Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Gr3m3K: słabo stoi :/
źródło: comment_b79PP9QJ7WyNb4lxQVwWKvpIQBY8s2es.jpg
Pobierz- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Dzisiaj Web Development with Django Cookbook - Second Edition
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #webdev #django #php
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #webdev #django #php
źródło: comment_Fh5FHt1O5qfBqxu08eQa8Dfczii2Bzrh.jpg
Pobierz- 0
@konik_polanowy: jestem na majówce i nie dam rady zalogować sie na moje konto z telefonu, mógłby ktoś podesłać mi ta książkę w pdf na priv?
#wordpress #informatyka #programowanie #php #html #css
Hej, pomagam koleżance stworzyć rozwijane menu w wordpressie, ale mamy problem, bo menu wyświetla się pod treścią na stronie zamiast na wierzchu. Pomoże ktoś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hej, pomagam koleżance stworzyć rozwijane menu w wordpressie, ale mamy problem, bo menu wyświetla się pod treścią na stronie zamiast na wierzchu. Pomoże ktoś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
@kacperinjo: a właśnie jeszcze mi się przypomniało... ogarniasz że style są cache'owane do pamięci przeglądarki, więc jak chcesz mieć pewność że Ci się styl załadował to odświeżasz stronę CTRL+F5.
- 4
- 4
@y0da: No i tu się mylisz. Uber i ich ogromny matching system, Netflix - mikroserwisy, Nasa, PayPal, LinkedIn, wszystkie wykorzystują z powodzeniem Node produkcyjnie. I nie, nie tylko do frontu.
- 9
@Pieczor: > Największy profit wiadomo - npm
źródło: comment_jE6mRUCUtJMq7ogI812XhILg2IwU0Nxv.jpg
PobierzGdy chce się curlem połączyć z localhostem za każdym razem mam timedout. (HTTP://mojadomena.local). Z kolei bez problemu pobieram zewnętrzne zasoby np wp.pl
Jakieś sugestie?
#php
Jakieś sugestie?
#php
- 0
@Domownori: mojadomena.local to chyba wymaga skonfigurowanego mDNS i obsługi po stronie curla. Spróbuj localhost, albo wpisz jakąś nazwę do pliku hosts.
- 0
@ImReally:
Dzieki ale problem był banalny. Robiłem request przy każdym wejściu w domenę i w konsekwencji miałem pętle nieskończonych requestow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieki ale problem był banalny. Robiłem request przy każdym wejściu w domenę i w konsekwencji miałem pętle nieskończonych requestow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Nie jestem do końca pewien jak to otagować więc #jenkins #devops #php
Gdzie szukać prawilnie przygotowanego jenkinsa, bo póki co samodzielnie dłubię, ale chciałbym sprawdzić jak robią to fachowcy.
1. build odpala composera (narzędzie phpowców, odpowiednik make w C), a potem jakieś ścierwa frontendowe (grunty, sassy, srasy) w dockerze z określoną wersją phpa i bibliotek, odpalane są unit testy phpunit i phpspec (jakiś #!/bin/bash).
2. po zbudowaniu aplikacja
Gdzie szukać prawilnie przygotowanego jenkinsa, bo póki co samodzielnie dłubię, ale chciałbym sprawdzić jak robią to fachowcy.
1. build odpala composera (narzędzie phpowców, odpowiednik make w C), a potem jakieś ścierwa frontendowe (grunty, sassy, srasy) w dockerze z określoną wersją phpa i bibliotek, odpalane są unit testy phpunit i phpspec (jakiś #!/bin/bash).
2. po zbudowaniu aplikacja
@kamillus: Hmm... Z czym masz dokładnie problem? Ogólnie to wszystko powinno być w Jenkinsfile, który jest w repozytorium z kodem php.
Dlaczego budujesz w dockerze i tworzysz archiwum? Nie lepiej tworzyć nowy image i rozsyłać go na serwery? Jeżeli masz aplikację webową to kubernetes jest idealny do tego celu. Masz wszystko ogarnięte praktycznie bezkosztowo.
Dlaczego budujesz w dockerze i tworzysz archiwum? Nie lepiej tworzyć nowy image i rozsyłać go na serwery? Jeżeli masz aplikację webową to kubernetes jest idealny do tego celu. Masz wszystko ogarnięte praktycznie bezkosztowo.
