Witam,
Mam pytanie do posiadaczy quest3i noszących okulary korekcyjne. Jak wygląda sprawa z graniem w okularach? Czy istnieje duże ryzyko zarysowania soczewek? Z tego co widzę, soczewki są delikatnie poniżej, otoczone plastikowa obwódką i wydaje mi się, że standardowe okulary w najgorszym wypadku opierają się o plastik. Wiem że są nakładki korekcyjne do vr ale chciałabym najpierw przetestować sprzęt bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, na googlach będzie czasem grać druga osoba bez okularów
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GuziecKrolAfryki: Póki nie kupisz wkładek korekcyjnych to po prostu na maxa wysuń miedzymordzie i bądź ostrożny przy zakłądaniu i zdejmowaniu. A tak jak wszyscy wczesniej pisali nakładki magnetyczne można w moment zdjąć, tylko kup kunieczni mikrofibre DO OPTYKI żeby nie porysowac soczewek przy czyszczeniu
  • Odpowiedz
#oculus #komputery #steam

Kur+a... Czy połączenie z steam przez kabel to instalacja tego gówna oculus i musi być włączony oculus na pc i steam? Przecież to jest p---b... Aby dwie aplikacje musiały działać by odpalić grę na steam.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj aktywowałem questa 3. Kilka pytań:

1. W urządzeniach mam przypisane gogle, a niżej mam napisane:
Twoje urządzenie nie jest objęte aktywną gwarancją lub gwarancja wygasła. WTF?

2. Żeby grać bez kabla na pcvr potrzebuję np. virtual desktop(płatny), router musi być podłączony kablem do kompa i zarówno router jak i komp muszą mieć wifi 5 albo 6?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piks0n: Ja z airlinkiem mialem taki problem, że ciężko mu było znaleźć kompa, później używałem darmowej alternatywy ALVR ale też były problemy z nim. Teraz używam VD i bez porównania, warto było zapłacić, żeby mieć spokój bo kompa znajduje instant po odpaleniu apki
  • Odpowiedz
@KomendaGlownaPolicji: Jeżeli szukasz to gier to jest pełno darmowych i od nich warto zacząć aby określić jakie typy gier nam podchodzą na VR. Polecam do tego mojego googledoca gdzie masz gry z krótkimi opisami aby szybko znaleźć coś dla siebie. Są w nim też bardzo przydatne linki jak do najwiekszęgo centrum o VR czyli Discord VRkadia czy też alternatywne wyszukiwarki oraz sklepy gier na Questa :)
  • Odpowiedz
ej, jak kupiłem questa 2 chwilę po premierze to czy moge po tych 2-3 latach użyć jeszcze czyjegoś reflinka jak jeszcze ani jednego nie użyłem?
#oculus
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Awupin: nie możesz. Takie rzeczy przed zakupem. Ci nieopatrzni którzy zapomnieli mają 14 dni jeszcze na aktywację reflinka wg. Instrukcji które podał hakunamatata (chociaż są one niedokładne i niepelne) ale po 14 dniach już jest lipa.
Ref na virtual desktop https://shorturl.at/bpqFI (short bo głupi wykop cenzuruje mój questowy nickname nawet w linkach)
  • Odpowiedz
@Awupin sam sobie możesz przecież wysłać linka i z nowego konta kupić prezent dla starego (nie można skorzystać z linka polecającego na -25%). I masz w tren sposób 60$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej mirki, odesłałem questa 3 w ramach 30 dniowego zwrotu z etykietą od meta i od kilku dni paczka jest wstrzymywana na w magazynie DHL. Na czacie DHL powiedzieli mi, że to w związku z zawartymi w paczce materiałami niebezpiecznymi. Czy ktoś wie co to oznacza?
#dhl #kurier #oculus
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sIcKwOrLd
Tu dużo zależy od przewoźnika, każdy ma swoje własne zasady i listę przedmiotów niebezpieczych. Tak więc zasadnicze pytanie, jaki przewoźnik?

Ps. DHL to nie kurier. W Polsce mamy dwie firmy z grupy DHL które doręczaja przesyłki. Są to DHL Parcel oraz DHL Expres (są to dwie odrębne firmy, będące jednak własnością Deutsche Post International, DHL to zaś jeszcze inna firma, ale właściciel ten sam).
  • Odpowiedz
Z jakim gracie mnożnikiem rozdzielczości na Quest 3, podczas gry na PCVR? Ostatnio trochę kombinuję aby osiągnąć kompromis jakość-stabilność, dlatego jestem ciekaw jak macie to ustawione.
#quest3 #oculus #pcvr #vr
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hakunamatata57: p-------m mirku. Dzisiaj podpialem gogle pod innego PC.

