Miałem ostatnio flashback z końcówki Oppenheimera - tego momentu, gdy w głowie widzi rakiety balistyczne z głowicami, nuklearną zagładę i tego jak mówił o "niszczycielu światów”. Przyszła mi do głowy dość prosta (może zbyt prosta) myśl: skoro posiadanie broni jądrowej skutecznie zniechęca mocarstwa do kinetycznej konwencjonalnej wojny totalnej w stylu I/II wojny światowej, to napięcia i konflikty i tak będą się kumulować gdzie indziej, aż w końcu - prędzej czy później -
BialyCrossaintXDDL - Miałem ostatnio flashback z końcówki Oppenheimera - tego momentu...

źródło: dark ending

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje sie że to jest doskonaly czas dla #chiny żeby zaatakować Tajwan bo USA mają oslabione zasoby przez ukraine i Iran, no i też nie mogliby sobie od tak odejsc od tego Iranu.

Może jednak chiny wcale nie są zainteresowane takim atakiem

#iran #usa #wojna
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
USA nie jest nawet w 3% zmęczone Iranem


@Chad-z-Boboli: Ja mowie o ich zasobach a nie zmęczeniu. Nie bez powodu w samej ameryce mowi sie o problemie z amunicją, Zeby zbijać tanie drony, to też używają o wiele droższych rakiet, ktorych juz zaczynalo brakowac izraelowi w poprzedniej bitwie
  • Odpowiedz
@Zielonkamimowoli: Najgorsze, że można było spokojnie "przegrać" wojnę w Iraku bez większych reperkusji. Wojny w Afganistanie nie można było, bo tym samym USA pokazało, że można bezkarnie mordować Amerykanów na amerykańskim terytorium. Pozwolili wygrać s---------m, którzy wspomagali Osamę w organizowaniu jego dżihadu przeciwko Zachodowi.
  • Odpowiedz
#wojna Jeszcze trochę i jeden z największych terrrorystycznych krajów na świecie upadnie, zostanie tylko rusja fiutina. God bless America! Dziękujemy! #iran
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób Amerykanie zamierzają pozbawić Iran zdolności ofensywnych, skoro większość zniszczeń w bazach i placówkach na terenie Zatoki Perskiej została zadana dronami, które można odpalić z garażu (niedosłownie, ale wiadomo, o co chodzi)? Shahedy są tanie i nie wymagają zaawansowanych wyrzutni do ich odpalania. Nie wymagają też ogromnych wysiłków do ich produkcji, a sama ich produkcja jest rozproszona i znajduje się pewnie częściowo pod górami. Chyba, że czegoś nie rozumiem...
#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

President ad interim of The United States of Poland też wiedział wcześniej (z ulożenia planet) o ataku na #iran i nie powiedzial!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam jak rosja zaatakowała ukrainę i nie spałem po nocach,bo ciągle wchodziłem na wykop,żeby czytac nowe posty,a teraz jak usa zaatakowali iran to już takie meh i nawet nie wzbudza u mnie żadnych emocji.Jak zawyły syreny alarmowe w pierwszy dzień wojny na Ukrainie to chyba oglądałem to na filmie ze 100 razy bo czułem takie duże emocje.Wtedy też nie było rozwinięte AI jak dziś i było ciekawiej,bo teraz niewiadomo,który film z wojny
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Onaaa20: Gdy wybuchła wojna w Ukrainie to ilość informacji wychodząca z pola bitwy była przeogromna, 24/7 program za programem, telegram za telegramem, wideo za wideo - tym bardziej że była inwazja lądowa, operacje specjalne w samej stolicy, teraz to nawet nie wiadomo co gdzie i kiedy wybucha i czy na pewno wybucha, pod względem podglądactwa i śledzenia tego konfliktu to jest absolutnie beznadzieja i lipa. A druga sprawa, że teraz
  • Odpowiedz