Jakas działająca prosta metoda na wersję "demonstracyjne" ( ͡º ͜ʖ͡º) gier na #oculus #quest3 #vr
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

MRacheron
- 0

luqero
via Android- 0
@MRacheron vrpirates a jak pcvr to igg-games.com

yo_eighth
via iOS- 0
@MRacheron ino też o SideQuest warto poczytać
Witam,
Mam pytanie do posiadaczy quest3i noszących okulary korekcyjne. Jak wygląda sprawa z graniem w okularach? Czy istnieje duże ryzyko zarysowania soczewek? Z tego co widzę, soczewki są delikatnie poniżej, otoczone plastikowa obwódką i wydaje mi się, że standardowe okulary w najgorszym wypadku opierają się o plastik. Wiem że są nakładki korekcyjne do vr ale chciałabym najpierw przetestować sprzęt bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, na googlach będzie czasem grać druga osoba bez okularów
Mam pytanie do posiadaczy quest3i noszących okulary korekcyjne. Jak wygląda sprawa z graniem w okularach? Czy istnieje duże ryzyko zarysowania soczewek? Z tego co widzę, soczewki są delikatnie poniżej, otoczone plastikowa obwódką i wydaje mi się, że standardowe okulary w najgorszym wypadku opierają się o plastik. Wiem że są nakładki korekcyjne do vr ale chciałabym najpierw przetestować sprzęt bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, na googlach będzie czasem grać druga osoba bez okularów
@GuziecKrolAfryki: nakładki są na magnes z tego co kojarzę i szybko można ściągnąć, a w okularach owszem można porysować, na reddicie się przewijają takie wątki
@GuziecKrolAfryki: Póki nie kupisz wkładek korekcyjnych to po prostu na maxa wysuń miedzymordzie i bądź ostrożny przy zakłądaniu i zdejmowaniu. A tak jak wszyscy wczesniej pisali nakładki magnetyczne można w moment zdjąć, tylko kup kunieczni mikrofibre DO OPTYKI żeby nie porysowac soczewek przy czyszczeniu
- 0
Wczoraj aktywowałem questa 3. Kilka pytań:
1. W urządzeniach mam przypisane gogle, a niżej mam napisane:
Twoje urządzenie nie jest objęte aktywną gwarancją lub gwarancja wygasła. WTF?
2. Żeby grać bez kabla na pcvr potrzebuję np. virtual desktop(płatny), router musi być podłączony kablem do kompa i zarówno router jak i komp muszą mieć wifi 5 albo 6?
1. W urządzeniach mam przypisane gogle, a niżej mam napisane:
Twoje urządzenie nie jest objęte aktywną gwarancją lub gwarancja wygasła. WTF?
2. Żeby grać bez kabla na pcvr potrzebuję np. virtual desktop(płatny), router musi być podłączony kablem do kompa i zarówno router jak i komp muszą mieć wifi 5 albo 6?
@Piks0n: Ja z airlinkiem mialem taki problem, że ciężko mu było znaleźć kompa, później używałem darmowej alternatywy ALVR ale też były problemy z nim. Teraz używam VD i bez porównania, warto było zapłacić, żeby mieć spokój bo kompa znajduje instant po odpaleniu apki
Hej, stalem sie posiadadczem gogli od mety. Ktos chce podzielic sie kodem dla nowych?
#oculus
#oculus
@KomendaGlownaPolicji: Super, dziękuję.
Ogólnie fajną opcją na pogranie jest teraz Meta Quest+, pierwszy miesiąc jest za darmo, a ma się dostęp do kilkunastu gier w pełnej wersji.
Ogólnie fajną opcją na pogranie jest teraz Meta Quest+, pierwszy miesiąc jest za darmo, a ma się dostęp do kilkunastu gier w pełnej wersji.
@KomendaGlownaPolicji: Jeżeli szukasz to gier to jest pełno darmowych i od nich warto zacząć aby określić jakie typy gier nam podchodzą na VR. Polecam do tego mojego googledoca gdzie masz gry z krótkimi opisami aby szybko znaleźć coś dla siebie. Są w nim też bardzo przydatne linki jak do najwiekszęgo centrum o VR czyli Discord VRkadia czy też alternatywne wyszukiwarki oraz sklepy gier na Questa :)
- 0
ej, jak kupiłem questa 2 chwilę po premierze to czy moge po tych 2-3 latach użyć jeszcze czyjegoś reflinka jak jeszcze ani jednego nie użyłem?
#oculus
#oculus
@Awupin: nie możesz. Takie rzeczy przed zakupem. Ci nieopatrzni którzy zapomnieli mają 14 dni jeszcze na aktywację reflinka wg. Instrukcji które podał hakunamatata (chociaż są one niedokładne i niepelne) ale po 14 dniach już jest lipa.
