Mamy to! Nasz (Orkiestra Spokoju) pierwszy singiel trafił właśnie na spotifaje i inne! Jaram się, bo było dużo pracy, a wyszło naprawdę nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
spoti i inne

Jeśli lubicie klimaty #ambient #modernclassical lub po prostu chillową muzykę, to zapraszam do słuchania!

#orkiestraspokoju #gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty
pankos - Mamy to! Nasz (Orkiestra Spokoju) pierwszy singiel trafił właśnie na spotifa...
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spełniłem swoje marzenie sprzed 30 lat i kupiłem sobie Gibsona Les Paula z pickupami humbuckera. Nie żebym jakoś specjalnie umiał grać, ale gdy tak przypie*dole "Ziggy Stardust" z przesterem, to czuje dobrze. Jakoś tak życie nabiera treści ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#chwalesie, #gitara, #gitaraelektryczna
poland_stronk - Spełniłem swoje marzenie sprzed 30 lat i kupiłem sobie Gibsona Les Pa...

źródło: comment_1657648623njJAvkcGlJvhaDzajKBnKW.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pytanie z ciekawości. Jakie były wasze początki z gitarą? Czego najlepiej uczyć się na początku aby muzyka grana miała jakiś smakbi treść? Jakieś porady do gitary kladycznej?
#muzyka #gitara
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neltharim: obadaj sobie to co Ciebie interesuje na youtube - po prostu poeksploruj. W dzisiejszym świecie jest masa materiałów na każdy temat.

Ja zaczynałem w ten sposób że ściągałem powertabowe taby i próbowałem grać, podpierając się filmikami z internetu.
Teoria zawsze się przydaje, ale nie jest konieczna do grania na początek (ale jej znajomość upraszcza potem życie)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablosik: jak opanuje gryf to będzie grać melodie bez większego problemu. Choć absolutne minimum teorii jest do tego potrzebne. O akordach nie ma mowy na słuch bez teorii, chyba że kolega jest muzycznym geniuszem.
  • Odpowiedz
W najbliższy piątek o 19:00 jako 'Orkiestra Spokoju' zagramy koncert w klubie Rejs nad Zalewem Bardowskiego w Warszawie. Będziemy chillować, ambientować i ogólnie będzie relaks, tak więc wpadajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pogoda ma sprzyjać, więc jak macie na ochotę na chwilę odpłynięcia, to zapraszamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/586024429819636

15 lipca będzie też dniem, w którym na wszystkich streamingach premierę
pankos - W najbliższy piątek o 19:00 jako 'Orkiestra Spokoju'  zagramy koncert w klub...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mam wzmacniacza z pętlą efektów, ale pobawiłbym się looperem. Mam jednak kilka efektów w kostkach, w tym przester.
Jeśli wepnę looper na zasadzie: gitara -> distortion -> efekty modulacyjne -> looper -> wzmacniacz na cleanie, to wszystko powinno banglać? Na logikę wydaje mi się, że tak, ale wolę zapytać zanim wydam hajs na looper XD

#gitara #gitarzysci #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki harmonogram uczenia się kawałków jest najlepszy aby krzywa uczenia się była jak najbardziej korzystna w czasie i efektach? Dużo w necie jest napisane żeby w kółko nie grać tego samego bo to nas po czasie prawie nie uczy niczego nowego.

Okay, ale kiedy wiem że już nic więcej nie wycisnę? Czy jest to w momencie gdy umiem zagrać np. na 90% poprawnie z oryginałem? Jeśli tak jest, to żeby dojść do
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imthehighestintheroom: Grać te 10-15% trudniejsze rzeczy niż jesteś w stanie grać i cały czas iść do przodu, jak wrócisz za X czasu do starych nut które nie były ograne w całości to po jakimś czasie okazują się o wiele prościejsze.
No i na pewno nie grać w kółko tego samego ( ja mam z tym problem, ale staram się z tym walczyć ), 90% tak jak piszesz juz jest git
  • Odpowiedz
@imthehighestintheroom: Jak ci się wydaje że opanowałeś jakiś kawałek, to nagraj się jednym podejściem. Wtedy usłyszysz rzeczywistość.

Nagrywanie się regularnie jest ważne, pozwoli ci się krytycznie ocenić i wychwycić problemy które musisz wyprostować.
  • Odpowiedz
@Parotia

Wypuścili! Obczaj Squier FSR Classic Vibe '60s Jaguar i Squier Classic Vibe '70s Jaguar


ta? leworęczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)? to sam zobacz teraz jaki to jest absurd, nie mogę pograć na modelu na jakim chce, bo komuś nie chciało się przewiercić dziurek w innym miejscu, na takim samym korpusie:)

spoko, jak kupisz to się pochwal!
  • Odpowiedz
Ej, mam takie pytanie - macie do każdej gitary oddzielny pasek, czy podczepiacie za każdym razem jak wyciągacie ją ze statywu?

