Planuję zakup #vr i potrzebuję błogosławieństwa społeczności przed podjęciem decyzji.

Specyfika mojego przypadku:
* Zależy mi na gamifikacji treningu aerobowego za pomocą np #beatsaber i innych gier rytmicznych. Tylko też chcę mieć możliwość swobodnego wgrywania swoich piosenek bez płacenia 5$ za każdy utwór - rozumiem, że #oculus meta 3 daje taką swobodę poprzez mody? Mam obawy, że to zamknięty OS i będę skazany na gry usługi

Jaki VR

  • Oculus Meta Quest 3 - optymalnie i wygodnie? 54.9% (56)
  • Oculus Meta Quest 2 po taniości, tymczasowo 20.6% (21)
  • PS5 + PSVR2 - nie jest taki zły 16.7% (17)
  • Valve Index - warto inwestować w jakość? 3.9% (4)
  • Inny VR lepszy 3.9% (4)

Oddanych głosów: 102

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to odpiszę po swojemu, bo widzę ze masz dylemat a istnieje dość proste rozwiązanie.

1. PSVR2 -> musisz dokupić PS5, powiedzmy, że masz odłożony hajs na nią i nie jest to wymagane. Nawet jakbyś miał PS5 to odradzałbym zakup PSVR2. Dlaczego? Sony już położyło laskę na swoim VR, ich sprzedaż w grudniu wyniosła 3% do 97% dla Q3. Sami developerzy nie chcą tworzyć gier na PSVR a tym bardziej ekskluzywnych. Po
  • Odpowiedz
  • 4
Dzięki za rady, chciałem jeszcze podumać nad tematem bo to trzeba na spokojnie, ale poczułem, że nie wyczymię i wziąłem Q3 z 512 GB
  • Odpowiedz
Czy warto kupować zestaw do pracy zdalnej? Pracuję na HO lub w kilku biurach w różnych lokalizacjach. Czasami brakuje mi dodatkowych monitorów.

Środowisko głównie Excelowo mailowe, z dodatkowymi CRMami i ERP uruchamianymi przez przeglądarkę.

Czy można korzystać z zestawu i ładować przez lapka?

#oculus #quest3
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zadrrr: Wydaje mi się, że nie będzie to dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jak pracujesz, to zakładam, że więcej niż kilka godzin, a większość osób męczy się po 2-3 godzinach z Oculusem na głowie. Waga, wydzielane ciepło, męczące się oczy to tylko kilka wad tego rozwiązania. Po za tym czytanie tekstu nie jest łatwe, będzie Cię denerwować przyciąganie monitorów do przeczytania, odsuwanie do zmieniania okien, otwieranie programów itp. Funkcja wirtualnych monitorów
  • Odpowiedz
Czy warto kupować zestaw do pracy zdalnej? Pracuję na HO lub w kilku biurach w różnych lokalizacjach. Czasami brakuje mi dodatkowych monitorów.


@zadrrr: Za niska realna rozdzielczość wiem bo próbowałem wirtualnych pulpitów na q3. Musiałbyś kupić sobie vision pro ale to bardzo duży wydatek.
  • Odpowiedz
Dobry, zastanawiam się nad kupnem meta quest 2, bo cena 300 euro za vr wydaje się już niezłą ceną.
1) Mam i lubię starego kinecta do xboxa360 ( bo ruch przy konsoli jest super), czy VR to aż taka duża różnica, czy jak po prostu chce się poruszać w domu, czy kinect byłby wystarczający? Byliśmy raz z firmy na vr to beat saber mi się spodobał bardzo, vr tennis też widzę na
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś sie orientuje jak jest z łądowaniem #quest3 poprzez USB3.2 podczas grania? Mimo podłączonego kabla ubywa poziomu naładowania baterii, w internecie wyczytałem ze tak ma być. Wydaje sie to absurdale i jak jest w rzeczywistości?
Jak mialem questa 2 to podłączenie kabla sprawialo ze moglem grać ciągle, czy w quest 3 to sie zmienilo?
Jakie jest wasze doświadczenie? Czy to wina kabla czy trzeba sie pogodzić z nową rzeczywistością?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@kosmo1989: wyglada na to ze trzeba kupować kabel usb c - usb c. Taki przewód 5 metrowy z ładowarki daje 3.5A a z portu usb c na mobo daje 1.3A i jest to najwyzszy wynik ze wszystkich przewodów jakie testowalem u siebie.
Kabel ugreen za 70zl z allegrosza jest godny polecenia, pozostale przewody typu usb A - usb c odradzam.

