Wpis z mikrobloga

#monitoring #kamera #kamery #elektronika
Szukam jakieś taniej kamery WiFi, która będzie pracować w mieszkaniu, więc nie będzie narażona na wilgoć oraz skrajne temperatury. Zależy mi na darmowej lub taniej chmurze, na którą będą wysyłane nagrania w przypadku wykrycia ruchu, aplikacji na telefon, która będzie mnie alarmować oraz podświetleniu na podczerwień. Obecnie mam Tenda CP3, którą nabyłem tanio na jakiejś promocji. Kamera jest okej, ale skończyła mi się darmowa chmura. Koszt chmury, to 40$/rok. Znajdę coś taniej lub w podobnej cenie, ale lepiej?
  • 10
@Yaser: używam Yi Home 1080p (grupa Xiaomi) - jest nagrywanie na kartę, zdalny podgląd nagrań i darmowe wysyłanie na chmurę z powiadomieniami w telefonie po wykryciu ruchu (wysyłany jest podgląd 5 sekund). W trybie nocnym też daje nieźle radę.
Apka bardzo czytelna, z opcjami typu dom / poza domem. Harmonogramami wysyłania powiadomień, alarmów, oznaczeniem miejsc wykrywania ruchu itp.

Można wgrać modowany soft, żeby dodać zapis na ftp i wiele innych opcji.
jestemjakijestem1212 - @Yaser: używam Yi Home 1080p (grupa Xiaomi) - jest nagrywanie ...

źródło: 015b8204440e897fe62a62c3ac1c

Pobierz
@jakis_login: Xiaomi też rezygnuje z nagrywania do chmury. Część maila od nich z dnia 20 marca 2023 r.:

...bezpłatna usługa nagrywania asystenta monitorowania domu zostanie wycofana 30 kwietnia 2023 r. Po tym czasie bezpłatne wideo asystenta monitorowania domu nie będą już nagrywane. Wideo nagrane w ciągu ostatnich 7 dni nadal będzie można pobrać i zapisać w telefonie.
@Solitary_Man: jak coś się stanie i kamera zniknie, to w razie w nagranie będzie w chmurze
@jakis_login niestety brak darmowej chmury, a za cenę samej kamerki mam subskrypcję na prawie 2 lata w mojej obecnej.
@jestemjakijestem1212 jeśli chmura ta sama co w urządzeniach xiaomi, to koniec darmowej chmury już jest albo niebawem nastąpi, natomiast modowany soft i możliwość zapisu na ftp wygląda ciekawie. Tutaj być może udałoby się ożenić kamerę z