Bo szczerze mówiąc na statywie gitary z paskami wyglądają strasznie niechlujnie + paski się tarzają po ziemi, więc przerzuciłem się na podczepianie jednego paska. Ale mam problem, bo nie mam co zrobić z samym paskiem xD Jak przechowujecie swoje paski? Są jakieś wieszaki na paski do gitar?

#gitara #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, myślę o zakupie czegoś nowego do kolekcji. Powiem szczerze miałem trochę przerwę od grania i lekko wypadłem z "obiegu" w temacie tego co teraz jest top. Szukam jakiejś gitary elektrycznej w granicach 2.5-3k. To co jest must have to stały mostek i 24 progi. Podobają mi się kształty les paulowe, ale niestety widzę, że jest tam problem z 24 progami ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jeżeli chodzi o
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
Jak zagrać F barre na pierwszym progu? O ile bez problemu i szybko mi wychodziło na kolejnych tak na pierwszym nierealne, brzeczy niemiłosiernie. Próbowałem wskazującym zakryć wszystkie struny na pierwszym i docisnac "fakerem" środkowym by zwiększyć sile i nadal nie mam siły/docisku na pierwszy próg. Nie wyobrazam sobie jak mozna wskazujacym zakryc. Chyba tylko pudzian jakis moze. Jakieś rady? Proboje i zero progresu.

#gitara
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tami: ćwicz i nie zrażaj się - przyjdzie z czasem. Ew możesz spróbować innej techniki - zamiast grać poprzeczkę grasz te struny jak w E-dur środkowym, serdecznym i małym, dwie najcieńsze wskazującym a grubą E kciukiem
  • Odpowiedz
@Tami: struny dla Pudziana i ma problem z chwytem barrowym. Śmiechu warte. Pewnie jeszcze akcja strun pół metra( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na poważnie to trzeba po prostu ćwiczyć. Patrzeć uważnie jak chwytasz, czy kciuk dobrze podpiera z tyłu i poza paluchami nic jakoś bardziej nie boli. Ostatecznie trzeba ćwiczyć i być cierpliwym. W ciągu jednego dnia to nie przyjdzie
  • Odpowiedz
@strikingsurface: Tomo Guitars na Obozowej 71.
Tydzień temu oddawałem swojego LP do regulacji i wymiany strun. 60 zł za taką przyjemność (plus koszt strun), dwa dni oczekiwania.
Pół roku temu oddawałem też inną gitarę, którą sprzedałem jednemu Mireczkowi. Wtedy dałem 130 zł za regulację i przeszlifowanie progów.
  • Odpowiedz
Kto ma ochotę przyłączyć się do collabu gitarowego, który organizujemy z @Czarnoksieznik? Gra w nim 22 Mirków. Większość nagrań już mamy, ale został jeden fragment, bez którego nie możemy zmontować całości.

Do wzięcia jest 20 sekund od 5:39 do tego podkładu: LINK.Czas na nagranie - do końca tego tygodnia, czyli tylko parę dni. Szczegóły: LINK

@ZSXTC i @theonlyazy, którzy mieli razem zagrać do tego fragmentu,
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mowilemzewroce: właśnie z myślą o uczestnikach ostatniej edycji szredłorsów to zorganizowaliśmy. Widziałeś któryś z naszych poprzednich collabów? Nie pierwszy raz robimy taką zabawę :)
dinkum - @mowilemzewroce: właśnie z myślą o uczestnikach ostatniej edycji szredłorsów...
  • Odpowiedz
Hej Mirki ( ͡º ͜ʖ͡º) Przykładam się do zakupu pierwszej w życiu gitary elektrycznej, ale jestem zielony jeśli chodzi o ten temat. Jaki osprzęt wypadałoby kupić razem z pierwszą gitarą? Nie mówię tu o oczywistościach tj. wzmacniacz czy kostki, ale o coś w stylu stojaka czy paska. Nie chcę dać się naciąć na niepotrzebne zakupy w sklepie muzycznym.

#gitara #gitaraelektryczna
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EgzeQTroll: Troche te odpowiedzi wyglądają jak z pasty o kupowaniu latarki:) Wszyscy tu piszą co MOŻNA kupić: jakieś korbki, podnóżki, kapodastry, metronomy, klucze do pręta w gryfie - w rzeczywistości nic z tego nie potrzebujesz na start. Kupisz jak stwierdzisz że Ci się to przyda.

Na początek spokojnie starczy oczywiście gitara, kabel, wzmacniacz i garść kostek (weź pare różnych grubości), jakiś futerał do przechowywania gitary i może pasek (nie musi
  • Odpowiedz