Mirasy pomocy! Jakie auto do 15-20tys? Oczekuję przede wszystkim ekonomicznej jazdy (coś co można zagazować LPG) oraz wygody (czasami chciałbym kimnąć się w aucie) i dużo przestrzeni (musze zmieścić kilka plecaków sprzętu fotograficznego + statywy), chciałbym też mieć tempomat oraz niekoniecznie ale fajnie byłoby spróbować automatyczną skrzynię biegów. #samochody #motoryzacja #otomoto
aklamot - Mirasy pomocy! Jakie auto do 15-20tys? Oczekuję przede wszystkim ekonomiczn...

źródło: comment_qbQVJ3iC8urwKof0a2BKgMFMOoKRwESO.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aklamot: Renault Trafic, ale tylko z manualem. Automatu nie było, była tylko półautomatyczna skrzynia, ale nawet ASO nie umieją jej diagnozować i na cały kraj są może ze dwa, trzy warsztaty, które w ogóle mają odwagę podejść do tego tematu w razie, jak coś się w niej wysypie.
  • Odpowiedz
Super kategoryzacja ogłoszeń jest na tym #olx i #otomoto

Wchodzę na któryś z tych portali z zamiarem kupienia samochodu.
Zaznaczam:
Kwota do 30 000 zł
Rocznik: Od 2013
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k0rdian: Mam sedana od 10 lat i właśnie czekam na odbiór kombi. Nikłe możliwości przewozowe, niewygodne parkowanie, jeśli nie masz kamery, niewygodne wkładanie i wyjmowanie rzeczy z bagażnika, brak wycieraczki tylnej szyby - to są wady. A zalet żadnych.
Poza tym fatalny wygląd - sedan kojarzy się z emerytem lub taksówkarzem.

PS: Dlaczego kombi miałoby być niepraktyczne?! to najpraktyczniejszy typ nadwozia. Duże możliwości przewozowe, a jednocześnie auto jest niskie, więc
  • Odpowiedz
@PozorVlak: Porównanie jakby to wyglądało okresowo - rozliczenie VAT. Do leasingu dorzuciłem Ci jeszcze koszty dodatkowe jak rejestracja, 2x zgoda na polise obcą, opłata za zakończenie umowy. Generalnie leasing droższy, bo za polisy też zapłacisz więcej niż w kredycie. Ale kredyt policzony po minimach jakie pozwala mi system, nie dostaniesz takiej oferty na rynku. Przynajmniej nie widziałem (3% prowizja, 5,99% oprocentowanie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha
OptiFinance - @PozorVlak: Porównanie jakby to wyglądało okresowo - rozliczenie VAT. D...

źródło: comment_ha8V9siVA9XppdoCNFfnOnkBBN901IYN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Zakupiłem od os. prywatnej auto, w którym po 3 dniach nastąpiła wada, a kolejnego dnia na stacji wykryto dodatkowe. Następnie napisałem wypowiedzenie z tytułu rękojmi z wad ukrytych (Informując smsem sprzedawce który powiedział że go to nie interesuje). Teraz sprawa toczy się w sądzie, a do mnie przyszło wezwanie do zapłaty z AXA.
AXA twierdzi, że powinienem zapłacić bo auto jest moje - a ja wypowiedziałem listownie umowę (która
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakupiłem od os. prywatnej auto, w którym po 3 dniach nastąpiła wada, a kolejnego dnia na stacji wykryto dodatkowe.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jaka wada nastąpiła? Jakie wady wykryto?

Przed zakupem się sprawdza, a nie po¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@budus2: Tu się zgodzę. Zwłaszcza, że każdy inaczej się w danym aucie czuje. Warto się przejechać paroma modelami samochodów które chcemy kupić aby sprawdzić w którym dobrze się czujemy. Bo co z tego skoro wszystko będzie ok, jak źle ci się nim będzie jeździc.
  • Odpowiedz
@Lookazz: dokładnie, wcześniej wpisywałem województwo i miałem wszystko jak na tacy a teraz jakieś zasięgi śmieszne. Mieszkam na Podlasiu i żeby zahaczyć o swoje całe województwo musze dać zasięg do ponad 100 km, ale wtedy też łapie inne województwa..
  • Odpowiedz
#motoryzacja #lexus #otomoto to syf i dno.

Zgłosiłem im tę furę a oni nic z tym nie zrobili: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls-lexus-ls-430-super-stan-od-bawaria-technik-lodz-ID6BOcJI.html

Co z tym jest nie tak? Przebieg. W ogłoszeniu wpisane, że 210 000 km a potem w treści jednak napisane, że przebieg w milach. Oczywiście na zdjęciu deski rozdzielczej ten sam przebieg w milach, czyli de facto, powinien wynosić w ogłoszeniu około 336 000km.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@echelon_: uważam że ogłoszenie jest ok bo nie zataja jednostki przebiegu, jest to napisane w drugim zdaniu. Portal pewnie nie daje możliwości podania mil, a możliwości chłopa kończą się na wstawianiu ogłoszeń a nie przeliczaniu jednostek
  • Odpowiedz
Mirki, znalazłem na Otomoto auto z naszej floty firmowej, które było ostro bite jako "samochód w pełni bezwypadkowe". Mam zdjęcia VINu i auta po zdarzeniu, ale niestety bez blach. Co robić? #oszukujo #otomoto
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wizerunek A4 B7 w Polsce powinien zostać umieszczony na 200-złotowym banknocie xD

Sprzedający sam przyznaje, że samochód jest do poprawek lakierniczych i teraz najlepiej - „ zaczyna pojawiać się rdza w typowych miejscach ”

2005r. z średnim uposażeniem i to wszystko za jedyne 35k... nie wspominając o późniejszej walce ze szmatą
( ͡° ͜
Morfinusz - Wizerunek A4 B7 w Polsce powinien zostać umieszczony na 200-złotowym bank...

źródło: comment_aDSpaIP44ZAxLt9w91vVcBNesjyffxqC.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co się stało z Daewoo? Jeszcze parę lat temu tych ogłoszeń było w ciul dużo, a teraz widzę, że mniej niż 200 ofert. Te wszystkie Matizy i Lanosy po dziadkach tak strasznie się rozsypały przez ten czas?
#otomoto #samochody #motoryzacja #daewoo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@beerus: Rozbitek z USA i to wersja przedlift (PRE LCI). Ponadto później jest problem ze sprzedażą (nie każdy chce powypadkowe). Pamiętaj że nie masz gwarancji a części do M są horrendalnie drogie. Nie każdy leasing też to sfinansuje. Sprowadzanie z USA i naprawa jest dobra na własny użytek i jak robisz to samemu. Aaaa i pod koniec roku prawdodpobnie pokażą nowe g80 a w maju będą dostawy :) wtedy co
  • Odpowiedz
Cześć Mireczki, kupiłam błotnik na otomoto, na zdjęciach wszystko ok, ale przyjechał rozpadający się. Gościu z ogłoszenia nie odbiera telefonu, co mogę teraz z tym zrobić?
#pomocy #prawo #otomoto
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wyszymora no jak masz chęć na walkę, to tak. Ja takim frajerom nigdy nie odpuszczam. Przepisy są dość jasne. Jest sporo instytucji. Do tego zawsze można sprawdzić jak przestrzega i realizuje rodo itd. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz