Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
4
Szwedzki UFO okazał się skrzydłem turbiny wiatrowej

Morze wyrzuca na brzeg coraz dziwniejsze kosmiczne obiekty, a straż przybrzeżna musi ratować sytuację.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
6
TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce

TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce. Inwestycja powstaje w Wielkopolsce. Więcej informacji:
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Taką instalację można umieścić blisko dużych miast. Wszystko będzie łatwe w konserwacji i tańsze od akumulatorowych magazynów energii.
#energetyka #oze
Szczytowo pompowe sa najtańsze gdy juz masz krajobraz do tego i budujesz tylko rury/tame + pompy i już. Przykładem takiego miejsca jest morskie oko i czarny staw tylko trochę male zbiorniki ale idealne miejsce.
15
Słoneczna pułapka: Pakistan, biedni i rosnące rachunki

Energia słoneczna osiągnęła już 25 % miksu energetycznego Pakistanu, ale generalnie ekonomia rewolucji faworyzuje część społeczeństwa. Artykuł obnaża paradoks czystsza energia, wyższe rachunki dla najbiedniejszych i proponuje warstwowy przegląd reform struktur energetycznych.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
31
Mitsubishi rezygnuje z projektów wiatrakowych!

- 14
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 11
źródło: 1000023316
Pobierzprzy takich warunkach pogodowych mozna nastawiac tanich jak barszcz paneli a potem tylko kompensowac to magayznami energi zeby przetrwac noc i od rana znowu eldorado..... oni to robia bo to sie oplaca, a nie bo zielone... oni maja w doopie zielone....
1. Kto popiera cala gospodarkę o PV?
2. Gdyby nie dopłaty PV nie byłoby tu gdzie jest dziś. Mielibyśmy znacznie mniej PV i byłoby to znacznie droższe. To samo jest z autami elektrycznymi, magazynami. Najpierw robisz popyta a jak pojawia sie podaż odcinasz dopłaty, ceny spadają i leci samo.
3. To prawda, dziś dopłaty do PV nie mają juz sensu ale do innych rzeczy nadal mają sens
5
Elektrownia Ostrołęka B zwiększy udział biomasy w produkcji energii

Elektrownia Ostrołęka B prowadzi końcowy etap modernizacji bloku energetycznego nr 3. Celem inwestycji jest zwiększenie udziału biomasy w procesie współspalania z dotychczasowych 30% do 50%. Elektrownia dysponuje trzema blokami energetycznymi o łącznej mocy zainstalowanej 690 MWe.
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Powstaje gigantyczna farma wiatrowa. Fundamenty dla 53 turbin już wylane

Tauron buduje jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. W gminie Miejska Górka powstaje inwestycja o mocy blisko 200 MW, która zasili 200 tys. gospodarstw domowych. Fundamenty dla 53 turbin są już gotowe.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
źródło: temp_file5840019798122172691
Pobierz4
Tauron buduje jedną z największych farm wiatrowych w Polsce.

TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce. Inwestycja powstaje w gminie Miejska Górka na terenie Wielkopolski. Projekt osiągnął ważny kamień milowy podczas budowy wylano fundamenty dla wszystkich, 53 nowoczesnych turbin wiatrowych. Miejska Górka będzie dysponowała mocą blisko 200 MW,
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
2
Dwie wieże i 30 tys. luster - oto nowa chińska elektrownia

Olbrzymia elektrownia solarno-termiczna powstała w chińskiej prowicji Gansu. Wyprodukuje 1800 GWh energii rocznie.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
6
Nowa elektrownia gazowo

Coraz bliżej rozpoczęcia projektu CCGT Gdańsk - czyli budowy elektrowni gazowo-parowej w pobliżu gdańskiej rafinerii
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#klimat #oze #energetyka #polska #globalneocieplenie #energia
https://epj.min-pan.krakow.pl/Lignite-deposits-in-Poland-and-perspectives-of-their-utilization,95676,0,2.html
źródło: temp_file4810498387856559966
Pobierz- 5
Niech jeszcze załamie się cyrkulacja AMOC na Atlantyku, a są przesłanki ku temu to zrobi się ciekawie.
https://epj.min-pan.krakow.pl/Strategic-conditions-for-the-future-of-brown-coal-mining-nin-Poland,103691,0,2.html
źródło: temp_file1764863038514207870
PobierzNikogo nie obchodzi zdanie egoistycznego natalisty, który nie potrafi pomyśleć
@kopawdupeswiniom: Nikogo nie interesuje zdanie antynatalisty - gatunek wymarły. Każdy miał takie same warunki. Na 80% domów nie widzę paneli. Blokersi to i tak niewiele co z energii korzystają, to jak zapłacą 50-100zł więcej to się nic nie stanie. Ja jak płaciłem 400zł to dzisiaj musiałbym płacić po 800zł (ok 7MWh utylizuje rocznie). Najwięcej to płacą ci w domkach co
52
Polacy muszą zapłacić 460 miliardów złotych za odejście od węgla

Na rozkaz UE musimy zapłacić za modernizację energetyki. Powodzenia! Rozłoży się na raty! Kwota jest oszałamiająca, ale na pewno niedoszacowana. Rachunki muszą pójść znacząco w górę. Plus jakieś 1400 zł na każdego Polaka rocznie. Kwota wynika z policzonej amortyzacji urządzeń..
z- 25
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
👨🏫Jakie są nowe zasady przyłączeń?
🚧W których rozdzielniach brak jest dostępnych miejsc przyłączenia?
💰Czy inwestorzy będą musieli wpłacać
źródło: soze_Posty IG - 2025-08-26T093825.516
Pobierz10
OZE, które zawetował prezydent Nawrocki. To nie trzyma się kupy"

Karol Nawrocki zawetował kilka ustaw, w tym tę dość krótką o OZE. Ekspert tłumaczy, dlaczego to był błąd.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
5
Energa zbuduje magazyny energii. Instalacje do 2 GWh pojemności

Magazyny energii o pojemności nawet 2 GWh planuje wybudować Grupa Energa
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #










Nie ogarniam tego po co takie głupoty wypisują wrzuciłem w chat gpt
Kilka spostrzeżeń:
Okres rozliczeniowy
źródło: temp_file4950901371517708168
Pobierz