Ref na virtual desktop https://shorturl.at/bpqFI (short bo głupi wykop cenzuruje mój questowy nickname nawet w linkach)
Ref na virtual desktop https://shorturl.at/bpqFI (short bo głupi wykop cenzuruje mój questowy nickname nawet w linkach)
@Awupin sam sobie możesz przecież wysłać linka i z nowego konta kupić prezent dla starego (nie można skorzystać z linka polecającego na -25%). I masz w tren sposób 60$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sIcKwOrLd: nie miałeś oryginalnego boxa wysyłkowego z ta etykieta informujaca o bateriach?
@sIcKwOrLd
Tu dużo zależy od przewoźnika, każdy ma swoje własne zasady i listę przedmiotów niebezpieczych. Tak więc zasadnicze pytanie, jaki przewoźnik?
Ps. DHL to nie kurier. W Polsce mamy dwie firmy z grupy DHL które doręczaja przesyłki. Są to DHL Parcel oraz DHL Expres (są to dwie odrębne firmy, będące jednak własnością Deutsche Post International, DHL to zaś jeszcze inna firma, ale właściciel ten sam).
Tu dużo zależy od przewoźnika, każdy ma swoje własne zasady i listę przedmiotów niebezpieczych. Tak więc zasadnicze pytanie, jaki przewoźnik?
Ps. DHL to nie kurier. W Polsce mamy dwie firmy z grupy DHL które doręczaja przesyłki. Są to DHL Parcel oraz DHL Expres (są to dwie odrębne firmy, będące jednak własnością Deutsche Post International, DHL to zaś jeszcze inna firma, ale właściciel ten sam).
@Hakunamatata57 mam pro ale i tak gram tylko na godlike.
@Hakunamatata57: p-------m mirku. Dzisiaj podpialem gogle pod innego PC.
Ten mnoznik to jest wzgledem zalecanych ustawień i inny na każdym PC
Mysisz ręcznie szukać natywnej rozdziałki, na szczęście przy suwaku wyświetla
Ten mnoznik to jest wzgledem zalecanych ustawień i inny na każdym PC
Mysisz ręcznie szukać natywnej rozdziałki, na szczęście przy suwaku wyświetla
- 0
Cześć, gdy dostałem questa3 to kliknąłem w reflinka od znajomego i założyłem z niego konto. Niestety ani on ani ja nie dostaliśmy naszych 30 euro w sklepie po zalogowaniu się na tym koncie i skonfigurowaniu wszystkiego. Próby kolejnego logowania się z tego reflinka kończą się porażką, czyli chyba już zaproszenie weszło. Miał ktoś taki problem z tym? A, i jak ustawiacie gogle tak by wam nie cisnęły nosa?
#oculus #
#oculus #
#vr #wirtualnarzeczywistosc #oculus #oculusquest
Pytanie mam, czy też wam non stop wysuwa się przy nosie plastik na którym jest gąbka? Tak jak by zaczepy były słabe...
Pytanie mam, czy też wam non stop wysuwa się przy nosie plastik na którym jest gąbka? Tak jak by zaczepy były słabe...
@airflame: sprawdziłem u mnie teraz, siedzi ciasno, trzeba użyć troszkę siły, żeby wyszło. Więc może zaczep ci się wyrwał?
Czytałem jakiś czas temu na reddicie że się robiło niektórym i bodaj jeden youtuber tak miał. W moich 2 Q3 które miałem nie było tego problemu (jedną musiałem zwrócić ze względu na białe artefakty.. które w drugiej też występują ale rzadziej)
@Enrico-Pallazzo: Zawsze jak widzę w trailerze zamiast rozgrywkę to wrzucanie nie wiadomo jakich efektów to staram się omijać szerokim łukiem :D
@Enrico-Pallazzo: jakie to sztywne jest
Cześć, pytanie do osób które niedawno zamawiały Quest 3 ze sklepu Mety - jak długo czekaliście na swoje gogle? Sprawdzałem wczoraj i wyskoczyło mi szacunkowe 3 tygodnie, dzisiaj pokazuje już 2... jak to ma się do rzeczywistości?
#oculus #oculusquest
#oculus #oculusquest
Mi pokazywało jakieś 1,5 tygodnia a dostałem w mniej niż 24h (na następny dzień przed godz 12 byly). Zanim odpalisz gogle pierwszy raz skorzystaj z reflinka wtedy dostaniesz (ja również) 30$ do wykorzystania na gry i aplikacje w sklepie mety https://www.meta.com/referrals/link/Antoni_Chujek Jakbyś miał jakieś pytania wal śmiało na prv, pomogę doradzę
Czy na #quest3 można streamować z #xcloud tylko gry w sposób "statyczny" (widzę płaski ekran), czy gry #vr też da radę streamować?
