Jakaś dziewczyna poleca frezy do frezarki słynnej różowej. Mam zamiar sobie kupić, ale chce frez który nie zrobi mi krzywdy, będę się dopiero uczyć #frezarka #aliexpress #paznokcie #1111aliexpress
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@melczyk: Polecam:
źródło: comment_16051694628VCMXw1b9NbJdAmFB1RQ0P.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 2
@melczyk O jaka stupka
źródło: comment_1605169686K64XD72eBUThwPhgFJD3TL.jpg
Pobierz- 0
jest tu jakiś mirek, co by mi niewielkim kosztem wyfrezował coś w drewnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cnc #frezarka #frezowanie
#cnc #frezarka #frezowanie
- 3
Niewiem
@zioomek: to podkladka wyrownujaca/podtrzymujaca. wkladasz w nia srube i dokrecasz material.
https://www.ebmia.pl/5677-podkladki-podtrzymujace-rlx
https://www.ebmia.pl/5677-podkladki-podtrzymujace-rlx
Sprawa taka - mam do dyspozycji bardzo dobrą 3 osiową frezarkę CNC, oraz bardzo dobry program CAM. Znacie jakieś strony (mogą być płatne, ale nie za mocno) na których znajdę jakieś ciekawe modele 3d do pobrania bądź rysunki? Chodzi mi m. in. o meble ogrodowe, rzeczy techniczne, jakieś użyteczne pierdółki. Może wy macie jakieś ciekawe pomysły/projekty do zrealizowania?
#cnc #frezarka #frezowanie #pracbaza #technologia
#cnc #frezarka #frezowanie #pracbaza #technologia
@kurczakkurczak: Grabcad, thinkgiverse
@kurczakkurczak wpisz free stl w google i tyle
Robi ktoś z was frezy do drewna? #frezarka
Mirki z #warszawa szukam firmy, która wykona jeden mini projekt #cnc #frezarka. Większość firm z tego co widzę, chce mieć dostarczone projekty hurr durr pro, a ja chce zrobić coś małego, komuś na prezent - ze zdjęcia na frezarkę i żeby zrobić fajnie wyglądające coś z płyty, co nie kosztuje Miliona monet. Czy możecie pomóc?
konto usunięte via Android
- 4
@j_bateman Cena bedzie wysoka bo:
-jeden element
-brak projektu czy rysunku
Spróbuj zrobić rysunek oraz kup materiał i poszukaj jakiegoś Januszexu to Ci typowy Andrzej za 50zl zrobi xD
-jeden element
-brak projektu czy rysunku
Spróbuj zrobić rysunek oraz kup materiał i poszukaj jakiegoś Januszexu to Ci typowy Andrzej za 50zl zrobi xD
- 1
@j_bateman: Ah, myślałem, że chcesz wycinać. Bez projektu będzie albo drogo albo źle, uwierz. Spróbuj może przerzucić rysunek do jakiegoś CADa i przerysować chociaż, bo za projekt Cię skasują więcej niż za wykonanie
- 0
Frezarka Ukraińskiego producenta ARTEL.Działa na oprogramowaniu DeskCnc z nakładką Artmaster. Może ktoś podpowie,pomoże frezarka po postoju 2 miesięcznym zaczęły się problemy czyli na przejazdach ręcznych wszystkie osie działają nic się nie blokuje.Po załadowaniu pliku dxf próbowałem na kilku projektach !!! Jak i na dwóch PC ten sam objaw czyli frezarka startuje przejedzie kawałek i gaśnie.Dodam jeszcze ,że falownik + program został zresetowany.Frezarka bardzo mało używana stoi w ciepłym,suchym pomieszczeniu.był dziś elektryk posprawdzał
źródło: comment_1592679140QY7u8kXKmIDcEsNavrF6yv.jpg
Pobierz- 0
Telefonowałem na Ukraine Stwierdzili ,że chyba wina falownika;/
- 0
Witam ponownie Panowie :)Było kilku magików ale tylko popatrzyli nic nie robili na tym się zakończyła ich naprawa :) Maszyna jest Ukraińskiego producenta i tam szukałem pomocy.Serwis odbył się zdalnie miałem u siebie kolegę z Ukrainy który tłumaczył na PL bo nie mogłem za bardzo zrozumieć daleka ukraina. Serwisant sprawdził Falownik zaprogramował go na nowo jest OK. Wrzeciono też jest OK. Programował maszynę w programie nie pomogło. Przeinstalowywałem i zmieniałem różne wersje
- 0
Możecie polecić jakieś angielskojęzyczne książki i budowie oraz projektowaniu narzędzi skrawających?
