Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@jacekbe in the land of cotton
Spełniłem swoje marzenie sprzed 30 lat i kupiłem sobie Gibsona Les Paula z pickupami humbuckera. Nie żebym jakoś specjalnie umiał grać, ale gdy tak przypie*dole "Ziggy Stardust" z przesterem, to czuje dobrze. Jakoś tak życie nabiera treści ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#chwalesie, #gitara, #gitaraelektryczna
#chwalesie, #gitara, #gitaraelektryczna
źródło: comment_1657648623njJAvkcGlJvhaDzajKBnKW.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@hadrian3: Pan Humbucker, wynalazł nadwozie samochodowe typu pick-up.
@Neltharim: obadaj sobie to co Ciebie interesuje na youtube - po prostu poeksploruj. W dzisiejszym świecie jest masa materiałów na każdy temat.
Ja zaczynałem w ten sposób że ściągałem powertabowe taby i próbowałem grać, podpierając się filmikami z internetu.
Teoria zawsze się przydaje, ale nie jest konieczna do grania na początek (ale jej znajomość upraszcza potem życie)
Ja zaczynałem w ten sposób że ściągałem powertabowe taby i próbowałem grać, podpierając się filmikami z internetu.
Teoria zawsze się przydaje, ale nie jest konieczna do grania na początek (ale jej znajomość upraszcza potem życie)
@pablosik: jak opanuje gryf to będzie grać melodie bez większego problemu. Choć absolutne minimum teorii jest do tego potrzebne. O akordach nie ma mowy na słuch bez teorii, chyba że kolega jest muzycznym geniuszem.
- 47
W najbliższy piątek o 19:00 jako 'Orkiestra Spokoju' zagramy koncert w klubie Rejs nad Zalewem Bardowskiego w Warszawie. Będziemy chillować, ambientować i ogólnie będzie relaks, tak więc wpadajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pogoda ma sprzyjać, więc jak macie na ochotę na chwilę odpłynięcia, to zapraszamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/586024429819636
15 lipca będzie też dniem, w którym na wszystkich streamingach premierę
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/586024429819636
15 lipca będzie też dniem, w którym na wszystkich streamingach premierę

Nie mam wzmacniacza z pętlą efektów, ale pobawiłbym się looperem. Mam jednak kilka efektów w kostkach, w tym przester.
Jeśli wepnę looper na zasadzie: gitara -> distortion -> efekty modulacyjne -> looper -> wzmacniacz na cleanie, to wszystko powinno banglać? Na logikę wydaje mi się, że tak, ale wolę zapytać zanim wydam hajs na looper XD
#gitara #gitarzysci #pytanie
Jeśli wepnę looper na zasadzie: gitara -> distortion -> efekty modulacyjne -> looper -> wzmacniacz na cleanie, to wszystko powinno banglać? Na logikę wydaje mi się, że tak, ale wolę zapytać zanim wydam hajs na looper XD
#gitara #gitarzysci #pytanie
@sklep_rybny: Taki setup działa perfect u mnie od ponad roku. Chyba że użyjesz przesteru z pieca, to będzie słabo ;)
Jaki harmonogram uczenia się kawałków jest najlepszy aby krzywa uczenia się była jak najbardziej korzystna w czasie i efektach? Dużo w necie jest napisane żeby w kółko nie grać tego samego bo to nas po czasie prawie nie uczy niczego nowego.
Okay, ale kiedy wiem że już nic więcej nie wycisnę? Czy jest to w momencie gdy umiem zagrać np. na 90% poprawnie z oryginałem? Jeśli tak jest, to żeby dojść do
Okay, ale kiedy wiem że już nic więcej nie wycisnę? Czy jest to w momencie gdy umiem zagrać np. na 90% poprawnie z oryginałem? Jeśli tak jest, to żeby dojść do
- 1
@imthehighestintheroom: Grać te 10-15% trudniejsze rzeczy niż jesteś w stanie grać i cały czas iść do przodu, jak wrócisz za X czasu do starych nut które nie były ograne w całości to po jakimś czasie okazują się o wiele prościejsze.
