => '',
"soap_version"
  • Odpowiedz
#programowanie #symfony #php

Cześć, mam pytanie czy jest jakaś możliwość podpięcia na portalu zakupu ubezpieczenia samochodu jak na stronie locomoto.pl/ ? Ogólnie czy ubezpieczalnie udostępniają jakieś swoje API?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach