@angela09 Wiek rebnosci dla sosny to 100 lat dla dębu 120. Jedno dobre że w przypadku sosny najczęściej jest stosowana rebnia zupełna IIa która przewiduje już w swoim założeniu 5-10 procent powierzchni która będzie zostawiona przyrodzie, i najpewniej jak drzewostan okalający ta powierzchnię osiągnie wiek rebnosci to wycinka nie będzie prowadzona na powierzchniach które 100 lat temu zostały oddane przyrodzie z uwagi na podrzędna jakość oraz że dużo ze starych drzew
  • Odpowiedz
"BĄDŹ EKO i wyrzuć reklamówkę w środku lasu"
Nielogiczne. To nie firma robiąca takie reklamówki albo promująca ten slogan wyrzuciła ją do lasu. A osoba, która ją wyrzuciła wcale nie musiała tego przestrzegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ile tego k------a w #las i pobliżu lasów teraz jest. Człowiek jedzie na #rower zatrzyma się na chwilę i już ma kilka na sobie.

Nie rozmnaża się na człowieku, jego ugryzienia są często początkowo niezauważalne, lecz mogą być dotkliwe i wywoływać reakcję alergiczną. Powstająca u człowieka po ukąszeniu na skórze swędząca grudka może utrzymywać się przez dłuższy czas, przeważnie 2-3 tygodnie, czasami do jednego roku[5]. U części osób
M.....i - Ile tego k------a w #las i pobliżu lasów teraz jest. Człowiek jedzie na #ro...

źródło: comment_1605365743aGr5QMrw8wp2F0VNONvE2d.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Masterczulki: O tym samym miałem napisać dzisiaj. W tym roku jakaś plaga w mojej okolicy. Ślad po ugryzieniu miałem z 4 miesiące. Jak trafisz w złe miejsce to mogą Cię dziesiątki strzyżyków obleź.
  • Odpowiedz
@Masterczulki: u----ł mnie taki w tym roku, mam ślad i swędzi już dobre 3 miesiące...
Najgorzej że to k------o tak się przyczepia że nie idzie go zrzucić a ja mu jwbniesz to nie robi to na nim wrażenia, ciężko go zabić.
Ale nie wszędzie są, latają tylko w okolicy ostoi zwierząt. Jeśli u ciebie są wszędzie to pewnie jest w lesie bardzo dużo zwierzyny
  • Odpowiedz
W tym sezonie udało mi się zrobić naprawdę sporo jesiennych zdjęć. Bardzo mnie to cieszy, bo te jesienne kolory trwają dość krótko. Poniżej zdjęcia oczywiście poranne. Las był spowity dość gęstą mgłą, ale ta dodała mu tylko tajemniczości i klimatu.

Zapraszam na fotoblog po więcej fot: https://witoldochal.blog/2020/11/12/tajemniczo-i-klimatycznie/

Mój tag: #comisienawineloprzedobiektyw

#fotografia #mgla #las #hobby #blog #pasja
vitoosvitoos - W tym sezonie udało mi się zrobić naprawdę sporo jesiennych zdjęć. Bar...

źródło: comment_1605200578Qn7K4XgUHki6Qy7lTHRVPo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 18
677 076 + 73 = 677 149

Sympatyczna wycieczka po Puszczy Białej. Główne punkty na trasie to nowa ścieżka turystyczno-edukacyjna "Przez Puszczę Białą" w okolicach Białegobłota, oraz miejscówka dla ptaków z drugiej i trzeciej fotki. Posadzone jakieś specjalne krzewy i dookoła polanki śródleśne, które są ulubionym miejscem do bytowania sporej ilości gatunków.

#rowerowyrownik #las

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
SnikerS89 - 677 076 + 73 = 677 149

Sympatyczna wycieczka po Puszczy Białej. Główne p...

źródło: comment_1605029402qNNlRrDdDGjRWhxEPOHU9G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lasypanstwowe #las #gory #bieszczady

Eh, smutne jest to w jakim tempie niszczone i dewastowane są lasy w naszych górach. Zdjęcie sprzed około miesiąca, w miejscu gdzie jeszcze nie dawno dało się chodzić po lesie i zbierać grzyby. Teraz nawet w najdzikszych miejscach są wyryte takie drogi nawet co kilkanaście, kilkadziesiąt metrów. Większość szlaków w beskidzie niskim prowadzi przez błotniste rowy po ciągniku, skala tego
Fermiol - #lasypanstwowe #las #gory #bieszczady

Eh, smutne jest to w jakim tempie ...

źródło: comment_1605026231WBe3R4lecFl8UZzfCfBqZR.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fermiol: Jak śmiesz szkalować Lasy Państwowe!!11!! Przecież to leśnicy najlepiej wiedzo jak dbać o las, co wycinać a co nie, gdzie wpuścić stado ciągników a gdzie jebnąć drogę zrywkową w formie autostrady, albo po prostu wylać asfalt. Tylko ci ekologiści ciągle szczekajo, ale wiadomo, oni za niemieckie pieniądze.

  • Odpowiedz
@JPRW: Dokładnie, bieszczady są bardziej medialne, natomiast beskid niski właściwie znika - dobrze to ująłeś. Miałem tam dom po babci na odludziu, więc sentyment został, ale jak chodzę po dawnych włościach i muszę się wspinać po rowach to smutno mi się robi.
  • Odpowiedz
@wespaszjan No spoki, powiedz mi w takim razie w czym jestem zły? Że zastrzelę jedna sarnę do roku bo tyle w sumie mięsa potrzebuje? Że chodzę po lesie i tropie tą zwierzynę która żyje sobie chillowo w lesie a nie jak w przypadku świni która żyje pół roku, została też zabrana od swojej matki zaraz po narodzinach. W mięsie które jem nie ma chemii, zwierzę było wolne, owszem wolałbym żeby sobie
  • Odpowiedz
@aaadam91: Właśnie zastanawiałam się, czy są jakieś regulacje dotyczące sposobu dokarmiania. Śledzę temat od dawna i niestety, to stałe praktyki myśliwych :/ Dokarmia się roślinożerców, pomimo łagodnych zim a później się "reguluje ich populacje".
  • Odpowiedz
@ignis84: O myśliwych i ich hipokryzji można by książkę napisać. W paśnikach pustki lub odrobinę siana, a pod amboną przyczepa buraków. A później się chwalą, że oni są wielkimi miłośnikami przyrody bo dokarmiają biedne zwierzątka, które by bez nich pozdychały z głodu.
A wyobraź sobie, że kiedyś znalazłem lizawkę z solą na polania. kawałek dalej ambona ze świetnym widokiem i las będący rezerwatem przyrody. Ale, że polana leży poza rezerwatem
  • Odpowiedz
Miruny i Mirabelki z #las #lesnictwo mamy w planach z #niebieskipasek zakup lasu. Kłopot jest taki, ze na działce 3500 jakies 1/3 lub więcej drzew jest do usunięcia - latem przeszła wichura i las jest w opłakanym stanie. Trzeba jakoś ogarnąć ten bałagan, a wiec stoimy przed zakupem Piły łańcuchowej.
Myślimy o czymś takim
Ale może macie coś lepszego?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fever105 taaa widziałam, łańcuch staje dęba w takich ( ͡º ͜ʖ͡º) pracownik wujka sobie wsadził w udo, na szczęście wujas nie szczędzi hajsu na bhp
  • Odpowiedz