Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 32
Wykopki, jak to jest z tymi #podzielnik na kaloryferach? Jedni się burzą, że jakieś dziwne rachunki i kosmiczne wyrównania z niedopłatami dostają a inni mówią, że rachunki po założeniu #podzielnikciepla wzrosły im tylko o jakieś 10-20%. Nie mam kogo zapytać tak z pierwszej ręki bo nikt ze znajomych nie ma tego na chacie. Napiszcie mi jak to wygląda u was.
#ogrzewanie #kaloryfer #kaloryferboners
#ogrzewanie #kaloryfer #kaloryferboners
konto usunięte via Android
- 1
@misiaczkiewicz burzą się te osoby które grzejniki mieli na maksa i okna pootwierane
@misiaczkiewicz: Z podzielnikami to jest tak że jedni płacą mało, drudzy normalnie, a trzecia grupa kosmiczne sumy. Jest tutaj dużo zależności od proporcji stałe/indywidualne, zużycia jednostek na blok, różnic termoizolacyjnych mieszkań itp. W jednym bloku jednostka zużycia może kosztować 50 gr., a w budynku obok 4 zł.
koty mają fajne futro nadają się na kapcie
https://www.lunzo.pl/kapcie-damskie/damskie-kapcie-w-ksztalcie-kota/
#smiesznykotek #koty #zima #pogoda #zwierzaczki #kaloryferboners #cieplo #z-------------j #ogrzewanie #mroz #slodkikotek
https://www.lunzo.pl/kapcie-damskie/damskie-kapcie-w-ksztalcie-kota/
#smiesznykotek #koty #zima #pogoda #zwierzaczki #kaloryferboners #cieplo #z-------------j #ogrzewanie #mroz #slodkikotek
źródło: comment_1610995970MA5euv4C3ypmUOFWL63jYV.jpg
PobierzChciałbym przemalować kaloryfer. Ma ktoś doświadczenie w tym? Domyślam się że trzeba z pistoletu. Czy trzeba jakąs specjalna farba? Jak przygotować podłoże? Wystarczy zmatowić papierem? Jak bardzo?
#remont #remontujzwykopem #grzejnik #kaloryferboners #malowanie
#remont #remontujzwykopem #grzejnik #kaloryferboners #malowanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Silvestre_Cucumeris: jak na podłodze jest deska to pewnie masz drewniane stropy aby zamontować grzejnik kanałowy musiałbyć go wsadzić między legarami i teraz kwestia jak idą u ciebie legary ;? Ogólnie poleciłbym zwykłe grzejniki chyba że podłoga idzie cała do deomtażu i będą nowe okna? Wtedy można myśleć o ogrzewaniu podłogowym lub jak ściennym. Co do ogrzewania grzejnkami ozdobnymi to one mają małą moc.
Przy gazowym ogrzewaniu najlepiej wyjdziesz na grzejnikach (najmniejszy nakład finansowy), tylko trzeba dokładnie rozmierzyc kubaturę i dobrać odpowiedni rozmiar tych grzejników, aby były jednocześnie maksymalnie wydajne i oszczędne. Kocioł gazowy kondensacyjny oczywiście do tego, przez co grzejniki muszą być trochę większe, z uwagi na inną temperaturę pracy kotła :)
konto usunięte via Zakop
- 120
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 15
Szkalujesz plusujesz!
konto usunięte via Android
- 1
Mircy potrzebuje pomocy i objasnienia jak to dziala.
W mieszkaniu mam ogrzewanie gazowe i taki nowoczesny piec gazowy w lazience (nie junkers 1960).
Dopiero co sie wprowadzilam i chcialabym zapanowac nad kosztami juz od samego poczatku.
W
W mieszkaniu mam ogrzewanie gazowe i taki nowoczesny piec gazowy w lazience (nie junkers 1960).
Dopiero co sie wprowadzilam i chcialabym zapanowac nad kosztami juz od samego poczatku.
