Ciekawie wyglada polski rynek...
Auta w przedziale 2-3k zł(OLX) (mam dwa takie auta) - 70 odsłon telefonu w tydzień(dziś rano wyłączyłem telefon do 12, bo non stop ktos dupę zawracał)
Auta 5-15k zł (OtoMoto)30 odsłon telefonu przez 2 tygodnie z czego połowa zadzwoniła.

Kolejna sprawa OLX vs OtoMoto odsłony na podstawie paru moich ostatnich aut...
Audi 1600 odsłon vs 460
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #samochod i #cokupic .Chciałem się spytać o samochód za +/- 16 tys, do jazdy po mieście dla faceta po 50, przeznaczony jako samochód rodzinny. Benzyna, gaz uznajemy jako atut, ale nie konieczność. Raczej sedan albo hatchback, 5 drzwi. Zależy głównie na niedużym spalaniu, małej awaryjności/kosztach naprawy. Coś rozsądniejszego niż Opel Astra III w tym zakresie cenowym znajdę? Możecie coś z czystym sumieniem polecić, czego szukać? Dzięki.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki chciałbym się podzielić z wami #truestory jaka mnie dzisiaj spotkała. Zobaczyłem na #otomoto ogłoszenie sprzedaży #mercedes C300 AMG 4Matic. Napisałem rano o 9 smsa do komisu, że po 16 chciałbym przyjechać zobaczyć #samochody . Inna sprawa, że samochód miał przebieg 61 000km przy roczniku 2009. Przyjeżdżam na miejsce, mówię mu który samochód chciałem zobaczyć. Podaje mi kluczyki do samochodu i pozwala go obejrzeć
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piw_Benzyna: do Otomoto tak, ale chyba by trzeba raczej na policji, a z drugiej strony ten się wszystkiego wyprze - chyba że mu znajdą w domu jakiś sprzęt do tego ;-) Muszę się dowiedzieć jak to zgłosić (żeby mnie nie włóczyli po sądach)
  • Odpowiedz
#otomoto robi chlew w ogłoszeniach zabytkowych samochodów na #allegro. Pełno syfu wyprodukowanego po 1990. Jest tam kilka youngtimerów, które miały tam być pomimo młodego wieku, ale no kurde, Peugeot 307? VW Touran? NISSAN JUKE?! Wątpię, żeby aż tylu sprzedawców było tak nieograniętych, żeby wrzucać te samochody między zabytki, to otomoto musiało coś zepsuć. Wołam @allegro_pl, sprawdźcie to, [link](http://allegro.pl/samochody-zabytkowe-594?a_text_i[1][0]=1990&atexti_enabled[1][0]=1&counters=1ℴ=pd).
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

poszukiwania samochodu trwają...
Znalazłem jeden ciekawy egzemplarz, ale że było to tuż po godz. 6, nie dzwoniłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko napisałem maila. Zresztą w pracy i tak nie bardzo chcę rozmawiać o samochodach przez telefon...
Więc wysyłam maila z kilkoma krótkimi pytaniami - o przebieg (bo wbity 1km), o to co było robione itd.

Przed chwilką dostałem odpowiedź 'proszę
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: no czy ja wiem czy fajnie? Człowiek chce się czegoś dowiedzieć, a nie ma możliwości zadzwonienia. Sprzedawca udostępnia możliwość wysłania wiadomości, więc piszę wiadomość z konkretnymi pytaniami, na które wystarczy odpowiedź w postaci jednej - dwóch linijek. Ale przecież lepiej nie zostawiać śladów swoich kłamstw :)
  • Odpowiedz
Przeglądam #samochody na #otomoto.

Jest tam cała masa ciekawych (zbyt ciekawych) ofert 5 letnich i młodszych samochodów za cenę 10 latków.
Wśród zdjęć ostatnie to zawsze adres maila i informacja, że więcej informacji na maila.

To, że to jest przekręt widać patrząc na cenę. Ale ciekawi mnie, co to za przekręt. Czy to tylko jedna z kilku rat? Pisał ktoś do nich w sprawie auta?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chaberr: oczywiście, że to przekręt, tylko nie wiem jaki, a ciekawi mnie to. Może masz rację, że to wyłudzenie, ale może po prostu 'rata'... Niestety u nas te oferty wiszą i wiszą, nikt ich nie zdejmuje...
  • Odpowiedz
#otomoto Podwyżki wyjdą na dobre?

Jak wiadomo otomoto jest obecnie niemal monopolistą w kwestii ogłoszeń motoryzacyjnych. Jeżeli ktoś chce sprzedać używany samochód, to najlepiej tam dać ogłoszenie. Tymczasem otomoto zaserwowało swoim klientom drastyczne podwyżki za wystawienie ogłoszeń. Klienci wobec takiego stanu rzeczy płaczą i płacą lub przenoszą się na inne mniej popularne serwisy. Wydaje mi się, że może to dla klienta docelowego, czyli kupującego samochód, być nawet spoko rozwiązaniem, ponieważ
pogop - #otomoto Podwyżki wyjdą na dobre?

Jak wiadomo otomoto jest obecnie niemal ...

źródło: comment_rbnVa1AT0hIKVkbpq5J4ziM6gDIsebya.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pogop: jak rozumiem na serwisie otomoto ludzie bd wystawiać dobre bezwypadkowe samochody ponieważ stać ich na droższe ogłoszenia, co bd skutkowało jak napisałeś wyższym standardem serwisu.
A reszta przeniesie się na inne serwisy z powodu cebuly? Braku chęci wydania tyle pieniędzy na ogłoszenie?

Mam nadzieje ze odbije im się to czkawka nie rozumiem tej strategii czemu monopolisci strzelają sobie w stopę a nie robią wszystkiego by utrzymać monopol.
  • Odpowiedz