#cnc #budowamaszyn #mechanika #frezarka #skrawanie #obrobkaskrawaniem #pytanie #angielski
#cnc #budowamaszyn #mechanika #frezarka #skrawanie #obrobkaskrawaniem #pytanie #angielski
Komentarz usunięty przez moderatora
Komentarz usunięty przez moderatora
Mam taką chyba przedwojenną #frezarka do dorabiania kluczy. Jak widać jest to marka BRACIA LUBERT i chociaż maszyna jest w pełni sprawna ma raczej wartość kolekcjonerską. Pod spodem kilka tagów. Może ktoś będzie w stanie określić chociaż mniej więcej czas powstania albo szacunkową wartość?
#wykopkizwykopem
#maszynyboners
#pytaniedoeksperta
#historia
#przedwojennapolska
#wykopkizwykopem
#maszynyboners
#pytaniedoeksperta
#historia
#przedwojennapolska
źródło: comment_1586114721hxBqOdxFLepE681V7qHzj1.jpg
Pobierz- 3
- 0
@Mirek_z_Mirkowa: Ok. Wyszedłem z założenia, że chcesz się pozbyć skoro pytasz o wycenę.
To bardzo niszowa rzecz, sam fakt warszawskiego pochodzenia jest tu najbardziej korzystny, niż sama maszyna.
To bardzo niszowa rzecz, sam fakt warszawskiego pochodzenia jest tu najbardziej korzystny, niż sama maszyna.
drodzy "domowi" operatorzy #cnc. Potrzebuję nieduży ploter na który dam radę wrzucić kantówki o długości 50 cm.
Jak na razie zastanawiałem sie nad Lead CNC lub workbee od v-slot, jednak dzisiaj wpadły mi w oko troszkę inne konstrukcje, nawet nasze rodzime od https://www.lf-y.com/ np taka.
Czy ktoś tego używa? Jak się sprawdza?
#stolarstwo #frezarka
Jak na razie zastanawiałem sie nad Lead CNC lub workbee od v-slot, jednak dzisiaj wpadły mi w oko troszkę inne konstrukcje, nawet nasze rodzime od https://www.lf-y.com/ np taka.
Czy ktoś tego używa? Jak się sprawdza?
#stolarstwo #frezarka
W jakim przedziale cenowym kupie frezarke cnc ( albo cos co moze wyciąć mi rowne kolo ) o polu roboczym 900x900wysokosc bez znaczenia. Glownie do plyt mdf 6mm.
#cnc #pytaniedoeksperta #pytanie #stolarstwo
#frezarka
#cnc #pytaniedoeksperta #pytanie #stolarstwo
#frezarka
@Sercem_Wycinane: https://www.v-slot.pl/frezarka-lead-cnc-openbuilds - zobacz to, nie wedziałem na żywo ale wygląda ok i będę robił sobie podobną.
@Sercem_Wycinane pewnie drozej, ale lubie budowac cnc, mam juz 2 male i teraz czas na cos w tym stylu
Mirki, podrzuci ktoś jakieś materiały dotyczące rodzajow i formatów cykli stałych we frezarkach CNC?
#obrobkametali #cnc #frezarka
#obrobkametali #cnc #frezarka
- 0
@padobar: tak, muszę trochę napisc o tych różnych sterowaniach sinumerik itp
@johnymielony69 pobierz z strony Haindehain instrukcje i tam masz każdy cykl opisany do tego sterowania
- 0
Drogie Mirki i Mirabelki
Czy ktoś z was przerabiał jakąś tanią frezareczkę/ploter #cnc z #aliexpress ??
Chodzi po głowie zakupienie takiej właśnie konstrukcji
Cel to zrozumieć tą maszynkę zanim zacznę budować swoją obrabiarkę, poćwiczyć #gcode , ewentualnie wykonywanie upominków dla znajomych. Myślałem nad https://pl.aliexpress.com/item/4000264419927.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2130f2a2Dv6YJF&algo_pvid=4b422ba5-52d9-4823-9741-7e353fddd092&algo_expid=4b422ba5-52d9-4823-9741-7e353fddd092-21&btsid=0b0a182b15819646883814621e832f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Macie jakieś doświadczenie, możecie coś doradzić?
Czy ktoś z was przerabiał jakąś tanią frezareczkę/ploter #cnc z #aliexpress ??
