Wpis z mikrobloga

jak naprawić takie malowanie? farba magnat ceramic, pod światło widać takie plamy, z bliska to jest po prostu inna faktura, bardziej chropowata, dałem kolejną warstwę, ale nie pomaga. Stosowałem się do równomiernego docisku wałka na całej ścianie, nie wiem co poszło źle. Wyszlifować tego się nie da, bo ta farba jest twarda jak kamień i papier 100 nie robi na niej wrażenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#malowanie #remontujzwykopem
fnzavrjvrz - jak naprawić takie malowanie? farba magnat ceramic, pod światło widać ta...

źródło: comment_1638445675RA5Ob6PZhjvbDV3XHVzpop.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@fnzavrjvrz: Nie możesz wjeżdżać suchym wałkiem po już nałożonej farbie. Musi być dobrze namoczony wałek i najlepiej malować w jedną stronę (góra-dół), nie na krzyż. Też na początku się z tym mordowałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fnzavrjvrz: Walek ma za krotkie wlosie, przez to nabiera sie malo farby, a jesli jest bardzo gesta, to pokrywa mala powierzchnie, szybko wiaze i pojawia sie inna faktura. Na poczatek sprobuj z walkiem z dluzszym wlosiem, nawet do 15mm, mozesz rozrzedzic farbe do 10% i staraj sie malowac w ksztalcie litery V.
  • Odpowiedz
@fnzavrjvrz: Miałem taki problem z dokładnie tą farbą. Przestałem malować liniami i użyłem wałka z wełny. Co do pierwszego: nabierz, nieprzesadnie, farbę na wałek, przejedź nową linię od dołu do góry (mniej chlapie), po czym dosłownie rozsmaruj wszystko co nałożyłeś jadąc góra dół. Te linie robiły mi się kiedy próbowałem równiutko robić linia po linii, ale to nie ma racji bytu: ta farba jest gęsta i żaden wałek nie będzie jej
  • Odpowiedz
@fnzavrjvrz Jeżeli nawet dobrze namoczonym trochę pojezdzisz i wtedy wjedziesz na wczesniej nałożoną, to tak jak pisze @Pacjent, krótki włos zostawi taki ślad. Natomiast nie zmieniałbym na dłuższy wlos, bo może zostać ”baranek".
Najlepiej spróbuj sobie na mniejszym kawałku.
  • Odpowiedz
@Pacjent: @escezet: @thelightful: @kujawiakkolo30stki: to co spier*** próbowałem naprawić dolphin 13mm i słabo szło, potem dokupiłem dolphina 20mm i w sumie odratował ściany w 90%, pewnie jeszcze raz bym przejechał to byłoby spoko. Jakbym od początku robił to może dobrze byłoby tym 13mm. Jedno wiem, więcej nie kupie magnat ceramic.

1. https://allegro.pl/oferta/walek-killer-jumbo-mini-seria-330-10cm-wlos-13mm-10492893433
2. https://allegro.pl/oferta/walek-silver-jumbo-mini-seria-330-10cm-wlos-20mm-10492960482
  • Odpowiedz