#quest2 #oculusquest #oculus #wirtualnarzeczywistosc
#quest2 #oculusquest #oculus #wirtualnarzeczywistosc
- 0
Mam pytanie odnośnie oculusa 3. Wszyscy giercują sobie w gierki VR a mnie bardziej ciekawi granie w zwykłe gry, ale na wirtualnym monitorze xD I tu pytanie, jaka jest tego jakość? Czy np. wirtualny 24 calowy monitor ma tą samą jakość co 24 calowy fizyczny w full hd? Jak to wygląda? Nie mówiąc o większym. Mam 24'' fhd, i ciekawi mnie czy np. granie na 40'' wirtualnym monitorze będzie jakoś "skalowalne"?
#
#
@Kleyio: no full HD natywnie możesz sobie powiedzmy na pół pola widzenia rozciągnąc żeby pixele były 1:1, ale film w 1080p rozciągałem sobie do calego pola widzenia i było całkiem dobrze, lepiej na pewno niż 1080p na 32 calach przy biurku
konto usunięte via Wykop
- 2
@Kleyio: ni czas to ni miejsce
lepiej kupić lepszy monitor
lepiej kupić lepszy monitor
Hej Mirki, Ostatnio zakupiłem oculus quest 2 i potrzebuje wymienić oryginalny pasek bądź nakładki na okulary, nie mam najmniejszych problemów z błędnikiem, ale gogle uciskają mi głowę co jest dość uciążliwe. Na pewno znajdzie się ktoś, kto miał podobny problem i go rozwiązał wymieniając oryginalny pasek, który polecacie?.
#oculus #vr #gaming
#oculus #vr #gaming
@Bogdan1986: na alusi masz takie zestawy z bateria dodatkowa z tylu. Super sie sprawdza. Nie dosc ze dluzej dziala to jeszcze daje ta przeciwage co poprawia komfort. tu masz przyklad: https://nl.aliexpress.com/item/1005005070281548.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.4a7a7f0dQ2QHEz&algo_pvid=f4da0bfc-d0d7-4fe0-97b0-af861f2961ab&algo_exp_id=f4da0bfc-d0d7-4fe0-97b0-af861f2961ab-0&pdp_npi=4%40dis%21EUR%2139.43%2114.00%21%21%21299.18%21106.20%21%4021038dfc17081832903393962ec10d%2112000031520566189%21sea%21NL%210%21AB&curPageLogUid=fGlWqXFZyqxG&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 2
@mirko_anonim: fajnie ale wejście na wyższy poziom zniszczy trzepanie do monitora na zawsze albo przynajmniej obniży podnietę. Raczej sobie zaszkodzisz.
Mam internet 300 mbps, realnie ok. 180-220 mbps. Mam pierwszy Router główny i do niego podłączony drugi router przez WiFi jako repeater, a do drugiego podłączone są Gogle Quest 3 i PC poprzez Ethernet. Rozumiem że poprzez drugi router PC wysyła obraz do gogli, a dane z Gogli i PC są wysyłane do serwera przez pierwszy router, za pośrednictwem drugiego. Dlaczego zatem, jak ustawie na Airlink stała prędkość strumieniowania np. 200 mbps
@Hakunamatata57: jak drugi router jest repeaterem dla pierwszego to ten drugi ma cały czas zajęte pasmo Wifi dla połączenia z pierwszym routerem. Kabel między router 1 a 2 rozwiązałby problem
konto usunięte via Wykop
- 0
@Hakunamatata57:
Teraz to raczej powinno być ok, choć Leniek wciąż może mieć rację - warto sprawdzić z wyłączonym 2,4Ghz i podłączonym jedynie PC na kablu.
Ale tak czy owak, teraz testowałbym raczej PC'ta:
- Zajętość dysku, RAM, CPU i GPU w trakcie gry? Sprawdź ze znacznie mniejszym poziomem detali niż normalnie oraz z zamkniętymi wszystkimi innymi aplikacjami.
- Czy masz kartę AMD? Kojarzę, że te miały problemy z kodowaniem Arilinka
Teraz to raczej powinno być ok, choć Leniek wciąż może mieć rację - warto sprawdzić z wyłączonym 2,4Ghz i podłączonym jedynie PC na kablu.
Ale tak czy owak, teraz testowałbym raczej PC'ta:
- Zajętość dysku, RAM, CPU i GPU w trakcie gry? Sprawdź ze znacznie mniejszym poziomem detali niż normalnie oraz z zamkniętymi wszystkimi innymi aplikacjami.
- Czy masz kartę AMD? Kojarzę, że te miały problemy z kodowaniem Arilinka


























