• 1
Może komuś się przyda: skonsultowałem się z agentem ubezpieczeniowym, jako, że nowa polisa jest z tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego co poprzednia, to nowa umowa również przejdzie na nowego właściciela.
  • Odpowiedz
Mam z 3 tygodnie do konca ubezpieczenia i wczoraj mialem wyliczenia na porownywarkach na 366zl a dzis wyskoczyli juz z 430... Nie wiem czy czekać do końca, czy oplacic zeby zaraz 500 nie było. Jak te wyliczenia są robione? #oc #ubezpieczenia #mubi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest drożej, rok temu płaciłem Uniqa w 2022 391 zł, w 2023 438 zł, propozycja na ten rok 610 zł


@DRESIARZZ: Widocznie zależy od przypadku. Ja rok temu 1163, teraz 1068 PLN.
  • Odpowiedz
Siemanko, planuję wyjazdy wynajętym busem na bałkany i nie posiadam zielonej karty. W tej sytuacji wymagane jest ubezpieczenie graniczne, które można kupić na granicy. Jak wygląda taki zakup? Czy kolejka na granicy Czarnogóry, Serbskiej lub Bośniackiej jest przez to dłuższa? Czy jest z tym jakiś problem? Ogólnie jak tam z kolejkami? Czy wystarczą dane kierującego i dowód osobisty/auta czy muszą to być dane posiadacza auta?

Proszę o rady :)

#balkany
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprawa nagła i nie wiem jak ją rozwiązać

- tata jest wpisany jako wlasciciel, ja wspolwasciciel w mój samochód(lata temu żebym nie bulił tysiace za OC)
- tata ma jeszcze swoj samochod

Mama przywaliła jego samochodem w czyiś zderzak, no i wiadomo, ktos chce zglosic to z ubezpieczenia i:
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vahn: on dostał zwyżkę i będzie ona w każdym pojeździe jest wpisany. Nie ważne czy jest współwłaścicielem czy sam. Żeby go wykreślić musisz mieć dokument na to, że drugą połowę nabyłeś. Albo darowizna albo umowa KS
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja

To normalne że jak zgłosiłem szkodę do PZU (ubezpieczalnia sprawcy) oni ją sobie po zdjęciach wycenili i od razu mi przelali pieniądze? Bez pytania czy mi pasuje? Bo oczywiści że mi nie pasuje taka kwota. W mojej opinii zaniżona. Jak wyglądają dalsze procedury? Polecacie jakąś firmę która się zajmuje odzyskiwaniem zaniżonego odszkodowania?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImeNs: jeśli pracownicy PZU otrzymali komplet dokumentów potrzebnych do przyjęcia odpowiedzialności i możliwe było określenie wartości uszkodzeń, mieli obowiązek wypłacić Ci kwotę bezsporną. Nie oznacza to jednak, że nie możesz teraz np. przedstawić kosztorysu przygotowanego np. przez serwis, w którym chcesz naprawić pojazd. Możesz go wysłać np. na kontakt@pzu.pl, a po jego weryfikacji rozliczenie będzie przebiegało na podstawie faktury.
  • Odpowiedz
Mirki, od 8 lat mam prawo jazdy, w tym czasie przez 4 lata ubezpieczałem skuter, a od od 4 lat mam samochód na siebie (wcześniej był na inną osobę w rodzinie). Rok temu płaciłem 7 stówek w Link4, ale dostałem dziś przedłużenie za niecałe 9. Dzień po przedłużeniu będę miał 26 urodziny. Szukam tańszej opcji i teraz pytanie - gdzie najtaniej. Porównywarki OC, strony www ubezpieczycieli, oddział (typu CUK) czy oddział konkretnego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rok temu wziąłem ubezpieczenie oc z PZU mając 25 lat i płaciłem ok. 1250 zł. Teraz, gdy skończyłem 26 lat i chcę odnowić na ich stronie wyliczyli mi, że muszę zapłacić ok. 1450 zł. Powie mi ktoś dlaczego kwota jest większa mimo, że już przestałem być młodym kierowcą ? Dodam, że nie miałem nigdy żadnej stłuczki itp.
#oc #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luke3603 Obecnie zniżki wyglądają inaczej niż lata temu. W zasadzie każde towarzystwo ma swoje zasady. Chcesz to odezwij się na pw, sprawdzę Ci ofertę u każdego ubezpieczyciela.
  • Odpowiedz
Jest tu na wykopie jakiś niezależny rzeczoznawca samochodowy? Sprawa wyglada tak ze moje auto zostało uszkodzone, dostałem wycenę z OC która odrzuciłem, dostałem druga - jeszcze wyższa która tez odrzuciłem a oni mi teraz wysyłają pismo ze wypłacają polowe tego co mi na początku chcieli dać i mogę się odwoływać, nie mam juz cierpliwości do tego i pomyślałem o takim rzeczoznawcy do załączenia do odwolania. Właściwie to zastanawiam się czy nie oddać
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: Mnie to ogólnie rozwala logika ubezpieczalni. Jakby jeszcze wycenili na grosze to z logicznego punktu widzenia się odwołuje z własną ekspertyzą i tyle a oni mi zrobili wycenę „ekspresowa” na 2500, odrzuciłem to zadzwonili do mnie ze dorzuca coś. Też odrzuciłem to mi przelali 1500 zł i mam się bujać (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Ubezpiecznie motocykla 125ccm.
W polu "Kiedy właściciel uzyskał prawo jazdy?"
Wpisuję date uzyskania kategorii B? Czy date + 3 lata (czyli tak jak wchodzi możliwość poruszania sie kategoria A1)?
#oc #ubezpieczenia #motocykle125
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SunnO powiem tak, mnie w zeszłym roku gość wjechał w dupe, lekko pęknięty zderzak i zarysowana klapa, auto z 2012 i dostałem 10k za to. Lepiej wziąć kasę i zrobić samemu to sporo zostanie w portfelu, aso robią po kosztach i na zamiennikach ale wycenią oczywiście inaczej. Kwestia czy chcesz żeby zarobił na tym warszat czy Ty, bo ktoś hajs zgarnie to jest pewne.
  • Odpowiedz
W testach chłodzeń procesorów, w przypadku, gdy chłodzenie ma kilka wentylatorów, to podana wartość RPM dotyczy jednego, czy sumarycznie wszystkich wentylatorów?

