Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki
Potrzebuje podłączyć dwie kamery na wifi. Nie jestem za bardzo w temacie ale na tą chwilę udało mi się ustalić, że najlepszym rozwiązaniem będzie zapis obrazu na karcie sim. Z konfiguracją raczej nie będę miał problemu.
Mam dwa pytania :

1. macie jakieś sprawdzone kamery wifi na sd
2. jak do takiej kamery doprowadzić zasilanie ?

#monitoring #kamery
Rumbago - Cześć Mireczki
Potrzebuje podłączyć dwie kamery na wifi. Nie jestem za bard...

źródło: kamera

Pobierz
  • 16
@dktr kamery wifi to dokładnie jak mówisz, proszenie się o problemy. A i tak musisz cisnąć zasilanie, albo jak rumun zabierać gniazdo w miejscu gdzie chcesz umieścić kamerę

Kupujesz najtańszy zestaw IP hikvision (dwie kamery, dysk 1tb, rejestrator) i łączysz sobie je skrętką. Jedna kamera = jeden kabel. Od razu ida po nim prąd i dane
@dktr kamery wifi to dokładnie jak mówisz, proszenie się o problemy. Jeszcze aplikacje potrafią działać po trzy miesiące/rok a potem trzeba płacić:D

@Rumbago A i tak musisz cisnąć zasilanie, albo jak rumun zabierać gniazdo w miejscu gdzie chcesz umieścić kamerę

Kupujesz najtańszy zestaw IP hikvision (dwie kamery, dysk 1tb, rejestrator) i łączysz sobie je skrętką. Jedna kamera = jeden kabel. Od razu ida po nim prąd i dane


Mogę Ci wycenić jak
@Rumbago ostatnio przerabiałem temat i bardzo polecam kamerę z Action (mam dwie).

+ tanie (179 zł)
+ obsługa przez Tuya (czyli nagle nie stracą wsparcia)
+ obsługa microSD 128GB (starcza na ciągłe nagrywanie 14 dni)
+ możliwość wykupienia chmury dla nagrań przez Tuyę
+ audio w dwie strony (niestety mikrofon włącza się po wykryciu dźwięku, więc nie jest to ciągłe audio)
+ po zmianie softu (link) da się odpalić RTSP
klawiszs - @Rumbago ostatnio przerabiałem temat i bardzo polecam kamerę z Action (mam...

źródło:

Pobierz
@DzikiBomber: tak, przez apkę Tuya (normalnie przez neta, nie musisz być w tej samej sieci). Jak zmienisz soft to możesz też sobie skonfigurować RTSP na zewnątrz (oczywiście kwestia ustawień na routerze), wtedy już obraz podejrzysz dowolną apką do kamer. Z kolei dzwonek nawet bez zmiany softu udostępnia ONVIF.
@Rumbago: Mam Imou Bullet, zasilana jest albo zwykłym zasilaczem (jak ładowarka do telefonu) albo możesz za 20zł chyba dokupić taki natynkowy zasilacz. ewentualnie bawić się w puszki, żeby wszystko było poukrywane. Polecam, bierz te 4MP fajnie wszystko widać nawet w nocy, no i można podłączyć kabel ethernet. Aplikacja trochę #!$%@?, tak to spoko kamerka w dobrych pieniądzach
@DzikiBomber: Są naprawdę spoko. Nie korzystam, a podgląd możesz obczaić na ich aplikacji. Przyewijasz sobie, ile, to zależy od pojemności karty. No i musi być dobry zasięg wi-fi. Można tam ustawić jakieś alerty (wykrywa ruch) ta droższa wykrywa człowieka na przykład.