Wpis z mikrobloga

Witka plastycy. Potrzebuję pomocy. Od przeszło dwóch lat grzebię w starej mapie. Mam ją ukończoną w 98% i po wydrukowaniu chciałbym to co widzicie pomalować. W komentarzach będzie kolorowanie z epoki, które chcę odtworzyć. A, że jestem jedynie odtwórcą, nie chciałbym się bawić farbami - bo czasu już dużo poświęciłem i nie chciałbym zbytnio poświęcać kolejnych tysięcy godzin na naukę malowania. Kiedyś widziałem pisaki pędzelkowe - tylko nie wiem jak one się zachowują w zetknięciu z papierem. I czy jeden na drugi można nakładać nie niszcząc odbioru. A, być może, to co sobie ubzdurałem jest słabą opcją i może byście coś innego doradzili?

link do mnie, co robię i czym się zajmuję:
klik

#malowanie #plastyka #farby #rysowanie #rysujzwykopem #rysunek #grafikahistoryczna
prawo - Witka plastycy. Potrzebuję pomocy. Od przeszło dwóch lat grzebię w starej map...

źródło: comment_1633806671Z4imwt8L97gzavO90WK4bK.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@zle_sny_rabina: oryginał czyli 41,5x52,0 cm, pracuje na wymiarze 130 cm x 103, ale celuję wyżej. Szukam drukarni, która mi zrobi na jednym płacie papieru na około 2 metry. Przerabianie na poziomie pixela daje duże możliwości wyrduku. Jeżeli można tak nazwać to w programie graficznym, ale ręcznie. To co mogłem zrobić z poziomami, krzywymi itd to zrobiłrm - reszta to moje odtwórstwo.
  • Odpowiedz
@zle_sny_rabina: Jeżeli miałbym to robić graficznie, to ale niestety, cena wydruku w kolorze będzie rosła astronomicznie. Ale muszę to rozważyć, bo raz że dużo czasu się oszczędzi i efekt zawsze taki sam na każdym wydruku. Dzięki
  • Odpowiedz
@prawo: jak ręcznie to bym poszła w promarkery (lub odpowiedniki), popatrz sobie na youtubie na filmiki, szczególnie 'promarker/brushmarker/alcohol marker architecture" czy ci takie blendowanie odpowiada (:
lunaria - @prawo: jak ręcznie to bym poszła w promarkery (lub odpowiedniki), popatrz ...
  • Odpowiedz