Wpis z mikrobloga

Czy warto kupować zestaw do pracy zdalnej? Pracuję na HO lub w kilku biurach w różnych lokalizacjach. Czasami brakuje mi dodatkowych monitorów.

Środowisko głównie Excelowo mailowe, z dodatkowymi CRMami i ERP uruchamianymi przez przeglądarkę.

Czy można korzystać z zestawu i ładować przez lapka?

#oculus #quest3
  • 10
@zadrrr: Wydaje mi się, że nie będzie to dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jak pracujesz, to zakładam, że więcej niż kilka godzin, a większość osób męczy się po 2-3 godzinach z Oculusem na głowie. Waga, wydzielane ciepło, męczące się oczy to tylko kilka wad tego rozwiązania. Po za tym czytanie tekstu nie jest łatwe, będzie Cię denerwować przyciąganie monitorów do przeczytania, odsuwanie do zmieniania okien, otwieranie programów itp. Funkcja wirtualnych monitorów tylko
@zadrrr: nie warto. Jesli chodzi o ladowanie z lapka to raczej odpada, usb w lapku daje 0.5A @ 5V = 1.5W. Quest w czasie pracy przyjmuje max 10W (2A@5V). Sam q3 pracuje 1.5-2h na baterii, jak dokupisz opaske z 8000mAh to wydłużysz czas pracy calkowitej do jakiś 5-6h. Pracowalem na 3 monitorach na HO w q3 i powiem szczerze średnio na jeża. Przez godzinke moze i daloby rade, nic nie zastapi
Nie ma jeszcze HMD nadających się do pracy, chyba że ktoś pracuje jako animator w VR chacie.
Każde gogle cisną na twarz lub czaszkę, a jeśli chodzi o wirtualne monitory, to lepszy będzie zwykły IPS z rozdzielczością 900p ( ͡º ͜ʖ͡º)
Czy warto kupować zestaw do pracy zdalnej? Pracuję na HO lub w kilku biurach w różnych lokalizacjach. Czasami brakuje mi dodatkowych monitorów.


@zadrrr: Za niska realna rozdzielczość wiem bo próbowałem wirtualnych pulpitów na q3. Musiałbyś kupić sobie vision pro ale to bardzo duży wydatek.