Mireczki, czy da się dodać akcję w innej akcji w #php?

Chodzi o taką sytuację, że dodaje komórkę pomiędzy divami za pomocą:
' . _td() . ' i w tej komurce chcę wywołać shortcode z wordpressa:
do
action(
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OK, tak też zrobiłem i zadziałało, udało się dodać shortcode poza
. _td('Sign in', TDTHEMENAME) . ', ale masz może na przyszłośc jakiś pomysł, gdybym chciał jedna akcję wrzucić w drugą, czyli żeby coś, przykłądowo pętla postów, wyświetlało się w komórce wywołanej za pomocą: . _td('Sign in', TDTHEMENAME) . '

Dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ranski: Akcje są od wyrzucania kodu html bezpośrednio, filtry od odsyłania treści. Więc dodajesz sobie filtr w systemie i w odpowiednim miejscu wywołujesz przekazując treść na wejściu i odbierając treść na wyjściu. A potem już od Ciebie zależy co z tą treścią zrobisz.
  • Odpowiedz
Myślicie, że #php 8 i JIT przyniesie odrodzenie PHP'a chociaż w jakimś stopniu?

#webdev #programowanie

Myślicie, że #php 8 i JIT przyniesie odrodzenie PHP'a?

  • TAK 29.6% (29)
  • NIE 24.5% (24)
  • Chuj, tylko Java to prawdziwe programowanie 45.9% (45)

Oddanych głosów: 98

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pin-gwin: wypowiadam się nie na temat książki tylko odnośnie głupiego gadania: "nie chce tego nawet za darmo" tylko po co w ogóle to komentować? Dwa dni temu była książka .NET, czy ktoś pisał, że nie chce tego brać? Nie - po prostu jak nie chce to nie bierze, ale zawsze przyjdzie jakiś podludź co myśli że jego opinia cokolwiek znaczy.
  • Odpowiedz
Wyciągam przez cURL dane z API dla 100 rekordów i je wyświetlam ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i mam problem taki, że długo strona mi się wczytuje nim się cokolwiek pojawi. Rozumiem, że to musi potrwać, ale jest może jakiś sposób np. na załadowanie pustej strony a potem że pobieram dane dla 1 rekordu, wyświetlam, pobieram dla kolejnego wyświetlam itd.? Chodzi o to, aby użytkownik widział mniej więcej
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wybiera się ktoś w tym roku na #php CE do Czech?
Tak patrzę i wydaje mi się, że bilety idą słabo. Może po pokazaniu agenty ruszy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jestem_mike: bo skierowane do programistów 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie no ja pojadę jak agenta dla mnie będzie na prawdę super. Doliczając nocleg niezła suma się uzbiera do wydania
  • Odpowiedz
Szanowne devmirki

Mam pytanko bo chciałbym coś zweryfikować.
W połowie kwietnia dostałem pierwszą pracę w backendzie w agencji interaktywnej na 3miesięczny okres próbny. Dostałem uop tydzień temu. Wcześniej nie miałem żadnego doświadczenia w pracy w IT czy też w programowaniu w zespole, a moje umiejętności ograniczały się do napisania prostego API w Slimie z wykorzystaniem Eloquenta do bazy oraz tego, że przepisałem z kursów na yt jakieś 2-3 nieduże aplikacje w Symfony, raczej typowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@steelhead: zaczynałem od prostych tasków, żeby poznać strukturę aplikacji. Taski przydzielał mi PM, który naprawdę dobrze oceniał moje możliwości, nie dostawałem na początek niczego, co by mnie przerastało. Nie musiał pytać, jak mi idzie, bo bardzo często z nim rozmawiałem i sygnalizowałem problemy lub dyskutowałem o rozwiązywaniu ich.

W tym roku miałem natomiast nieprzyjemność być wrzuconym na jakiś czas do innego projektu z zupełnie innym zespołem i to była katorga.
  • Odpowiedz
Mirki pytanko. Będę potrzebował ogarnąć serwis www. Zwyczajny crud + liczenie odległości między punktami, w przyszłości apka mobilna. W jaką technologię byście poszli?
#programowanie #programista15k #java #python #php #javascript

Technologia

  • Django + DRF 51.8% (29)
  • Spring 37.5% (21)
  • Api platform 7.1% (4)
  • FeathersJS 3.6% (2)

Oddanych głosów: 56

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, docelowo chcę się nauczyć wysyłać zapytania do bazy danych, ale na początek chcę przesłać dane z formularza do drugiej strony, ale niestety nie chce to u mnie zatrybić. Po klinięciu przycisku przenosi mnie do nastepnej strony, ale nic się na niej nie wyświetla. Wszystko mam zapisane w index.php i values.php może ktoś będzie w stanie wskazać moje błędy.
#programowanie #webdev #php #kiciochpyta #
Z.....e - Mireczki, docelowo chcę się nauczyć wysyłać zapytania do bazy danych, ale n...

źródło: comment_aJSXS5Y0UFo52ryR7JHlp9mJULWrdxdf.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #pytanie #php #kiciochpyta
Czy takie zahashowanie hasła będzie dość skuteczne?

$hash['sha1'] = hash('sha1', $password);
$hash['sha256'] = hash('sha256', $password);
$hash['md5'] = hash('md5', $$password);
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ucze sie #php na wlasna reke od 2 miesiecy. Podrzucicie jakis przykladowy skrypt na miare Junior Deva zebym wiedzial ile sie jeszcze nauczyc, zeby sie nadawac do pracy w tym kierunku?
#webdev #programista
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Moris299:
w pehapie też można zrobić coś fajnego i nieźle zarobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


próg wejścia jest zdecydowanie niższy od całej reszty OOP, przez co jest tak popularny (albo przynajmniej tak mi się wydaje)
co się udało nakraść z Javy,
  • Odpowiedz
Instaluje sobie prestashop na serwerze w ovh, i podczas podawania danych dostępowych do bazy danych wyskakuje błąd "error occured", w konsoli pisze error 403 forbidden. Z tymi samymi danymi funkcja mysqli() łączy się bez problemu. Zmieniłem wszystkie uprawnienia folderów chmod 644 i plików na 755, plik .htaccess chmod 666 ale to nie pomogło. Ma ktoś pomysł jak to naprawić tak żebym mógł zainstalować prestashop?
#programowanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje jakiegoś rozwiązania... z jak najmniejszą ilością zapytań
Muszę pobrać profile użytkowników którzy mają języki:

Przykładowo

polski: poziom: B1 natywny: tak
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Radaka: Ale tu jest jedno zapytanie. Rozumiem, że chodzi Ci o mnogość warunków w WHERE.
Nie da się zagnieżdżać w stylu, który pokazałeś. Zresztą kodu by było i tak tyle samo.
  • Odpowiedz
Mircy spod znaku najlepszego języka skryptowego wszechczasów

#php

Co polecacie do szybkiego (!) nauczenia się i zrobienia API pod jedną "stronkę"? Do tej pory miałem chałupnicze sposoby, CodeIgnitera i SLIMa. Zależy mi na gotowej autoryzacji (tokeny), kontroli ról itp. Zastanawiam się nad nauką SF3, albo czegoś, ale jeśli mam poświęcić 2 tygodnie na zrobienie hello world i mieć problemy na każdym kroku z niedziałającym czymś, to wolę już SLIMa, gdzie
zolwixx - Mircy spod znaku najlepszego języka skryptowego wszechczasów

#php

Co ...

źródło: comment_ZUssoT8ocAYB0efPNi3D29jNhUvdXmrU.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx: To ja dla równowagi powiem bierz Symfony. Żadne tam syfy od Otwella (Larva/Lumen). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, jeśli to proste endpointy to Slim może być wystarczającym wyborem. Jest zgodny z PSR-7, co powoduje, że wrzucenie tam OAuth2 oparte o JWT (pakiet thephpleague/oauth2-server) sprowadza się praktycznie do przeklejenia przykładowego użycia. ;-)

Do tego jeszcze może Ci się przydać thephpleague/fractal, który pozwala stosunkowo łatwo
  • Odpowiedz
Jest tu jakis specjalista od magento2, ktory powie mi czemu nowo utworzny typ produktu, ktory dziedziczy po Grouped Products nei zawiera w panelu admina TABa z najwazniejsza funkcjonalnoscia grouped products czyli grupowanie produktow? :D Widze tylko taby z simple products :(

#magento #magento2 #php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprawdźcie nowe oferty pracy z kategorii Backend, Frontend i Fullstack!

`
`
BACKEND JOBS

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam taki error na serwerze w #hitme

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/quickhash.so' - /opt/alt/php55/usr/lib64/php/modules/quickhash.so: undefined symbol: qha_jenkins2

ktoś też tak ma? #php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niewiemcotuwpisac: to hosting współdzielony (przepraszam zapomniałem dodać), nie mam dostępu do /opt. PHP 7.2, Codeigniter najnowszy - generalnie działa, ale dostaję warningi bo to nie jest fatal error. Zgłoszę to administratorom bo 2 wszystko działało a ja nawet nie mam co zepsuć xd
  • Odpowiedz
Przed Tobą kolejne 24 oferty pracy zdalnej. Będę wdzięczny, jeśli poświęcisz minutę na wypełnienie krótkiej ankiety, w celu podzielenia się opinią o newsletterze #zdalnieio :)

Frontend/Javascript
Senior Front-end Engineer (LigoHR) PLN 20k - 26k - oferta
Senior React Developer (CoinFalcon) PLN 10k - 14k - oferta
Senior Javascript Developer (Startup House) PLN 10k - 20k -
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Moja obecna praca polega na stworzeniu na podstawie projektu (ewentualne wzorując się stroną klienta) gotowej strony sprzedażowej (coś jak sklep). W 4 na 5 projektów jest to skopiowane jakiegoś starego projektu, lekkie zmiany logiki oraz zrobienie wyglądu. Zajmuje się częścią widoczną dla kupującego. Rozwojem administracji oraz firmowego "frameworka" zajmują się inni. Moja praca to 20-30% programowanie, reszta HTML/CSS. Strony nie mają jakiś szczególnych efektów wizualnych / animacji.

W najbliższych

Ile zarabia się netto na umowę o pracę we Wrocławiu za coś takiego jak robię?

  • < 3000 zł 55.2% (32)
  • 3001-3500 10.3% (6)
  • 3501-4000 15.5% (9)
  • 4001-4500 1.7% (1)
  • 4501-5000 1.7% (1)
  • > 5000 15.5% (9)

Oddanych głosów: 58

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

odpowiedz: @AnonimoweMirkoWyznania: Napisałeś, że masz 5 lat doświadczenia, ale z opisu wynika, jakbyś miał rok doświadczenia powtórzonego przez 5 lat. Nie pracuję we Wrocławiu, ale bez wymienienia jakiś technologii, frameworków (JS, PHP, itp.), to zarobkowo możesz liczyć do 3000zł netto na umowie o pracę (zobacz koszty pracodawcy przy tej kwocie, są wysokie, więcej dostaniesz na umowie o dzieło lub gdy firma ma zagranicznych klientów).

Póki masz czas i chęci,
  • Odpowiedz