Pandemia koronawirusa pokazała ilu jest wśród nas ludzi którym wydaje się że są bardziej inteligentni niż myślą. Ignorancja i "chłopski rozum" w ostatnich miesiącach osiągnęły szczyt.

Całe szczęście że ten wirus ma tak mała śmiertelność, bo gdyby zamiast covid była to cholera, ebola czy inna dżuma, to po akcjach typu ( ͡° ͜ʖ ͡°) "podaje dłoń, nie noszę kaganca" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomor
Heroina340 - Pandemia koronawirusa pokazała ilu jest wśród nas ludzi którym wydaje si...

źródło: comment_1605045324wy89tMUgAleppogooaPxOM.jpg

Pobierz
@matkaPewnegoMirka: nawet nie chodzi mi o samą zasadność stosowania maseczek, odstępu w przestrzeni publicznej itd. Ale stosunek jaki ludzie mają do tego. Choćby tysiąc naukowców lekarzy i innych specjalistów 24h na dobę mówiło ludziom w mediach ze to wszystko dla naszego dobra to i tak są jednostki które na "fejsie" będą grzmieć że to wszystko "plandemia i koronaświrus"... Aczkolwiek z każdym kolejnym zmarłym na tą niby "zwykłą grypę" ilość osób którzy
  • Odpowiedz
nie wpadłeś na to, że ludzie się tak zachowują właśnie z powodu tego, że jednak ten wirus nie okazał się taki groźny na jakiego go próbowano wykreować?


@Krupier: No nie wpadłem na to...
Cała ta sytuacja jest nietypowa, nigdy za naszego życia jeszcze nie zdążyła się taka pandemia i mimo wszystko warto jednak w takich chwilach być ostrożnym i stosować się do zaleceń o których mówią nam ludzie mądrzejsi od nas(czytaj
  • Odpowiedz
Jak to było? Polska poradziła sobie wybitnie z koronawirusem?

Na szczęście jesteśmy super przygotowani. Jestem spokojny, czas na herbatę i kawałek ciasta. No i 10-ty dziś, trzeba ZUSy zapłacić i "zdrowotne", bo to że ja nie zarabiam to nie znaczy że Państwo ma tracić.

Trzymajcie się sztywniutko

#koronawirus #pandemia #covid19 #takaprawda

źródło: https://www.worldometers.info/coronavirus/
Pieskor - Jak to było? Polska poradziła sobie wybitnie z koronawirusem? 

Na szczęś...

źródło: comment_1605021552FThEwUIn6pCZ9qOfey7WXM.jpg

Pobierz
Dobra, wypunktujmy to sobie wszystko, tak na szybko:

- Covid-19 obnażył:

A) że wielu państwom i społeczeństwom brak procedur (medycznych, społecznych, ekonomicznych itp.) na wypadek epidemii jakiejś choroby/wirusa w skali globalnej
B) albo że wiele państw i społeczeństw te procedury zakopało głęboko w jakichś archiwach, bo uznały, że są już niepotrzebne
C) Światowa Organizacja Zdrowia, powołana z ramienia ONZ w 1946 -- której zadaniem jest ostrzegać przed możliwymi problemami dotyczącymi niebezpieczeństw dla
@PodprzestrzennyKolektywPizzy: problem z Muskiem i bazą na marsie polega na tym, że nie jesteśmy w stanie ogarnąć do porządku jedynej planety na której życie jest łatwe, a chcemy iść poza nią, gdzie jest to tak trudne, że nie jesteśmy sobie w stanie nawet tego wyobrazić.

Nie potrafimy zatrzymać galopującego ocieplenia klimatu i sprawić by się nie ociepliło więcej niz 2 stopnie, a chcemy zamieszkiwać na planecie, na której jest -60, nie
  • Odpowiedz
@Retroop: odnośnie gospodarki jeszcze dodałbym rzecz - w momencie gdy choć trochę spada konsumpcja, to gospodarka się wali na pysk. Konsumpcja w świecie zachodnim jest rozdmuchana do absurdalnych rozmiarów - gdybyś miał się słuchać reklam to masz co chwilę mieć nowy samochód, nowy telewizor, nowy telefon, nowe gadżety, nowe w zasadzie wszystko. A stare #!$%@?ć na śmetnik, broń boże oddać na rynek wtórny - bo wtedy inny klient nie ma potrzeby
  • Odpowiedz
Europa jest wlasnie po szczycie drugiej fali #koronawirus, w pewnych panstwach (Czechy, Slowacja, Belgia, Holandia) widac to w liczbach przypadkow, w calej reszcie zblizamy sie do szczytu. Przypominam, ze wykres przypadkow jest opozniony wzgledem realnych zarazen o ok. 2 tygodnie (inkubacja wirusa, pobranie probki, wysylka do labu, badanie, uwzglednienie w statystykach).

Na wykresie smiertelnosci widac to samo - w Czechach, Holandii i Belgii krzywa idzie w dol, w reszcie krajow jest
W.....r - Europa jest wlasnie po szczycie drugiej fali #koronawirus, w pewnych panstw...

źródło: comment_1605003177NHj9BDmNXHd3Dt2x9nAvED.jpg

Pobierz
Ile realnych wszystkich przypadków zakażenia Covid19 mamy w Polsce na chwilę obecną?
#covid19 #koronawirus #pandemia #sarscov2 #ankieta

Wszystkich czyli obecnych i już ozdrowieńców.

Ile realnych wszystkich przypadków zakażenia Covid19 mamy w Polsce na chwilę obecną?

  • 0.5mln 4.4% (5)
  • 1.0mln 3.5% (4)
  • 1.5mln 8.0% (9)
  • 2.0mln 12.4% (14)
  • 2.5mln 4.4% (5)
  • 3.0mln 8.0% (9)
  • 3.5mln 3.5% (4)
  • 4.0mln 14.2% (16)
  • 4.5mln 1.8% (2)
  • 5.0mln lub więcej 39.8% (45)

Oddanych głosów: 113

  • Odpowiedz