W
źródło: comment_8PTZETFHJGijIZIsdN07agVrkaSWaE4v.jpg
Pobierz- 1
W mieszkaniu mam taki centralny punkt sterowania temperatura (pic related), do tego na kaloryferach mam pokretlo od sterowania natezeniem ciepla (1-5) a do tego jeszcze na piecyku mozna ustawic temperature xD
Jak to ze soba dziala i wspolgra? Jak sie np ma ustawienie pokretla kaloryfera do ustawienia temp na tym centralnym pokretle pic related?
@GN00J: Termostat od kotła powinien być w najzimniejszym pomieszczeniu, w którym też na kaloryferze nie ma
- 1
@GN00J: najlepiej poszukaj instrukcji w necie.
#kaloryferboners #grzejnikboners #ogrzewanie #pytanie
Mam taki problem, już parę dni temu w bloku zostało włączone ogrzewanie miejskie. Niestety kaloryfery dalej zimne lub ledwo co ciepłe. Stwierdziłem, że spróbuję odpowietrzyć kaloryfery, trochę powietrza w nich było, ale nie pomogło. Kaloryfery tylko chwilę były ciepłe tak z 1/10 na 3/10. Teraz gdy próbuję je odpowietrzyć to wygląda jakby nie było ciśnienia, powietrza nie ma, a woda
Mam taki problem, już parę dni temu w bloku zostało włączone ogrzewanie miejskie. Niestety kaloryfery dalej zimne lub ledwo co ciepłe. Stwierdziłem, że spróbuję odpowietrzyć kaloryfery, trochę powietrza w nich było, ale nie pomogło. Kaloryfery tylko chwilę były ciepłe tak z 1/10 na 3/10. Teraz gdy próbuję je odpowietrzyć to wygląda jakby nie było ciśnienia, powietrza nie ma, a woda
@Starozytny_Chrabaszcz_Szablozebny: pion to te rury którymi idzie woda na wyższe piętra (najwidoczniej są schowane)
No nie wiem, a masz możliwość sprawdzenia u sąsiadów czy grzeją?
Jak nie to kontaktuj się że spółdzielnia albo z dostawcą (opecem, albo nie wiem jak to tam u was się nazywa)
No nie wiem, a masz możliwość sprawdzenia u sąsiadów czy grzeją?
Jak nie to kontaktuj się że spółdzielnia albo z dostawcą (opecem, albo nie wiem jak to tam u was się nazywa)
@BajerOp: Nie dla wszystkich 20 stopni to w sam raz, chociaż pewnie w innych mieszkaniach jest lepiej, bo to mieszkanie na ostatnim piętrze i ma spore okna i moim zdaniem coś jest nie tak jeżeli jeden kaloryfer jest ciepły 3/10 a inny lodowaty.
@24-Sto: Tak zrobię, zapytam sąsiadów i zadzwonię do właścicielki mieszkania.
Dzięki wielkie za pomoc!
@24-Sto: Tak zrobię, zapytam sąsiadów i zadzwonię do właścicielki mieszkania.
Dzięki wielkie za pomoc!
konto usunięte via iOS
- 1021
Kto ma stary żeliwny kaloryfer plusuje a reszta z pedziowymi grzejnikami niech się chowa!
#polskiedomy #kaloryferboners
#polskiedomy #kaloryferboners
źródło: comment_kX5vMgC7e9hdJc68GpuBFLBCPzGgvygF.jpg
Pobierz- 60
@CzuowiekPajonk: da sie go pozbyć? wygląda ohydnie
- 50
@CzuowiekPajonk: Fajne się na nim brzuszki robi:) Nie co na tych ameliniowych gównach.
#rozowepaski wrzucające kontent pod tagiem #brzuchboners ja Was proszę trochę inwencji twórczej zróbcie sobie jakiś tag #kaloryferboners albo coś a nie zawalacie piękny tag facetami. Ładnie proszę (ꖘ⏏ꖘ)
- 3
#pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #hydraulika no i #kaloryferboners
Mireczki, mam problem z grzejnikiem! A nawet z trzema.
Otóż grzejnik ze zdjęcia (tak jak i dwa inne) nie grzeje, a w zeszłym sezonie grzał. Jest to stary żeliwny grzejnik, do którego majstry kiedyś zamontowały mi te zawory odcinające dopływ i odpływ (najgorszy pomysł ever). Kaloryfer rzecz jasna odpowietrzyłem, jednakże on dalej nie chce grać. Jeżeli odkręcę
Mireczki, mam problem z grzejnikiem! A nawet z trzema.