Ten mnoznik to jest wzgledem zalecanych ustawień i inny na każdym PC

Mysisz ręcznie szukać natywnej rozdziałki, na szczęście przy suwaku wyświetla
  • Odpowiedz
Cześć, gdy dostałem questa3 to kliknąłem w reflinka od znajomego i założyłem z niego konto. Niestety ani on ani ja nie dostaliśmy naszych 30 euro w sklepie po zalogowaniu się na tym koncie i skonfigurowaniu wszystkiego. Próby kolejnego logowania się z tego reflinka kończą się porażką, czyli chyba już zaproszenie weszło. Miał ktoś taki problem z tym? A, i jak ustawiacie gogle tak by wam nie cisnęły nosa?

#oculus #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czytałem jakiś czas temu na reddicie że się robiło niektórym i bodaj jeden youtuber tak miał. W moich 2 Q3 które miałem nie było tego problemu (jedną musiałem zwrócić ze względu na białe artefakty.. które w drugiej też występują ale rzadziej)
  • Odpowiedz
Nie ma ktoś zbędnego oryginalnego paska od #oculus #quest2 ? A najlepiej również pasków od kontrolerow? Nigdzie nie idzie dostać podstawy, a akcesoryjne mi nie pasują ¯\(ツ)/¯
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, pytanie do osób które niedawno zamawiały Quest 3 ze sklepu Mety - jak długo czekaliście na swoje gogle? Sprawdzałem wczoraj i wyskoczyło mi szacunkowe 3 tygodnie, dzisiaj pokazuje już 2... jak to ma się do rzeczywistości?
#oculus #oculusquest
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@noktonulo jeżeli jest na VR i jest na steam to pewnie tak. Nie grałem w to to nie wiem. Ale na Pluto masz zwykły system Windows i instalujesz co chcesz - gry nie tylko ze steam działają
  • Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie oculusa 3. Wszyscy giercują sobie w gierki VR a mnie bardziej ciekawi granie w zwykłe gry, ale na wirtualnym monitorze xD I tu pytanie, jaka jest tego jakość? Czy np. wirtualny 24 calowy monitor ma tą samą jakość co 24 calowy fizyczny w full hd? Jak to wygląda? Nie mówiąc o większym. Mam 24'' fhd, i ciekawi mnie czy np. granie na 40'' wirtualnym monitorze będzie jakoś "skalowalne"?

#
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kleyio: no full HD natywnie możesz sobie powiedzmy na pół pola widzenia rozciągnąc żeby pixele były 1:1, ale film w 1080p rozciągałem sobie do calego pola widzenia i było całkiem dobrze, lepiej na pewno niż 1080p na 32 calach przy biurku
  • Odpowiedz
Hej Mirki, Ostatnio zakupiłem oculus quest 2 i potrzebuje wymienić oryginalny pasek bądź nakładki na okulary, nie mam najmniejszych problemów z błędnikiem, ale gogle uciskają mi głowę co jest dość uciążliwe. Na pewno znajdzie się ktoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał wymieniając oryginalny pasek, który polecacie?.
#oculus #vr #gaming
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam internet 300 mbps, realnie ok. 180-220 mbps. Mam pierwszy Router główny i do niego podłączony drugi router przez WiFi jako repeater, a do drugiego podłączone są Gogle Quest 3 i PC poprzez Ethernet. Rozumiem że poprzez drugi router PC wysyła obraz do gogli, a dane z Gogli i PC są wysyłane do serwera przez pierwszy router, za pośrednictwem drugiego. Dlaczego zatem, jak ustawie na Airlink stała prędkość strumieniowania np. 200 mbps
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hakunamatata57:
Teraz to raczej powinno być ok, choć Leniek wciąż może mieć rację - warto sprawdzić z wyłączonym 2,4Ghz i podłączonym jedynie PC na kablu.
Ale tak czy owak, teraz testowałbym raczej PC'ta:
- Zajętość dysku, RAM, CPU i GPU w trakcie gry? Sprawdź ze znacznie mniejszym poziomem detali niż normalnie oraz z zamkniętymi wszystkimi innymi aplikacjami.
- Czy masz kartę AMD? Kojarzę, że te miały problemy z kodowaniem Arilinka
  • Odpowiedz