Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś sytuacją w kamerze Hikvision, że przy włączonym kodowaniu H.265+ oraz WDR/HLC, obraz nie jest rejestrowany?
Kupiłem model DS-2CD2443G0-IW (wgrałem firmware V5.6.6) i przy powyższej kombinacji ustawień, na przeglądarce pokazuje się błąd "usterka podglądu na żywo". Podobnie w aplikacji na telefonie, nie można podejrzeć obrazu, zarówno bezpośrednio na kamerze, jak i przez NVR.
Mam już kilka kamer, co prawda z linii EasyIP 3.0 i tam wszystko działa w porządku.
#hikvision #kamery #monitoring
  • 2
@szynka_reksia: usterka podglądu na żywo, nie nagrywania. Jedynie przeglądarka nie chce wyświetlać.
Odkąd pogrzebano Internet Explorera wyjściem jest Edge (przynajmniej wg Hika), tylko gdzieś trzeba włączyć tryb zgodności z czymś tam i dopisać adres kamery do białej listy. Jeśli nikt nie podrzuci lepszego pomysłu jutro sprawdzę jak to dokładnie zrobić
@staa Niestety, to jakaś grubsza sprawa, bo NVR przestaje widzieć kamerę, pojawia się błąd w ustawieniach, na liście kamer podpiętych do niego. Poza tym, ta kamera ma diodę powiadomień i zaczyna się ona wtedy świecić ciągiem na czerwono, co oznacza problem z urządzeniem. Nie wiem właśnie, czy to coś z moim konkretnym egzemplarzem, czy ten typ tak ma.