No i na pewno nie grać w kółko tego samego ( ja mam z tym problem, ale staram się z tym walczyć ), 90% tak jak piszesz juz jest git
No i na pewno nie grać w kółko tego samego ( ja mam z tym problem, ale staram się z tym walczyć ), 90% tak jak piszesz juz jest git
@imthehighestintheroom: Jak ci się wydaje że opanowałeś jakiś kawałek, to nagraj się jednym podejściem. Wtedy usłyszysz rzeczywistość.
Nagrywanie się regularnie jest ważne, pozwoli ci się krytycznie ocenić i wychwycić problemy które musisz wyprostować.
Nagrywanie się regularnie jest ważne, pozwoli ci się krytycznie ocenić i wychwycić problemy które musisz wyprostować.
Fajny kawałek w wykonaniu gitarowej legendy YouTube
Damso - Morose - MattRach cover
https://youtu.be/VGM9TxsxJi0
#muzyka #rock #rap #gitara #gitaraelektryczna #francja
Damso - Morose - MattRach cover
https://youtu.be/VGM9TxsxJi0
#muzyka #rock #rap #gitara #gitaraelektryczna #francja
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#gitaraelektryczna #gitara
Tę triolę jak pic rel graną w pierwszej melodyjnej solówce przez Hammeta (chyba) w Master of puppets to gram szarpiąc 12, 14 i 12 czy tylko 12 i przeskakując palcami?
Tę triolę jak pic rel graną w pierwszej melodyjnej solówce przez Hammeta (chyba) w Master of puppets to gram szarpiąc 12, 14 i 12 czy tylko 12 i przeskakując palcami?
źródło: comment_1657467884pOp1vN2ZUfN6JhiUT083Gp.jpg
Pobierz@kuroszczur: Ten łuk nad dźwiękami mówi Ci o tym, że tam jest tylko raz zakostkowane, potem hammer-on i pull-off
@kuroszczur: Takie oznaczenie w zasadzie oznacza(xD) że dźwięki mają zostać zagrane legato. Na gitarze jest to tożsame z graniem hammeronami/pulloffami/tappingiem ale możesz to zagrać slidem jeśli jesteś w stanie.
@kuroszczur: @imthehighestintheroom:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_musical_symbols
@kuroszczur: @imthehighestintheroom:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_musical_symbols
- 0
@Parotia: cała seria classic vibe to w większosci przypadków bardzo dobre gitary, miałem, grałem, polecam
@Parotia
ta? leworęczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)? to sam zobacz teraz jaki to jest absurd, nie mogę pograć na modelu na jakim chce, bo komuś nie chciało się przewiercić dziurek w innym miejscu, na takim samym korpusie:)
spoko, jak kupisz to się pochwal!
Wypuścili! Obczaj Squier FSR Classic Vibe '60s Jaguar i Squier Classic Vibe '70s Jaguar
ta? leworęczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)? to sam zobacz teraz jaki to jest absurd, nie mogę pograć na modelu na jakim chce, bo komuś nie chciało się przewiercić dziurek w innym miejscu, na takim samym korpusie:)
spoko, jak kupisz to się pochwal!
Ej, mam takie pytanie - macie do każdej gitary oddzielny pasek, czy podczepiacie za każdym razem jak wyciągacie ją ze statywu?
Bo szczerze mówiąc na statywie gitary z paskami wyglądają strasznie niechlujnie + paski się tarzają po ziemi, więc przerzuciłem się na podczepianie jednego paska. Ale mam problem, bo nie mam co zrobić z samym paskiem xD Jak przechowujecie swoje paski? Są jakieś wieszaki na paski do gitar?
#gitara #
Bo szczerze mówiąc na statywie gitary z paskami wyglądają strasznie niechlujnie + paski się tarzają po ziemi, więc przerzuciłem się na podczepianie jednego paska. Ale mam problem, bo nie mam co zrobić z samym paskiem xD Jak przechowujecie swoje paski? Są jakieś wieszaki na paski do gitar?
#gitara #
@sklep_rybny: ja mam pasek na każdej gitarze, tyle że gitary wiszą na ścianie. Na stojaku tak jak mówisz po podłodze się pasek wala.
źródło: comment_1657399267hrOJL0fJ7O1IaaLirrsa7O.jpg
Pobierz
konto usunięte via iOS
- 0
@sklep_rybny: Każda ma swój pasek, każdy dobrany tak, żeby wszystko pięknie się komponowało. A pasek możesz zarzucić z gitary na statyw lekko, nie musi zwisać na podłogę. :)
Mirasy, myślę o zakupie czegoś nowego do kolekcji. Powiem szczerze miałem trochę przerwę od grania i lekko wypadłem z "obiegu" w temacie tego co teraz jest top. Szukam jakiejś gitary elektrycznej w granicach 2.5-3k. To co jest must have to stały mostek i 24 progi. Podobają mi się kształty les paulowe, ale niestety widzę, że jest tam problem z 24 progami ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jeżeli chodzi o
ESP ltd 256 BLK.. zobacz sobie...
@D3xxT3r: https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/schecter-omen-extreme-6-vsb
Wcześniej mi się ilość progów p------a( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wcześniej mi się ilość progów p------a( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak zagrać F barre na pierwszym progu? O ile bez problemu i szybko mi wychodziło na kolejnych tak na pierwszym nierealne, brzeczy niemiłosiernie. Próbowałem wskazującym zakryć wszystkie struny na pierwszym i docisnac "fakerem" środkowym by zwiększyć sile i nadal nie mam siły/docisku na pierwszy próg. Nie wyobrazam sobie jak mozna wskazujacym zakryc. Chyba tylko pudzian jakis moze. Jakieś rady? Proboje i zero progresu.
#gitara
#gitara
@Tami: ćwicz i nie zrażaj się - przyjdzie z czasem. Ew możesz spróbować innej techniki - zamiast grać poprzeczkę grasz te struny jak w E-dur środkowym, serdecznym i małym, dwie najcieńsze wskazującym a grubą E kciukiem
@Tami: struny dla Pudziana i ma problem z chwytem barrowym. Śmiechu warte. Pewnie jeszcze akcja strun pół metra( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na poważnie to trzeba po prostu ćwiczyć. Patrzeć uważnie jak chwytasz, czy kciuk dobrze podpiera z tyłu i poza paluchami nic jakoś bardziej nie boli. Ostatecznie trzeba ćwiczyć i być cierpliwym. W ciągu jednego dnia to nie przyjdzie
Na poważnie to trzeba po prostu ćwiczyć. Patrzeć uważnie jak chwytasz, czy kciuk dobrze podpiera z tyłu i poza paluchami nic jakoś bardziej nie boli. Ostatecznie trzeba ćwiczyć i być cierpliwym. W ciągu jednego dnia to nie przyjdzie
Misie,
Może ktoś polecić jakiegoś lutnika od #gitara #gitaraelektryczna w #warszawa?
Mam LP do wyregulowania i byc może do szlifu:/
Może ktoś polecić jakiegoś lutnika od #gitara #gitaraelektryczna w #warszawa?
Mam LP do wyregulowania i byc może do szlifu:/
- 2
@strikingsurface: Tomo Guitars na Obozowej 71.
Tydzień temu oddawałem swojego LP do regulacji i wymiany strun. 60 zł za taką przyjemność (plus koszt strun), dwa dni oczekiwania.
Pół roku temu oddawałem też inną gitarę, którą sprzedałem jednemu Mireczkowi. Wtedy dałem 130 zł za regulację i przeszlifowanie progów.