@kamillus: To masz dwa wyjścia, albo uruchamianie dockera z build systemu. W sensie robisz make build i make odpala Ci dockera i tam w nim wszystko robi za pomocą docker exec. Drugie podejście to odpalanie slave jenkinsa w dockerze on demand i robienie wszystkiego w środku tak, jakby to był normalny slave. Wiem, że istnieje plugin, który robi to w kubernetesie. Z czystym dockerem chyba też jest.
- 2
Witam, chciałem zapytać czy polecacie może jakąś sensowną książkę, która omawia dosyć szczegółowo zagadnienia związane z PHP, najlepiej jeśli będzie również dotyczyła PHP7. Może być w języku angielskim.
Tak, wiem, że jest również dokumentacja, natomiast przyda mi się jakaś książka, która szczegółowo 'wszystko' omówi, żeby po prostu zacząć
#php #naukaprogramowania
Tak, wiem, że jest również dokumentacja, natomiast przyda mi się jakaś książka, która szczegółowo 'wszystko' omówi, żeby po prostu zacząć
#php #naukaprogramowania
- 0
@RootVik: Tak naprawde szczegolowo opisane bylo wszystko w ksiazkach przygotowujacych do certyfikatu ZEND-a.
@kliperjk: Może nie książka, ale polecam zerknąć tutaj: http://pl.phptherightway.com/. Dotyka najważniejszych tematów związanych z php, jakie dzisiaj są dobre praktyki. Dodatkowo w kwestii dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem warto tutaj: https://paragonie.com/blog/2017/12/2018-guide-building-secure-php-software
Cześć! Przed weekendem majowym - naprawdę spora porcja nowych ofert :)
`
BACKEND JOBS
`
`BACKEND JOBS
- 1
@mat_pl: chodzi raczej o brak stawki :)
- 0
ok :) W zależności czy godzinowo na B2B czy umowa o pracę etc. Powiedzmy przy B2B stawka 50-80zł/h
Jesteśmy otwarci na propozycje, z ostatnią agencją jakoś się tam dogadaliśmy co do stawki. Jesteśmy świadomi co i ile także praktykanta nie szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°) okradać też nikogo nie chcemy. Także jak ktoś zainteresowany to zapraszam na priv z krótkim feedbackiem o doświadczeniu - fajnie jak zobaczymy projekty
Jesteśmy otwarci na propozycje, z ostatnią agencją jakoś się tam dogadaliśmy co do stawki. Jesteśmy świadomi co i ile także praktykanta nie szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°) okradać też nikogo nie chcemy. Także jak ktoś zainteresowany to zapraszam na priv z krótkim feedbackiem o doświadczeniu - fajnie jak zobaczymy projekty
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@nietypowykopek: Twój nick mnie zmylił.
Skopiowałem sobie kod do logowania się ze [tej]( https://www.phpflow.com/php/simple-php-login-system-using-mysql-jquery-ajax/) strony, i nie dziala on jak powinien bo w logu apache mam błąd
Linia 8 zawiera
Class 'Employee' not found in /home/oskar/Szablony/Blog/response.php:8\nStack trace:\n#0 {main}\n thrown in /home/oskar/Szablony/Blog/response.php on line 8, referer: http://localhost/Blog/login.phpLinia 8 zawiera
$empCls = new Employee($connString);- 0
@klichu: Dlaczego syf?
Logowanie jako tako ogarniam tylko chciałem zrobić to z ajaxem
Logowanie jako tako ogarniam tylko chciałem zrobić to z ajaxem
@oskar_15: Ale ten kod jest s---------y…
Podejrzewam, że problemem jest switch. Z tego co widzę, to ktoś wpakował deklarację klasy Employee o switch, więc nie jestem pewien, czy jest dostępna poza switchem. Wrzuć deklarację klasy do liniki 5, chociaż bardziej poprawnie byłoby wynieść to do osobnego pliku i wczytać go na początku pliku używając require_once.
Albo autoloada, ale to bardziej zaawansowane.
Podejrzewam, że problemem jest switch. Z tego co widzę, to ktoś wpakował deklarację klasy Employee o switch, więc nie jestem pewien, czy jest dostępna poza switchem. Wrzuć deklarację klasy do liniki 5, chociaż bardziej poprawnie byłoby wynieść to do osobnego pliku i wczytać go na początku pliku używając require_once.
Albo autoloada, ale to bardziej zaawansowane.
