Miał ktoś może problem ze z-----ą chińską kamerką wifi, która przełącza się z trybu IP na RSP i znika z sieci lokalnej po kilku godzinach pracy? Nie mam już siły do tego, czego bym nie przestawił w ustawieniach to i tak za każdym raziem się przełącza na rsp, zaraz to r------e młotkiem #monitoring
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a coś konkretnie możesz podpowiedzieć


@poke_puke: konkretnie nie, bo to raczej zabawki są - ale jak wpiszesz Imou to na pewno znajdziesz, ale nie wiem czy do kraju takiego jak nasz z taką ilością słońca się to nada.
  • Odpowiedz
Monitoring to chyba obowiązkowa rzecz w domku jednorodzinnym. Żałuje, że wcześniej tego nie montowałem, bo czasami w wielu dziwnych sytuacjach mogło to pomóc.

Raz np. trzeba było prostować bramę, bo jakiś dzban zawracał pewnie na podjeździe jakimś większym autem, wjechał w bramę, pokrzywił i naturalnie odjechał jak gdyby nigdy nic. Brama z napędem, więc nic fajnego.

Albo innym razem ktoś sobie podrzucił własny worek ze śmieciami, bo były wystawione worki z plastikami. Worek naturalnie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc Mirki

Szukam zestawu do monitoringu który posiada minimum 2 kamery. Wstępnie chciałem Eufy EUFYCAM 3 jednak cena troche mnie zniecheciła. Czy istnieje zestaw podobny do tego tylko ze tańszy. Najlepiej zeby posiadał aplikacje i miał tryb nocny.

#monitoring #kamery #eufy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukas07031: Już nic głupszego nie można zrobić jak kupić kamery bezprzewodowe zasilane z akumulatora za wiadro hajsu. Ten akumulator po dwóch latach pójdzie na śmietnik w naszych warunkach. Zainstaluj normalne kamery a nie jakieś wynalazki. Sprawdzone to masz Hikvision i Dahua. Najtańszy IP HIK'a 1043g0 to z 250zł, do tego rejestrator za kolejne 300, jakiś dysk, switch poe i masz niezawodny normalny monitoring a nie jakieś bezprzewodowe nie wiadomo co.
  • Odpowiedz
Mirki, wczoraj wieczorem, bus wycofując na parkingu uszkodził w moim aucie zderzak i odjechał. Mam nagranie z monitoringu sklepu, widziałem je, ale jest dość kiepskiej jakości. Rejestrację będzie ciężko odczytać, ale liczę że można byłoby skupić się na napisach na boku i z tyłu busa. Czy jest tu na wykopie ktoś, kto umie takie rzeczy i oczywiście odpłatnie mógłby mi pomóc?

Mam, co prawda AC, ale wolałbym w pierwszej kolejności jednak z
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam, co prawda AC,


@forfame: nie zapomnij zgłosić już teraz szkody do AC i im powiedz, że ustalasz sprawcę na własną rękę więc może będziesz te zgłoszenie wycofywał,

bo jak będziesz ustalał sprawcę przez tydzień i się nie uda i wtedy zgłosisz to mogą powiedzieć, że już po ptokach, był czas wg umowy np. 3 dni (sprawdź sobie ile masz wpisane),
  • Odpowiedz
Jak najprościej mogę rozwiązać kwestie kamery, czujnika otwarcia drzwi z powiadomieniem i syreny w mieszkaniu?

Ze względu na obecność kota nie mogę użyć kamery jako czujki ruchu. Na niej chce mieć tylko podgląd, a powiadomienia z czujnika otwarcia.
Jak wygląda kwestia ewentualnej syreny?

#technologia #bezpieczenstwo #monitoring #zabezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeLeTee: No w tej supli czy innych gotowcach jesteś skazany na ich aplikację. Kupujesz ustawiasz i działa, nie musisz się znać. ESP8266 to goła płytka do której musisz dorobić zasilanie, napisać program który będzie na niej działał podłączyć odpowiednie czujniki itd, jak nie ogarniasz elektroniki to kup gotowca.
  • Odpowiedz
Mirki potrzebuje jakiegoś zestawu monitoringu na około 4 kamery w koło domu a kompletnie się na tym nie znam. Co będzie potrzebne i na co zwracać uwagę? Jedyne co wiem to raczej kamery musza być po kablu bo po wifi słaby zasięg ze względu na grubość ścian. #cctv #monitoring #technologia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@beritt: dokładnie. Możesz wziąć rejestrator na 8 kamer, ale to podnosi koszt. Jak budżet się bardzo nie składa, to możesz pójść w analoga na skrętce, ale to już jest niekomfortowe przy montażu. Masz wtedy rejestrator, kamery, trzeba to oddzielnie zasilić, zamontować videobaluny i wtyczki zasilania na końcach kabla.
  • Odpowiedz
  • 0
@strikingsurface: Nie no myśle ze lepiej dopłacić do rejestratora na 8 kamer i mieć zasilanie poe zamiast analogu, mogę dopłacić byleby mieć możliwość rozbudowy w przyszłości
  • Odpowiedz
#kamery #monitoring
Jakiego producenta polecacie do zrobienia monitoringu posesji składającego się z 3 kamer?
Zależy mi na podglądzie na żywo w komórce, możliwości wykrywania ruchu w danym fragmencie obrazu i wysłanie powiadomienia na komórkę z zapisem wideo na dysk lub serwer.
Czy reolink jest okej?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring #cctv

Mam takie pytanie. Posiadam rejestrator hikvision, do niego podpiety monitor. Wszystko dziala jak nalezy. Chcialbym miec tez podglad w innym miejscu oddalonym o 30m od rejestratora. Mam tam laptopa i w sumie to działa przez appke windowsową po sieci ale laptop stary, nie chcę go smażyć cały dzień dekodowaniem obrazu bo temperatury bez tego sa 60 stopni a jak odpale to dochodza do 80.

Myslalem zeby
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mogę/czy będzie to poprawne jeśli doprowadzę prąd do kamery IP skrętką od domofonu? Długość 15-20m. Nie mam w pobliżu źródła zasilania i chciałbym wykorzystać skrętkę pod domofon (nie jest używana, nic tam nie idzie a obudowa od domofonu będzie obok kamery) i z jednego końca podłączyłbym zasilacz od tej kamery czyli 12V 1A. Będzie działać czy będą jakieś zakłócenia? Czy na takiej odległości potrzebuję np. 1.5A zasilacza?
#monitoring #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Solitary_Man: Imou Bullet 2S, ma niby wyjście Ethernet ale chyba jedynie o zasilanie chodzi bo w opisie jest jedynie wifi. Zerknę na ten przewód bo ma już z 10 lat, ale to raczej nie typowa skrętka pod ethernet a pewnie jakiś zwykły z wieloma żyłami.
@dktr do tej kamery jest w zestawie zasilacz 12V 1A stąd pytałem o 1.5 A.

Czyli jeśli to zwykły przewód wielożyłowy to mogę po
  • Odpowiedz