#php #debian #webdev

Gdzież leży w debianie konfiguracja phpmyadmin? Loguje się dobrym hasłem i dobrym loginem niestety nie wpuszcza. Podejrzewam, że może nie wpuszczać mnie z sieci VPN i chciałem zerknąć na konfiguracje, ale za skarby znaleźć tego nie mogę.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defoxe: Ja bym prześledził jednak dokładnie tę konfigurację Apache plusi logi z phpmyadmin bo inaczej to wróżenie z fusów, ponadto czy jak się logujesz przez VPNa to nie masz jakiegoś adresu z innej puli albo czegoś w tym stylu?
  • Odpowiedz
@kacperinjo: a właśnie jeszcze mi się przypomniało... ogarniasz że style są cache'owane do pamięci przeglądarki, więc jak chcesz mieć pewność że Ci się styl załadował to odświeżasz stronę CTRL+F5.
  • Odpowiedz
@y0da: No i tu się mylisz. Uber i ich ogromny matching system, Netflix - mikroserwisy, Nasa, PayPal, LinkedIn, wszystkie wykorzystują z powodzeniem Node produkcyjnie. I nie, nie tylko do frontu.
  • Odpowiedz
Gdy chce się curlem połączyć z localhostem za każdym razem mam timedout. (HTTP://mojadomena.local). Z kolei bez problemu pobieram zewnętrzne zasoby np wp.pl
Jakieś sugestie?

#php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie jestem do końca pewien jak to otagować więc #jenkins #devops #php
Gdzie szukać prawilnie przygotowanego jenkinsa, bo póki co samodzielnie dłubię, ale chciałbym sprawdzić jak robią to fachowcy.
1. build odpala composera (narzędzie phpowców, odpowiednik make w C), a potem jakieś ścierwa frontendowe (grunty, sassy, srasy) w dockerze z określoną wersją phpa i bibliotek, odpalane są unit testy phpunit i phpspec (jakiś #!/bin/bash).
2. po zbudowaniu aplikacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamillus: Hmm... Z czym masz dokładnie problem? Ogólnie to wszystko powinno być w Jenkinsfile, który jest w repozytorium z kodem php.

Dlaczego budujesz w dockerze i tworzysz archiwum? Nie lepiej tworzyć nowy image i rozsyłać go na serwery? Jeżeli masz aplikację webową to kubernetes jest idealny do tego celu. Masz wszystko ogarnięte praktycznie bezkosztowo.
  • Odpowiedz
@kamillus: To masz dwa wyjścia, albo uruchamianie dockera z build systemu. W sensie robisz make build i make odpala Ci dockera i tam w nim wszystko robi za pomocą docker exec. Drugie podejście to odpalanie slave jenkinsa w dockerze on demand i robienie wszystkiego w środku tak, jakby to był normalny slave. Wiem, że istnieje plugin, który robi to w kubernetesie. Z czystym dockerem chyba też jest.
  • Odpowiedz
Witam, chciałem zapytać czy polecacie może jakąś sensowną książkę, która omawia dosyć szczegółowo zagadnienia związane z PHP, najlepiej jeśli będzie również dotyczyła PHP7. Może być w języku angielskim.
Tak, wiem, że jest również dokumentacja, natomiast przyda mi się jakaś książka, która szczegółowo 'wszystko' omówi, żeby po prostu zacząć
#php #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Przed weekendem majowym - naprawdę spora porcja nowych ofert :)

`
`

BACKEND JOBS
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki, szukam do projektu człowieka, który ogarnia #php #yii #sql i w mniejszym stopniu da radę z #js #angularjs #css ( ͡° ͜ʖ ͡°) Projekt funkcjonujący, wdrożyliśmy już większość modułów które chcieliśmy ale zostają tzw. pierdoły i kolejne pomysły :) Yii v2
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ok :) W zależności czy godzinowo na B2B czy umowa o pracę etc. Powiedzmy przy B2B stawka 50-80zł/h
Jesteśmy otwarci na propozycje, z ostatnią agencją jakoś się tam dogadaliśmy co do stawki. Jesteśmy świadomi co i ile także praktykanta nie szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°) okradać też nikogo nie chcemy. Także jak ktoś zainteresowany to zapraszam na priv z krótkim feedbackiem o doświadczeniu - fajnie jak zobaczymy projekty
  • Odpowiedz
Ciekawostka z #symfony #php

Chciałeś rejestrować repozytoria jako serwisy przez autowiring, ale nie chciało ci się klepać tych wszystkich fabryk w yamlu?

Zamiast extendować EntityRepository extenduj ServiceEntityRepository
Teraz wystarczy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skopiowałem sobie kod do logowania się ze [tej]( https://www.phpflow.com/php/simple-php-login-system-using-mysql-jquery-ajax/) strony, i nie dziala on jak powinien bo w logu apache mam błąd

Class 'Employee' not found in /home/oskar/Szablony/Blog/response.php:8\nStack trace:\n#0 {main}\n thrown in /home/oskar/Szablony/Blog/response.php on line 8, referer: http://localhost/Blog/login.php
Linia 8 zawiera

$empCls = new Employee($connString);
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oskar_15: Ale ten kod jest s---------y…
Podejrzewam, że problemem jest switch. Z tego co widzę, to ktoś wpakował deklarację klasy Employee o switch, więc nie jestem pewien, czy jest dostępna poza switchem. Wrzuć deklarację klasy do liniki 5, chociaż bardziej poprawnie byłoby wynieść to do osobnego pliku i wczytać go na początku pliku używając require_once.
Albo autoloada, ale to bardziej zaawansowane.
  • Odpowiedz
  • 3
Drogie Mireczki,
Jutro mam pierwszą w życiu rozmowę o pracę jako junior #php. Macie dla mnie jakieś protipy? ;)
Trochę o mnie. Uczę się php od mniej więcej pół roku, rozwijam się w laravelu. Ogarniam HTML, CSS, SQL, trochę JavaScript. Firma w wymaganiach ma podstawy wyżej wymienionych ;)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maxoxo:
- czym się różni left join od join
- czym się różni left join od right join
- po co są indeksy w bazie danych
- czym są klucze obce
- co robi @ przed kodem
  • Odpowiedz
@puzno: REST podstawą backendu? Chciałeś powiedzieć front-endu. Kolega uczy się generować szablony po stronie backendu a nie frameworkiem frontowym. Więc po co? Może od razu SOAP zaproponuj...
  • Odpowiedz
Uczę się programować obiektowo w #php i napotkałem taki problem:
mam plik (nazwa przypadkowa) a.php
w nim jest

$dbh = new PDO('mysql:host=localhost;dbname=baza', 'user', 'haslo');
i dalej jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie na temat #wordpress . Czy podstrona na której jest jednen obrazek, trzy zmienne i pole tekstowe, powinna generować tyle kwerend (+ standardowy header i footer) ? Serwer pada po wizycie ~25 osób na raz, czyli takie na oko 12000+ kwerend wejscie na główną i od razu na podstronę ( a inne podstorny są jeszcze lepiej zoptymalizowane :D). "Deweloper-ka" upier się że wszsystko jest ok i to wina serwera.
p.....s - Mam pytanie na temat #wordpress . Czy podstrona na której jest jednen obraz...

źródło: comment_YclEApl051m6I2QAWTnLOhtnCfRA5vqA.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paniczklos: wrzuć db.php bezpośrednio do wp-content, bez linkowania. Być może pomoże. Query Monitor wchodzi też w konflikt z wtyczkami zmieniającymi działanie baz danych (hyperdb, wiele wtyczek cachujacych zapytania itp.)
  • Odpowiedz
@Emil88PL: ajax call z angulara do backend o dane, przetworzenie ich i wyswietlenie na stronie w odpowiednim formacie,
update jakiegos modelu,
Dodanie czegos do bazy, usuniecie...
  • Odpowiedz