Np. w tym przypadku, suma obrotów wszystkich wentylatorów wyniosła 1430 RPM, czy wszystkie 3 kręciły się z 1430 RPM?

#gry #komputer #komputery #pcmasterrace #oc #chlodzenie #cpu
becvvv - W testach chłodzeń procesorów, w przypadku, gdy chłodzenie ma kilka wentylat...

źródło: ShareX_s4FIsEvxEZ

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv najczęściej masz podaną wartość jednego wentylatora, który kręci się najszybciej, a reszta kręci się podobnie. Spowodowane jest to, że są one podłączone do jednego wejścia na płycie głównej i nim kontrolowane
  • Odpowiedz
@becvvv: 1331 rpm z taką prędkością kręcił się każdy z tych 2 wentylatorów nie suma, każdy. W przypadku 1 z góry arctic analogicznie każdy miał 1400 rpm
  • Odpowiedz
@Nachwiledepile praktycznie wszystkie firmy robią od północy dopiero. Jak już się pali to nic nie zdziałasz. Zresztą jakbyś nawet znalazł taką co to zrobi i następnego dnia zgłosił szkodę, to by od ręki trafiło na dział przestępczości ubezpieczeniowej.
  • Odpowiedz
#pzu #oc
czy ktos moze rezygnował z oc w trakcie trwania? zapomniałem wypowiedzieć umowy oc z pzu a podpisałem online w innej ubezpieczalni. mineło 19 dni. chce wypowiedziec oc z pzu, nie placilem jeszcze, dostalem od nich info ze musze zaplacic i zlozyc wypowiedzenie, oddadza za te 11 msc. czy tak bedzie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateusz-zahorski: jak nie zapłaciłeś to jak mają ci oddać, to będzie tak że musisz zrezygnować z tego oc co ci się odnowiło tego PZU po prostu złożyć wypowiedzenie z rezygnacją z oc z dniem złożenia wypowiedzenia no i wtedy są dwie opcje albo każą ci zapłacić za dni, w których korzystałeś z ich OC czyli tych 19 dni więc będzie to bardzo niska kwota, albo w ogóle nie każą ci
  • Odpowiedz
@nutellowy:
OC przechodzi na nowego właściciela. Musisz jedynie poinformować swojego ubezpieczyciela o sprzedaży. Jedynie za AC możesz odzyskać pieniądze.
  • Odpowiedz
@nutellowy: Przy sprzedaży kupujący musi podpisć kwit, że zrzeka się Twojego ubezpieczenia, na przykład w terminie 7 dni. Ma wtedy czas na zakup swojego OC, a Ty dostaniesz zwrot.
  • Odpowiedz
@Grzesiok: zakres każdego OC to będzie Europa, w AC w większości też.
nie trzeba deklarować, ale musisz pamiętać że naprawa z AC raczej będzie musiała być wykonana w PL, więc dorzuć sobie dobry ASS
  • Odpowiedz
Jest tutej może jakiś agent ubezpieczeniowy? Rozglądam się za OC na samochód, za 2 miesiące będę musiał ubezpieczyć, bo mi się nie przedłuży po zakupie i rozglądam się gdzie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed zakupem liczyłem sobie na rankomacie, to najtaniej wychodziło 1450, obecnie w tej samej ubezpieczalni, pokazuje okolice 1900 () #oc #motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ScapularNotch: W większości firm polisę można wystawiać maksymalnie 30 dni do przodu.

A to że składki się zmieniają, to norma w ostatnim czasie. Firmy dopiero teraz zaczynają sobie odbijać skumulowaną inflację z ostatnich lat.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, sprzedawał z was ktoś szkodę OC i może polecić jakąś firmę? Masa tego wyskakuje po wpisaniu w google i nie wiem czy brać pierwszą lepszą, czy może ktoś coś poleci?

#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach