Mam z 3 tygodnie do konca ubezpieczenia i wczoraj mialem wyliczenia na porownywarkach na 366zl a dzis wyskoczyli juz z 430... Nie wiem czy czekać do końca, czy oplacic zeby zaraz 500 nie było. Jak te wyliczenia są robione? #oc #ubezpieczenia #mubi
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
Jest drożej, rok temu płaciłem Uniqa w 2022 391 zł, w 2023 438 zł, propozycja na ten rok 610 zł
@DRESIARZZ: Widocznie zależy od przypadku. Ja rok temu 1163, teraz 1068 PLN.
- 0
Siemanko, planuję wyjazdy wynajętym busem na bałkany i nie posiadam zielonej karty. W tej sytuacji wymagane jest ubezpieczenie graniczne, które można kupić na granicy. Jak wygląda taki zakup? Czy kolejka na granicy Czarnogóry, Serbskiej lub Bośniackiej jest przez to dłuższa? Czy jest z tym jakiś problem? Ogólnie jak tam z kolejkami? Czy wystarczą dane kierującego i dowód osobisty/auta czy muszą to być dane posiadacza auta?
Proszę o rady :)
#balkany
Proszę o rady :)
#balkany
- 0
@kreA: Tak, napisz do nas na ubezpieczenia@optif.pl
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
Sprawa nagła i nie wiem jak ją rozwiązać
- tata jest wpisany jako wlasciciel, ja wspolwasciciel w mój samochód(lata temu żebym nie bulił tysiace za OC)
- tata ma jeszcze swoj samochod
Mama przywaliła jego samochodem w czyiś zderzak, no i wiadomo, ktos chce zglosic to z ubezpieczenia i:
- tata jest wpisany jako wlasciciel, ja wspolwasciciel w mój samochód(lata temu żebym nie bulił tysiace za OC)
- tata ma jeszcze swoj samochod
Mama przywaliła jego samochodem w czyiś zderzak, no i wiadomo, ktos chce zglosic to z ubezpieczenia i:
konto usunięte via Wykop
- 1
@Vahn: ty zwyżki nie dostaniesz. Twój ojciec dostanie. Najlepiej chyba będzie się go pozbyć z dowodu poprzez darowiznę.
Ed
Nie tyle zwyżkę co strata zniżki.
Ed
Nie tyle zwyżkę co strata zniżki.
konto usunięte via Wykop
- 0
@Vahn: on dostał zwyżkę i będzie ona w każdym pojeździe jest wpisany. Nie ważne czy jest współwłaścicielem czy sam. Żeby go wykreślić musisz mieć dokument na to, że drugą połowę nabyłeś. Albo darowizna albo umowa KS
- 0
Jest jakaś możliwość ogarnąć taniej OC niż te które są oferowane na mubi bądź rankomacie?
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
@Kenked98: jest
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
To normalne że jak zgłosiłem szkodę do PZU (ubezpieczalnia sprawcy) oni ją sobie po zdjęciach wycenili i od razu mi przelali pieniądze? Bez pytania czy mi pasuje? Bo oczywiści że mi nie pasuje taka kwota. W mojej opinii zaniżona. Jak wyglądają dalsze procedury? Polecacie jakąś firmę która się zajmuje odzyskiwaniem zaniżonego odszkodowania?
To normalne że jak zgłosiłem szkodę do PZU (ubezpieczalnia sprawcy) oni ją sobie po zdjęciach wycenili i od razu mi przelali pieniądze? Bez pytania czy mi pasuje? Bo oczywiści że mi nie pasuje taka kwota. W mojej opinii zaniżona. Jak wyglądają dalsze procedury? Polecacie jakąś firmę która się zajmuje odzyskiwaniem zaniżonego odszkodowania?
@ImeNs: tak, normalne. Liczą, ze zgodzisz się z ich zaoczną, zaniżoną wyceną.
@ImeNs: jeśli pracownicy PZU otrzymali komplet dokumentów potrzebnych do przyjęcia odpowiedzialności i możliwe było określenie wartości uszkodzeń, mieli obowiązek wypłacić Ci kwotę bezsporną. Nie oznacza to jednak, że nie możesz teraz np. przedstawić kosztorysu przygotowanego np. przez serwis, w którym chcesz naprawić pojazd. Możesz go wysłać np. na kontakt@pzu.pl, a po jego weryfikacji rozliczenie będzie przebiegało na podstawie faktury.
Mirki, od 8 lat mam prawo jazdy, w tym czasie przez 4 lata ubezpieczałem skuter, a od od 4 lat mam samochód na siebie (wcześniej był na inną osobę w rodzinie). Rok temu płaciłem 7 stówek w Link4, ale dostałem dziś przedłużenie za niecałe 9. Dzień po przedłużeniu będę miał 26 urodziny. Szukam tańszej opcji i teraz pytanie - gdzie najtaniej. Porównywarki OC, strony www ubezpieczycieli, oddział (typu CUK) czy oddział konkretnego
konto usunięte via Android
- 1
@Madridista98 w tym roku OC mocno wzrasta. Najlepiej sprawdzić w porównywarkach, zadzwonić do tego co ma najtaniej i niech jeszcze zejdzie.
@Madridista98: poprosimy o wiadomość na adres e-mail ekspert@link4.pl z numerem oferty lub numerem rejestracyjnym samochodu. Postaramy się zaproponować ofertę godną Pana uwagi!
- 0
Rok temu wziąłem ubezpieczenie oc z PZU mając 25 lat i płaciłem ok. 1250 zł. Teraz, gdy skończyłem 26 lat i chcę odnowić na ich stronie wyliczyli mi, że muszę zapłacić ok. 1450 zł. Powie mi ktoś dlaczego kwota jest większa mimo, że już przestałem być młodym kierowcą ? Dodam, że nie miałem nigdy żadnej stłuczki itp.
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
- 0
Jest tu na wykopie jakiś niezależny rzeczoznawca samochodowy? Sprawa wyglada tak ze moje auto zostało uszkodzone, dostałem wycenę z OC która odrzuciłem, dostałem druga - jeszcze wyższa która tez odrzuciłem a oni mi teraz wysyłają pismo ze wypłacają polowe tego co mi na początku chcieli dać i mogę się odwoływać, nie mam juz cierpliwości do tego i pomyślałem o takim rzeczoznawcy do załączenia do odwolania. Właściwie to zastanawiam się czy nie oddać
- 0
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny: Mnie to ogólnie rozwala logika ubezpieczalni. Jakby jeszcze wycenili na grosze to z logicznego punktu widzenia się odwołuje z własną ekspertyzą i tyle a oni mi zrobili wycenę „ekspresowa” na 2500, odrzuciłem to zadzwonili do mnie ze dorzuca coś. Też odrzuciłem to mi przelali 1500 zł i mam się bujać (ʘ‿ʘ)
Ubezpiecznie motocykla 125ccm.
W polu "Kiedy właściciel uzyskał prawo jazdy?"
Wpisuję date uzyskania kategorii B? Czy date + 3 lata (czyli tak jak wchodzi możliwość poruszania sie kategoria A1)?
#oc #ubezpieczenia #motocykle125
W polu "Kiedy właściciel uzyskał prawo jazdy?"
Wpisuję date uzyskania kategorii B? Czy date + 3 lata (czyli tak jak wchodzi możliwość poruszania sie kategoria A1)?
#oc #ubezpieczenia #motocykle125
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 1
@SunnO: lecisz do aso i elo
@SunnO powiem tak, mnie w zeszłym roku gość wjechał w dupe, lekko pęknięty zderzak i zarysowana klapa, auto z 2012 i dostałem 10k za to. Lepiej wziąć kasę i zrobić samemu to sporo zostanie w portfelu, aso robią po kosztach i na zamiennikach ale wycenią oczywiście inaczej. Kwestia czy chcesz żeby zarobił na tym warszat czy Ty, bo ktoś hajs zgarnie to jest pewne.
- 0
W testach chłodzeń procesorów, w przypadku, gdy chłodzenie ma kilka wentylatorów, to podana wartość RPM dotyczy jednego, czy sumarycznie wszystkich wentylatorów?
Np. w tym przypadku, suma obrotów wszystkich wentylatorów wyniosła 1430 RPM, czy wszystkie 3 kręciły się z 1430 RPM?
#gry #komputer #komputery #pcmasterrace #oc #chlodzenie #cpu
Np. w tym przypadku, suma obrotów wszystkich wentylatorów wyniosła 1430 RPM, czy wszystkie 3 kręciły się z 1430 RPM?
#gry #komputer #komputery #pcmasterrace #oc #chlodzenie #cpu
źródło: ShareX_s4FIsEvxEZ
Pobierz@becvvv najczęściej masz podaną wartość jednego wentylatora, który kręci się najszybciej, a reszta kręci się podobnie. Spowodowane jest to, że są one podłączone do jednego wejścia na płycie głównej i nim kontrolowane
@becvvv: 1331 rpm z taką prędkością kręcił się każdy z tych 2 wentylatorów nie suma, każdy. W przypadku 1 z góry arctic analogicznie każdy miał 1400 rpm
Jakiś agent ubezpieczeniowy który zrobi mi ubezpieczenie mieszkania z dnia dzisiejszą ? #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc
@Nachwiledepile praktycznie wszystkie firmy robią od północy dopiero. Jak już się pali to nic nie zdziałasz. Zresztą jakbyś nawet znalazł taką co to zrobi i następnego dnia zgłosił szkodę, to by od ręki trafiło na dział przestępczości ubezpieczeniowej.
@sayanek: i co taki dział robi? Przecież mogło się zapalić zaraz po wykupieniu. Jest na to 1% szansy, ale jednak jest.
#pzu #oc
czy ktos moze rezygnował z oc w trakcie trwania? zapomniałem wypowiedzieć umowy oc z pzu a podpisałem online w innej ubezpieczalni. mineło 19 dni. chce wypowiedziec oc z pzu, nie placilem jeszcze, dostalem od nich info ze musze zaplacic i zlozyc wypowiedzenie, oddadza za te 11 msc. czy tak bedzie?
czy ktos moze rezygnował z oc w trakcie trwania? zapomniałem wypowiedzieć umowy oc z pzu a podpisałem online w innej ubezpieczalni. mineło 19 dni. chce wypowiedziec oc z pzu, nie placilem jeszcze, dostalem od nich info ze musze zaplacic i zlozyc wypowiedzenie, oddadza za te 11 msc. czy tak bedzie?
@mateusz-zahorski: jak nie zapłaciłeś to jak mają ci oddać, to będzie tak że musisz zrezygnować z tego oc co ci się odnowiło tego PZU po prostu złożyć wypowiedzenie z rezygnacją z oc z dniem złożenia wypowiedzenia no i wtedy są dwie opcje albo każą ci zapłacić za dni, w których korzystałeś z ich OC czyli tych 19 dni więc będzie to bardzo niska kwota, albo w ogóle nie każą ci
- 0
@kubenqqqq: dziekii
#oc #motoryzacja #samochody czy jak sprzedam komuś auto to moge wypowiedziec oc zeby odzyskac kase za reszte czasu (po uprzednim umowieniu sie zeby nie bylo xD), czy juz to nie funkcjonuje?
@nutellowy:
OC przechodzi na nowego właściciela. Musisz jedynie poinformować swojego ubezpieczyciela o sprzedaży. Jedynie za AC możesz odzyskać pieniądze.
OC przechodzi na nowego właściciela. Musisz jedynie poinformować swojego ubezpieczyciela o sprzedaży. Jedynie za AC możesz odzyskać pieniądze.
@nutellowy: Przy sprzedaży kupujący musi podpisć kwit, że zrzeka się Twojego ubezpieczenia, na przykład w terminie 7 dni. Ma wtedy czas na zakup swojego OC, a Ty dostaniesz zwrot.
- 0
#ac #oc #ubezpieczenieoc #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia
Czy wyjeżdżając z Polski i płacąc tutaj dalej OC/AC jest możliwość zgłoszenia że auto będzie używane poza krajem? Bardzo rośnie składka?
Czy wyjeżdżając z Polski i płacąc tutaj dalej OC/AC jest możliwość zgłoszenia że auto będzie używane poza krajem? Bardzo rośnie składka?
Jest tutej może jakiś agent ubezpieczeniowy? Rozglądam się za OC na samochód, za 2 miesiące będę musiał ubezpieczyć, bo mi się nie przedłuży po zakupie i rozglądam się gdzie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przed zakupem liczyłem sobie na rankomacie, to najtaniej wychodziło 1450, obecnie w tej samej ubezpieczalni, pokazuje okolice 1900 (╥﹏╥) #oc #motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc
@ScapularNotch: W większości firm polisę można wystawiać maksymalnie 30 dni do przodu.
A to że składki się zmieniają, to norma w ostatnim czasie. Firmy dopiero teraz zaczynają sobie odbijać skumulowaną inflację z ostatnich lat.
A to że składki się zmieniają, to norma w ostatnim czasie. Firmy dopiero teraz zaczynają sobie odbijać skumulowaną inflację z ostatnich lat.
- 1
@michal-glus1000: nie zaznaczyłem, pierwsza polisa na mnie i wiek poniżej 25 robią swoje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
Cześć Mirki, sprzedawał z was ktoś szkodę OC i może polecić jakąś firmę? Masa tego wyskakuje po wpisaniu w google i nie wiem czy brać pierwszą lepszą, czy może ktoś coś poleci?
#oc #ubezpieczenia #samochody
#oc #ubezpieczenia #samochody


























#motoryzacja #ubezpieczenia #oc