Temat rozwiązany
  • Odpowiedz
@kucma19 usb c powinno mieć power delivery żeby ładować do 100w - 20v/5a i moc grać nonstop przez gogle. Inaczej daje 5v/0.5-3A usb c w zależności od chipsetu na mobo
  • Odpowiedz
Jak podlaczyc meta quest 2 do PC zeby rookie sideloader go widzial ? Robie cos chyba zle

1. zalozone konto developer na #oculus
2. jakies sterowniki oculus-go-adb-driver-2.0 z vrpirates
3. wlaczam rookie sideloader
4. quest 2 podlaczam tym kablem usb c ktory byl w zestawie - do gniazda usb c na kompie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oculus #quest3 #vr W jaki sposób najlepiej skontaktować się z supportem mety? Drugi tydzień odbijam się od ich bota wysyłającego mi prośby o te same dane które już wysłałem kilkukrotnie. Jakiś cyrk żeby taka duża firma miała idiotyczne ai które jeszcze udaje prawdziwego człowieka podpisując się losowymi imionami.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@wujek_zla_rada: Samorządowa instytucja mająca pod sobą ogniska wychowawcze, czyli takie placówki wsparcia dziennego, gdzie dzieciaki (głównie podstawówka, ale jest też trochę licealistów) spędzają czas po szkole. Kupiliśmy oprogramowanie Corinth 3D, oculusy, drukarkę 3D, tablety i masę zabawek uczących programowania jak np. ozoboty czy photony. Jak to ogarniemy to będziemy organizować różne zajęcia w ogniskach.
  • Odpowiedz
@marian1881: Teraz nie pamiętam czy te białe Eneloop czy te z Ikei ale jedne z nich mi nie działały w kontrolerach. Tzn działały, ale przerywało co chwilę połączenie z goglami i nie wiedziałem o co chodzi. Na Reddit się dowiedziałem, że akumulatorki mają mniejsze napięcie V niż zwykłe baterie i dlatego tak się działo. Faktycznie po wymianie wszystko śmiga. Może już to naprawili jakimś updatem.
  • Odpowiedz
@Pandzia_art: No Man’s Sky (PCVR) - proceduralnie generowany świat, praktycznie nieskończona liczba planet, na których budujesz bazy, skanujesz zwierzęta i rośliny, zbierasz minerały, takie tam.

Kayak VR Mirage (też PCVR) - pływanie kajakiem, realistyczna grafika, dla mnie przyjemny relaks, nie trzeba się ścigać, można tak po prostu pływać i podziwiać widoki.

A jak nie PCVR, to może Red Matter, obie części?
  • Odpowiedz
Polecacie jakies appki must have na Questa 3?
Poki co kupilem Heresphere ktory dziala swietnie z SMB postawionym na Macu, gdzie mam 4TB NSFW. XD

Mozecie polecic tez jakies gry.

Troche szkoda ze nie ma porzadnego symulatora latania/pociagow.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
zależy mi po prostu na mobilności bez kompa ;P więc jak tak czy siak da sie zainstalować coś i korzystać potem bez podłączenia z kompem to bajlando ;d
  • Odpowiedz
Czy da się streamować obraz na telefon bez domowej sieci WIFI? Przykładowa sytuacja jestem u znajomych gdzie nie ma wifi, a chciałbym widzieć co się dzieje u osoby która ma na głowie gogle. Próbowałem przez hot spot w telefonie ale nie działa. Czy to oznacza że zawsze muszę mieć router ze sobą?

#quest3 #quest2 #oculus #vr
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@w_CZOPKU_urodzony: a dlaczego nie działa z hotspotem?
Przed chwilą próbowałem streamować na telefon który odbierał po prostu przez LTE więc generalnie potrzebujesz tylko internetu w Q3 i tel
  • Odpowiedz
@Wu70: Jak podłącze questa do hotspota to guzik od rozpoczęcia transmisji jest szary i nie można go kliknąć. Jeżeli jestem podłączony do routera to nie ma żadnych problemów, przycisk jest niebieski i moge rozpocząc transmisję. Włączałem nawet Wifi ADB dla hot spota i też nic to nie dało.
  • Odpowiedz
Pejsy mi rosną jak widzę ile podatku zabierają za kupno gier w meta store na questa 3. Znacie jakieś sposoby na 0%? Jakieś vpny albo zmiana kraju?
#oculus #quest3 #quest2
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach