via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@D3VIX: coraz dziwniejsze pomysły tych HRów żeby pensje podawać w formie dwutygodniowej. Rzadko spotykane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@walzky: ale nie rozumiesz. Ta firma oferuje minimalnie 3500 zł netto na B2B gdzie po odliczeniu wszystkiego zostaje 2300 zł na rękę. Za to musisz mieć spore umiejętności skoro ma to być praca zdalna i w dodatku samodzielna. Nie mówiąc już o tym, że masz mieć "jakiś" kontakt z klientem a dodatkowo codziennie meetupy po angielsku (czyli musisz dość biegle w tym języku mówić a wiadomo jak Polacy stoją z
  • Odpowiedz
Dobra wiadomość dla programistów. Do jutra (12 maja, poniedziałek) jest promocja na kursy wideo w języku polskim. 40 najlepszych kursów zostało obniżonych do 40 zł każdy.

W końcu jest nowa promocja na kursy wideo dla programistów. Ta promocja jest ważna do jutra. Przyjrzyjmy się, co można kupić w promocji.

+++ #frontend +++

Jest
tomaszs - Dobra wiadomość dla programistów. Do jutra (12 maja, poniedziałek) jest pro...

źródło: comment_MyorOm3vFQYm60PLrYbZuWNq1Grt04sL.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka! Kolejna porcja wiedzy z #prasowkait

▶️ Backend
1 ) Wprowadzenie do pisania aplikacji Node.js w TypeScript http://bit.ly/2H0NLjy
2 ) Lessons Learned po napisaniu 30k linijek kodu w Rust http://bit.ly/2J1PIOS
3 ) Uruchamiasz produkcyjnie Node.js bezpośrednio? Robisz to źle http://bit.ly/2VAJlrR
JarJobs_com - Hejka! Kolejna porcja wiedzy z #prasowkait 

▶️ Backend 
1 ) Wprowad...

źródło: comment_XzjJzhT0nUoccnHqdgoxBSTsAQuEJITA.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programista_nie_informatyk ES6 to po prostu JS, TypeScript to dodatek do jezyka ktory nakazuje typowanie (okreslanie typu zmiennej np. int, string, boolean). Imo proces wyglada tak ze ktos kto przychodzi z takiej javy czy cpp uznaje ze brak typowania to najlepsza rzecz na swiecie. I faktycznie w malych projektach tak jest. Ale gdy sie troche wsiaknie w js i zacznie pisac w coorve duze projekty to mozna zaoszczędzić kupe czasu na braku
  • Odpowiedz
Wybór biblioteki JS do wizualizacji danych może być wielogodzinnym researchem... Zrobiliśmy go za Ciebie! Poznaj 10 bibliotek do wizualizacji i dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie ( ͠° °)

https://bulldogjob.pl/news/591-jak-wybrac-biblioteke-do-wykresow-i-wizualizacji-danych

#programowanie #programista #bulldogjob #javascript #datascience #frontend
Bulldogjob - Wybór biblioteki JS do wizualizacji danych może być wielogodzinnym resea...

źródło: comment_qWuvjgzszKlIFeRZCAW0OhBg2Uxu2auh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co w ramach Prasówki Technologicznej przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu? Frontendowców może zainteresować świetny zestaw tutoriali dla programujących w React.js, backendowcy pewnie zwrócą uwagę na grę napisaną w Pythonie… przez trzynastolatka, a wszyscy zainteresowani wpływem technologii na życie ludzkie mogą sprawdzić, jakie plany na najbliższy czas ma Microsoft.

------
-> Zapisz się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/kqLmWfjCV96YaWzk
-> AlertTag: #justnewsit
------
justjoinit - Co w ramach Prasówki Technologicznej przygotowaliśmy dla Was w tym tygod...

źródło: comment_kbtbtHIWH4JXwtdfCiue9W3ZY1XWQqrn.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@justjoin_it: Naprawdę uważacie, że gra w papier, kamień, nożyce napisana przez 13 latka w Pythonie to taki wielki news? Praktycznie każdy kto zaczynał się uczyć programowania w podstawówce pisał takie pierdółki po chwili nauki (w dowolnym języku, prostota Pythona w tym przypadku akurat ma niewielki wpływ). Co dalej, newsy, że ktoś napisał "Hello World"? :D
  • Odpowiedz
Mirki,

mam problem z CORS-em. Wysyłam XHR-em dane z formularza.

XHR.open("POST", "[https://adresAPI.com](https://adresAPI.com)");
XHR.setRequestHeader("Access-Control-Allow-Headers", "*");
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ProPublicoBono_: ja mialem kiedys problem i chyba gwiazdka nie byla dozwolona w tym Access-Cobtrol... Musialem recznie wszystkie headery wpisywac.
Ale tak jak pisze mirek wyzej mozliwe ze cos zle wysylasz do endpointa
  • Odpowiedz
@ProPublicoBono_: generalnie to jest związane z tym, że przeglądarka jak widzi że strzelasz pod inny host niż masz swoją appkę to wysyła najpierw preflightem zapytanie z OPTIONS żeby się upewnić czy może z tego zasobu pobrać dane. Jak OPTIONS zwróci 200 to wtedy leci ten Twój request z POSTem. Tutaj musisz po backendzie to naprawić i zezwolić na OPTIONS w CORSie. Inną opcją jest zrobienie prostego proxy postawionym na Twojej
  • Odpowiedz
jak pobrać w JQ wysokość strony na scrollu ale na samym koncu? W sensie jak użytkownik przeleci scrollem całą strone, dojdzie do konca i juz niżej się nie da to chce dodać funkcje. Tylko nie wiem jak pobrać wysokość całej strony, wysokość scrolla jak dojdzie do konca. Ktoś coś? () #naukprogramowania #frontend
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chester: Głównie strony internetowe. Mam pomysły tylko na kilka małych aplikacji na Androida, więc nie chcę iść prosto w Javę.
Słyszałem właśnie o React Native i innych, więc okazyjnie może dałoby radę za pomocą tych technologii stworzyć te aplikacje.
Kieruję się kursem na Udemy dlatego PHP i MySQL.
  • Odpowiedz
Zrobiłem nawigację które jest pod header. Jak się do niego dojedzie dokleja się do góry przeglądarki i zostaje do samego konca, jak się wróci powyzej stałego miejsca nawigacji wtedy "odkleja się". Problem jest taki, że jak dojedzie do nawigacji dodaje klase
.wysokosc {
position: fixed;
top: 0;
left: 0;
}
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NickciN: wyjścia są dwa

1. zrezygnuj z dodawania klasy i daj po prostu sztywny styl position: sticky; top: 0;
2. Jak znasz wysokość menu (albo po prostu dynamicznie jsem pobierz) to dodaj do body padding-top taki duży jakie jest menu. Wtedy nie będzie przeskoku bo wypełnisz "lukę".
  • Odpowiedz
jak ustawić żeby po kliknięciu w np. strzałkę zjechało równo do początku danej sekcji? Mam odległości zrobione w zmiennych typu wysokości sekcji i odległości od początku ale nie wiem jak to w funkcji napisać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#naukaprogramowania #frontend
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukasz pracy zdalnej w IT? Obserwuj tag #zdalnieio

Javascript
Director of Front End Engineering (YouGov) 11 000 - 14 000 USD - oferta
Senior Full-stack Developer (Mothership) 4 000 - 5 800 EUR - oferta
Junior/Mid React Developer (NewPerspective) 8 000 - 15 000 PLN - oferta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#frontend #naukaprogramowania
Uczę się pisać strony, mam 3 zdjęcia które wymieniają się co 4 sekundy. Zdjęcia są dobrze dopasowane, dodatkowo "kontener" ma okresloną wielkość itd i wszystko współgra. Skrypt też napisałem dobrze, zdjęcia przeskakują co 4 sekundy. Problem jest taki, że jedno zdjęcie jest innej wysokości niż dwa pozostałe przez co nawigacja header zmniejsza się przy mniejszym zdjęciu, później znów powiększa przy większym. Nie mam pojęcia co może
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#css #html #frontend Pytanie - jak się nazywają te zdjęcia/obrazy np telefonu czy lapka w które można na ekran/wyświetlacz wstawić swoją grafikę? Ma to jakąś nazwę w ogóle?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na Front-endowca? Oto must-know i konkretne pytania (+odpowiedzi), które możesz usłyszeć od rekrutera ()

https://bulldogjob.pl/articles/1093-pytania-rekrutacyjne-dla-front-end-developera

#programowanie #programista #bulldogjob #frontend #javascript #kariera
Bulldogjob - Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na Front-endowca? Oto mus...

źródło: comment_0D1vzuc0bTnBCgL2MCa4MtcRVJFViVnh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocyy :) napisałem aplikację w angular + nodejs/express. Problem wydaje się leżeć po stronie przeglądarki. Normalnie aplikacja działa sobie dobrze, ale zdarza się, że co jakiś czas część requestów do backendu zawisa w stanie "Pending...". Serwer nie dostaje zapytania, i przeglądarka wykonuje je dopiero równo po dwóch minutach (widzę po logach na backendzie), i wtedy backend normalnie zawraca odpowiedź. Czy to możliwe że radośnie skacząc sobie po aplikacji w pewnym momencie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sokytsinolop: @passage: ok, wygląda na to że każde żądanie jest poprzedzone zapytaniem OPTIONS które nie przesyła nagłówka Authorization, i wtyczka NTLM przechwytująca żądanie widząc że go nie ma i próbuje otworzyć nowe połączenie do Active Directory, po pewnym czasie chyba wyczerpuje jakiś limit i dostaję błąd że None of the Domain Controllers are avaible.
  • Odpowiedz
lepsze jest jak scrollujesz i widzisz 4 reklamy pod rzad, gdzie trzy takie same i jedna inna, potem 2 posty i znow 4 reklamy xD
  • Odpowiedz