Tydzień temu oddawałem swojego LP do regulacji i wymiany strun. 60 zł za taką przyjemność (plus koszt strun), dwa dni oczekiwania.
Pół roku temu oddawałem też inną gitarę, którą sprzedałem jednemu Mireczkowi. Wtedy dałem 130 zł za regulację i przeszlifowanie progów.
konto usunięte via iOS
- 1
@strikingsurface: Jak ci kasy nie żal na lutników to spoko, ale regulacja to czynność prosta prawie jak strojenie gitary, warto spróbować. Trzymaj dobry poradnik w temacie: https://muzykawlegionowskim.pl/poradniki/regulacja-gitary-nie-taka-straszna/
Spotkał się ktoś z Was z nauką gry na gitarze na #multisport? #gitara
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
Kto ma ochotę przyłączyć się do collabu gitarowego, który organizujemy z @Czarnoksieznik? Gra w nim 22 Mirków. Większość nagrań już mamy, ale został jeden fragment, bez którego nie możemy zmontować całości.
Do wzięcia jest 20 sekund od 5:39 do tego podkładu: LINK.Czas na nagranie - do końca tego tygodnia, czyli tylko parę dni. Szczegóły: LINK
@ZSXTC i @theonlyazy, którzy mieli razem zagrać do tego fragmentu,
Do wzięcia jest 20 sekund od 5:39 do tego podkładu: LINK.Czas na nagranie - do końca tego tygodnia, czyli tylko parę dni. Szczegóły: LINK
@ZSXTC i @theonlyazy, którzy mieli razem zagrać do tego fragmentu,
- 3
@mowilemzewroce: właśnie z myślą o uczestnikach ostatniej edycji szredłorsów to zorganizowaliśmy. Widziałeś któryś z naszych poprzednich collabów? Nie pierwszy raz robimy taką zabawę :)

- 1
@panikaman: na przykład na dysk google, albo wetransfer i linka do mnie, albo do @Czarnoksieznik. Albo na mirkojams@gmail.com.
315
Gitara pedałowa

Ghost Riders in the Sky - zagrana na gitarze pedałowej
z- 62
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Hej Mirki ( ͡º ͜ʖ͡º) Przykładam się do zakupu pierwszej w życiu gitary elektrycznej, ale jestem zielony jeśli chodzi o ten temat. Jaki osprzęt wypadałoby kupić razem z pierwszą gitarą? Nie mówię tu o oczywistościach tj. wzmacniacz czy kostki, ale o coś w stylu stojaka czy paska. Nie chcę dać się naciąć na niepotrzebne zakupy w sklepie muzycznym.
#gitara #gitaraelektryczna
#gitara #gitaraelektryczna
- 2
@MicrosoftOffice: Albo dwa browary Grolsch jak jest pełnoletni ;) Nie znam lepszego, tańszego i smaczniejszego
straplocka
straplocka
- 3
@EgzeQTroll: Troche te odpowiedzi wyglądają jak z pasty o kupowaniu latarki:) Wszyscy tu piszą co MOŻNA kupić: jakieś korbki, podnóżki, kapodastry, metronomy, klucze do pręta w gryfie - w rzeczywistości nic z tego nie potrzebujesz na start. Kupisz jak stwierdzisz że Ci się to przyda.
Na początek spokojnie starczy oczywiście gitara, kabel, wzmacniacz i garść kostek (weź pare różnych grubości), jakiś futerał do przechowywania gitary i może pasek (nie musi
Na początek spokojnie starczy oczywiście gitara, kabel, wzmacniacz i garść kostek (weź pare różnych grubości), jakiś futerał do przechowywania gitary i może pasek (nie musi





























spoti i inne
Jeśli lubicie klimaty #ambient #modernclassical lub po prostu chillową muzykę, to zapraszam do słuchania!
#orkiestraspokoju #gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty