Wpis z mikrobloga

Szukam prezentu dla taty i jedną z opcji jest jakiś "zestaw startowy" do malowania (farby akrylowe). Tata generalnie nie maluje, ale zawsze miał do tego ciągoty i trochę talentu na pewno też, natomiast zawsze brakowało czasu i sprzętu / materiałów. Zdarzało mu się natomiast rysować z dość dobrym skutkiem, choć od pewnego momentu robił to rzadko.

Całe życie się odgrażał, że na emeryturze będzie malować (pół żartem, pół serio, ale wydaje mi się, że by chciał), ale coś "nie pykło" i jakoś się jeszcze za to nie zabrał - chciałem mu w tym pomóc ;-)

Pomyślałem, że mógłbym mu kupić jakiś zestaw na start (100% kompletny: od farb i pędzli aż po płótno i np. sztalugę, jeśli takowa jest wskazana - raczej stołową, z racji rozmiaru), ale sam niestety na temacie się nie znam, więc byłby to zakup w ciemno. Dlatego pomyślałem, że zapytam tutaj, bo może w ogóle nie ma to sensu:

1) Ile orientacyjnie może kosztować taki zestaw w wersji "budżetowej"? Oczywiście "budżetowa" nie oznacza koniecznie najtańsza, ale nie chcę wydać za dużo na coś, co może się okazać nietrafionym prezentem, jeśli źle oceniłem jego chęci i zapał ;-)

2) Co dokładnie wchodziłoby w skład takiego zestawu?

3) Napisałem o farbach akrylowych, bo wydają się praktyczniejsze - rozpuszczalne w wodzie, nie śmierdzą, szybciej schną; Jest jakiś powód, dla którego powinienem rozważyć inne opcje?

Wszelkie inne uwagi mile widziane - łącznie z "koleś, to bez sensu, bez pędzli z włosia skunsa meksykańskiego za 300 PLN od sztuki nawet nie podchodź!"; aczkolwiek będę wdzięczny za argumentację :-)

#malowanie #malarstwo #malujzwykopem
#rysowanie #rysujzwykopem (wiem, że to nie to samo, ale może ktoś spod tego tagu ma też wiedzę o malowaniu :-) )
  • 4
@Regis86 kupiliśmy kiedyś w podobnym celu zestaw z akrylami van Gogha w drewnianym pudełku. W środku jest wszystko co potrzebne, bardzo ładnie się prezentuje, farby dobrej jakości. 300zł. Jedyny minus był taki, że osoba obdarowana namalowała jeden obraz i jakoś nie wróciła do tematu.
@Pieron: Dzięki! Sprawdzę zawartość i zobaczę, czy dużo taniej wyjdzie złożenie tego osobno, bo jeszcze bym chciał dorzucić sztalugę (kupowaliście?) i ze 2-3 płótna oraz blok rysunkowy (malunkowy? ;-) ) do akryli.