Wpis z mikrobloga

@Wypok_spoko: Termostat. Od któregoś poziomu zaskakuje i sam dostosowuje ciepło. Poczytaj w instrukcji. W normalnych gałkach jest to za 4ką, u Ciebie może być Inaczej.
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: zdejmij to pokrętło. pod nim jest jeszcze jedno do ustawiania mocy grzania. Masz je za bardzo rozkręcone i nawet jak podzieleni zrobisz na 0 to zawór nie jest zamknięty.
  • Odpowiedz
@ubermirek: Techniczne rzecz biorąc to nie jest pokrętło do ustawiania mocy grzania, tylko do zmiany nastawy zaworu termostatycznego. Kwestia dyskusyjna czy mieszkając w budownictwie wielorodzinnym powinieneś sobie ją tak o zmieniać...
  • Odpowiedz
@ubermirek: Nastawy dobiera projektant w oparciu o obliczenia hydrauliczne instalacji. Woda jest leniwą cieczą i najchętniej by płynęła tam gdzie ma najbliższą drogę, dlatego grzejniki najbliższe trzeba przydławić by woda też płynęła przez te najdalsze :p
@Wypok_spoko: No niestety obecnie minimalna temperatura w budownictwie wielorodzinnym to 16 stopni. Otwierasz okno zimne powietrze owiewa głowice i Ci grzeje. Zawsze możesz zmienić głowicę na taką z temperaturą dyżurną 4 stopnie. Masz podzielniki?
  • Odpowiedz
@Wypok_spoko: Głowica termostatyczna ma w środku czynnik: ciecz lub gaz, który pod wpływem temperatury się rozszerza albo kurczy wybierając odpowiedni nacisk na mieszek zaworu. Najlepiej zgłoś do zarządcy budynku, może rzeczywiście coś jest nie tak.
  • Odpowiedz
Głowica termostatyczna ma w środku czynnik: ciecz lub gaz, który pod wpływem temperatury się rozszerza albo kurczy wybierając odpowiedni nacisk na mieszek zaworu


@Czesiek_Hydraulik: Warto dodać, że proces ten trwa nawet do 30-40 min zależnie od jakości głowicy. Są jeszcze głowice z woskiem.

@Wypok_spoko: Podmień głowicę z innego zaworu i sprawdź. Tylko pamiętaj, że na zmianę temoeratury trzeba poczekać.
Jak ściągniesz głowicę to sprawdź czy trzpień zaworu się wciska, czasami
  • Odpowiedz