Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, mam pytanie. Kupiłem pojazd, poprzedni właściciel ma na niego umowę OC do kwietnia. Płatność ratalna, kolejna w październiku. Czy mogę to tak zostawić i po prostu w październiku opłacić ratę? Zależy mi na tym, bo moje OC na bank będzie mieć dużo wyższy koszt niż poprzedniego właściciela. Czy jednak trzeba rekalkulkować i brać nowe? Gdyby nie było tej raty, to sprawa raczej prosta - OC zostaje, ale no w tej sytuacji nie wiem po prostu.
Druga sprawa to okazało się, że w OC jest błąd dotyczący dokładnej nazwy modelu samochodu. VIN się zgadza, rejestracja się zgadza, pojemność itp też - jedynie inny model. Czy muszę coś z tym zrobić?
#ubezpieczenia #motoryzacja #oc #pytanie #samochody #auta #ubezpieczenie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: stary właściciel zgłosi sprzedaż auta do firmy ubezpieczeniowej. Może być tak, że ona ją przekalkuje i do tej raty pazdzienikowej 500zł np. będziesz musiał dopłacić. Dlatego ten ruch firmy ubezpieczeniowej trzeba uprzedzić, żeby nie wbić się na muke. Trzeba zadzwonić na infolinię firmy bądź przez agenta dowiedzieć się czy dokonają takiej rekalkulacji i ile ona wyniesie. Może być tak, że wypowiedzenie umowy OC będzie korzystniejsze dla ciebie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: poprzedni właściciel powinien zgłosić sprzedaż w TU, a TU odezwać się do Ciebie z nową kalkulacją, co do bł edu w polisie, to najważniejszy jest vin i tablica, ewentualnie jak coś wyjdzie to przyjdzie dopłata do składki, ale ubezpieczenie zadziała
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @sayanek: model przy OC większego znaczenia nie ma, niektórych po prostu nie mają na liście i nawet agent zaznaczał zbliżony, skoro pojemność się zgadza, to cena składki najpewniej też. Model może mieć znaczenie przy AC, jeśli ma dodatkowe wyposażenie, to warto mieć je uwzględnione.

Raczej lepiej poszukać swojego ubezpieczenia, wybierając z różnych firm powinno być taniej niż narzucona rekalkulacja.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie masz pojęcia o czym piszesz, to co napisałeś było aktualne 5-10 lat temu, teraz każda marka i model mają swoje współczynniki osobne i każde auto wychodzi inaczej nawet jak mają taką samą pojemność.

Edit: napiszę jeszcze więcej, wystarczy że zły rok modelowy tego samego auta wybierzesz (przed czy po lifcie) i już mogą być różnice w składce, kombi może wychodzić inaczej od sedana, nawet już widziałem różnice w składce(OC)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @sayanek: specjalnie sprawdziłem i bez zmian. Modele Peugeot 206 1.1 z 2001 z identycznymi parametrami (rok, drzwi) dały identyczną cenę 1519,33. Dopiero większa pojemność dała wyższą 1588,65. https://imgur.com/a/gOxT87B

Więc na pewno nie każde auto wychodzi inaczej, nie wykluczam, że jakieś tak, ale przy wielu dokładny model nie ma znaczenia.

Dla pewności wystarczy sprawdzić w kalkulatorze i będzie jasne czy
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): idk czy to ma związek z ubezpieczycielem, ale kupowałem auto świeżo po prawku w zeszłym roku. Ojciec powiedział, żeby nic nie ruszać z OC, bo opłacone do końca roku, to i nie ruszałem, normalnie tylko przerejestrowałem auto i tak dalej. Dostałem pismo od ubezpieczyciela, że poprzedni właściciel zbył auto i że teraz polisa przeszła na mnie. Żadnych dopłat nie było. PZU.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim łał, jedno porównanie zrobiłeś w 1 firmie i liczysz ze to reguła. Ja robię dziesiątki wyliczeń dziennie i widzę różnicę.

@mirko_anonim bo PZU to jedna z firm które nie robią rekalkulacji, chyba że klient poprosi. Ale są też firmy które takową robią z automatu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dobra teraz usiadłem na spokojnie i mogę odpisać dokładniej, zacznę od tego:

napisałem

nawet już widziałem różnice w składce(OC) w zależności od wybranej wersji
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > okazało się, że w OC jest błąd dotyczący dokładnej nazwy modelu samochodu

@sayanek: OP napisał o błędzie w dokładnej nazwie modelu, czyli pewnie właśnie różnice w wyposażeniu, a nie że całkowicie zły główny model. I w takim przypadku jednak jest duża szansa, że nie będzie różnicy w cenie.

W każdym razie nie ma co się przejmować, tylko niech OP przeliczy sam: swój model i
  • Odpowiedz