Otóż grzejnik ze zdjęcia (tak jak i dwa inne) nie grzeje, a w zeszłym sezonie grzał. Jest to stary żeliwny grzejnik, do którego majstry kiedyś zamontowały mi te zawory odcinające dopływ i odpływ (najgorszy pomysł ever). Kaloryfer rzecz jasna odpowietrzyłem, jednakże on dalej nie chce grać. Jeżeli odkręcę
źródło: comment_BwHM601Pr68iUGzq4IEQuFzcdjh2Mz8b.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 2
@einz to spoko
- 2
@piotreek88: Dzięki Piotreek za zostanie ze mną do końca i dzięki reszcie za chęci, w końcu będzie mi ciepło!
mireczki pomocy!
Pizga już wieczorem a mam problem z kaloryferem - zapowietrzony. A problem tego typu, że nie mam pojęcia jak go odpowietrzyć. Jakieś pomysły?
#kaloryferboners #poradnik #dom #mieszkanie #blokekipa #hydraulika
Pizga już wieczorem a mam problem z kaloryferem - zapowietrzony. A problem tego typu, że nie mam pojęcia jak go odpowietrzyć. Jakieś pomysły?
#kaloryferboners #poradnik #dom #mieszkanie #blokekipa #hydraulika
źródło: comment_RHUNCQaB2RXD4YcEoscznsrhx3ZS278T.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 2
@GrubyKociol a pion ci grzeje? Po zaworze na pionie sadze, ze to ostatnie pietro. Moze pion zapowietrzony?
@czas_pogardy: Ma odpowietrzać na dole ? Chcesz zafundować remont sąsiadowi pod nim ? :)
Co mogę zrobić jeżeli grzejnik grzeje mi pomimo tego, że jest wyłączony? W pokoju gorąco otwieram okno a grzejnik postanawia n---------ć pełną mocą i jeszcze większy zaduch w pokoju.
#pytanie #kiciochpyta #technika #kaloryferboners #ogrzewanie #termostat
#pytanie #kiciochpyta #technika #kaloryferboners #ogrzewanie #termostat
źródło: comment_UHDJoN33o4QXdfNCOcICQrrHUoUV8CDs.jpg
Pobierz@Wypok_spoko: Dlatego, że otwierasz okno. Termostat się załącza owiany zimnym powietrzem.
- 1
@norbw74: wymieniać nie, może zobaczę czy coś tam można pokręcić to pokręcę :P
- 8
ohhhhhhhhhhh, siadłabym na tobie :3
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Android
- 2
Mireczki, jak usunę kaloryfer to jest jakiś sposób żeby pozbyć się tych szarych rur wystających ze ściany? Pokój będzie całkowicie remontowany więc nawet lekkie klucie ściany wchodzi w grę (jak mi się nie uda załatać to i tak będzie tu szafka #januszeremontow :))
#remont #budownictwo ? #pytanie #kaloryferboners
#remont #budownictwo ? #pytanie #kaloryferboners
źródło: comment_ko8ueBsHj2OFjI2txBBrri6C92Ugl3Np.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 5
@Kuriozal: jeżeli instalacja będzie nadal używana to trzeba by je nagwintować i zaślepić.
@jak_to_mozliwe: no rzeczywiście dziwnie tak trochę, więc niech będzie "N---------j !"
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
























Jakie termostaty na grzejniki w domu kilku kondygnacyjnym polecacie?
Cyfrowe fajnie wyglądają, mają dużo opcji, ale
- nie chce wydawać fortuny
- często trzeba dokupić "bazę" co znów generuje koszt i nie jestem pewien czy będzie zasięg pomiędzy wszystkimi piętrami/pomieszczeniami
#xiaomi #ogrzewanie #inteligentnydom #kaloryferboners
Nie wiem tylko ile to jest fortuna. Dodatkowe czujniki są dosyć drogie, same termostaty moim zdaniem przystępne. Mają bazę ale nigdy z zasięgiem nie miałem problemu.