Homebrew wyrzuciło support paczek php :( Uwielbiałem to jak zgrabnie zarządzał extensionami, jaką ładną strukturę katalogów tworzył. Czym to teraz zastąpić? #osx #homebrew #php #programowanie
- 1
@nietypowykopek: nie trzeba się ciąć, wystarczy nauczyc się jego obsługi a pozniej idzie jak po masle ;)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Drogie Mireczki,
Jutro mam pierwszą w życiu rozmowę o pracę jako junior #php. Macie dla mnie jakieś protipy? ;)
Trochę o mnie. Uczę się php od mniej więcej pół roku, rozwijam się w laravelu. Ogarniam HTML, CSS, SQL, trochę JavaScript. Firma w wymaganiach ma podstawy wyżej wymienionych ;)
Jutro mam pierwszą w życiu rozmowę o pracę jako junior #php. Macie dla mnie jakieś protipy? ;)
Trochę o mnie. Uczę się php od mniej więcej pół roku, rozwijam się w laravelu. Ogarniam HTML, CSS, SQL, trochę JavaScript. Firma w wymaganiach ma podstawy wyżej wymienionych ;)
Jak bardzo to jest złe?
W sensie #html wplatany między #php .
Jak inaczej to można rozegrać? Czy może jednak to co jest to ujdzie?
Te tabulatory, robiące dziwne wcięcia zamienię na twarde spacje później.
kod : https://pastebin.com/7U9Yr4Ut
W sensie #html wplatany między #php .
Jak inaczej to można rozegrać? Czy może jednak to co jest to ujdzie?
Te tabulatory, robiące dziwne wcięcia zamienię na twarde spacje później.
kod : https://pastebin.com/7U9Yr4Ut
źródło: comment_DbBpLSJzqdUTJtraeb03d5b7Ec8S5XA8.jpg
PobierzCześć! Sprawdźcie najnowsze #nofluffoffers :) Dzisiaj kategorie Backend, Fullstack i Frontend.
`
`
**BACKEND JOBS**
-Uczę się programować obiektowo w #php i napotkałem taki problem:
mam plik (nazwa przypadkowa) a.php
w nim jest
mam plik (nazwa przypadkowa) a.php
w nim jest
$dbh = new PDO('mysql:host=localhost;dbname=baza', 'user', 'haslo');
i dalej jest@Moris299: Ja bym użył do tego singletona, ale nie jestem pewien na 100%, że to jest najlepsze rozwiązanie,
- 7
@Moris299: słowo klucz to Dependency Injection, przeczytaj ten artykuł to Ci się rozjaśni jak to powinno wyglądać, bo jest tam przykład z bazą: https://codeinphp.github.io/post/dependency-injection-in-php/
Mam pytanie na temat #wordpress . Czy podstrona na której jest jednen obrazek, trzy zmienne i pole tekstowe, powinna generować tyle kwerend (+ standardowy header i footer) ? Serwer pada po wizycie ~25 osób na raz, czyli takie na oko 12000+ kwerend wejscie na główną i od razu na podstronę ( a inne podstorny są jeszcze lepiej zoptymalizowane :D). "Deweloper-ka" upier się że wszsystko jest ok i to wina serwera.
źródło: comment_YclEApl051m6I2QAWTnLOhtnCfRA5vqA.jpg
Pobierz@paniczklos uzywaj cache. Np. Wtyczka Total Cache. Powinno to znacznie zmniejszyć ilość zapytań.
@paniczklos: wrzuć db.php bezpośrednio do wp-content, bez linkowania. Być może pomoże. Query Monitor wchodzi też w konflikt z wtyczkami zmieniającymi działanie baz danych (hyperdb, wiele wtyczek cachujacych zapytania itp.)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Cryptonerd_io json_decode / foreach
- 0
#api #angular #php #restfulapi
Jakie może być zadanie na Junior developer z RESTful API i Angularem??
Jakie może być zadanie na Junior developer z RESTful API i Angularem??
@Emil88PL: ajax call z angulara do backend o dane, przetworzenie ich i wyswietlenie na stronie w odpowiednim formacie,
update jakiegos modelu,
Dodanie czegos do bazy, usuniecie...
update jakiegos modelu,
Dodanie czegos do bazy, usuniecie...
- 1
@scobos: Dzieki, cały czas uczyłem sie laravela i podoba mi sie tam, że wszystko mozna ustawic za pomocą artisana. Jest cos podobnego w Angularze?






















Gdzież leży w debianie konfiguracja phpmyadmin? Loguje się dobrym hasłem i dobrym loginem niestety nie wpuszcza. Podejrzewam, że może nie wpuszczać mnie z sieci VPN i chciałem zerknąć na konfiguracje, ale za skarby znaleźć tego nie mogę.