Chodzi po głowie zakupienie takiej właśnie konstrukcji
Cel to zrozumieć tą maszynkę zanim zacznę budować swoją obrabiarkę, poćwiczyć #gcode , ewentualnie wykonywanie upominków dla znajomych. Myślałem nad https://pl.aliexpress.com/item/4000264419927.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2130f2a2Dv6YJF&algo_pvid=4b422ba5-52d9-4823-9741-7e353fddd092&algo_expid=4b422ba5-52d9-4823-9741-7e353fddd092-21&btsid=0b0a182b15819646883814621e832f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Macie jakieś doświadczenie, możecie coś doradzić?
@Rombana: Niestety jak każda frezareczka na krokowcach bez feedbacku będzie miała problem z gubieniem krorków, jeszcze przy laserze i zakładając, że wszystko będzie proste to ujdzie, to przy wrzecionie już się może pozycja gubić.
@wypokowy_expert: pierdzielenie z tym gubieniem kroków. Dobrze ustawiona nie zgubi a kiedy gubi? Gdy, prędkośći posuwów są zbyt duże i gdy coś stawia większy opór niż silnik jest w stanie uciągnąć. Upraszczając oczywiście, u mnie zgubiła krok a raczej się zacięła na 1cm przy złym ustawieniu backslashu.
#budujzwykopem #budowa #remontujzwykopem #remont #frezarka witajcie, chciałbym się pobawić frezarka - głównie zaokrąglania krawędzi na cwiercwalek. Czy lepiej wybrać jednoręczny frezarkę na przykład makita 3709/3710 czy lepiej jakaś normalna gornowrzecionowa taka do 300 zł? Kraft&dele albo Black? Pozdrawiam
@anhydryt: jak zaokrąglenie krawędzi np blatów to zdecydowanie wygodniejsza będzie taka jednoręczna.
Potrzebuję pomocy z sinutrainem. Robię w shopturnie jakieś cudo na projekt na studia. Na czole ma znajdować się wytaczamy otwór kształtowy opisany minimum sześcioma krzywymi stycznie połączonymi ze sobą a maksymalna średnica wewnętrzna w otworze musi być większa od średnica wejścia otworu. Wszystko pięknie idzie, aż do momentu gdy daje zgrubne tego otworu wywala mi taki błąd jak na zdjęciu. Ktoś coś zaradzi?
#cnc #sinumerik #frezarka
#cnc #sinumerik #frezarka
źródło: comment_V9WlfsHr8wuvvN3LvvHfnKKkzqagx7JL.jpg
Pobierz- 1
@Kurfelagus: Wejdź w definicje materiału (1 blok programu)
1) Sprawdź punkt wymiany narzędzia
2) Sprawdź odstępy bezpieczeństwa: w osi x, osi z i jeszcze jeden na dole
3) Jeżeli powyższe nie zadziałają to ustaw materiał na ,,rurę", zamiast na ,,wałek" i kombinuj ze średnicą ,,rury" oraz o.bezp.
1) Sprawdź punkt wymiany narzędzia
2) Sprawdź odstępy bezpieczeństwa: w osi x, osi z i jeszcze jeden na dole
3) Jeżeli powyższe nie zadziałają to ustaw materiał na ,,rurę", zamiast na ,,wałek" i kombinuj ze średnicą ,,rury" oraz o.bezp.
- 0
@Kurfelagus: obręb zakresu obróbki, chyba zbyt duży obszar wycofania narzędzia i wywala Ci błąd, bo uderzy, czyli pobaw się w pierwszym bloku masz opcje wycofania X ustaw na 0,5-1 wycofanie powinno pomóc
- 1
#cnc #tokarki #frezarka #obrobkametali
Dobry, ma ktoś na zbyciu zużyte, mogą być stępione/nadłamane płytki z węglików? Najlepsze by były kwadratowe, ale i trójkątne się nadadzą. Im większe tym lepsze, potrzebuję 16-20szt podobnych rozmiarowo.
Dobry, ma ktoś na zbyciu zużyte, mogą być stępione/nadłamane płytki z węglików? Najlepsze by były kwadratowe, ale i trójkątne się nadadzą. Im większe tym lepsze, potrzebuję 16-20szt podobnych rozmiarowo.
69
Frezarkowe p---o

Zapalniczka jedyna w swoim rodzaju
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #





















trafił w moje ręce ploter frezujący 1200mm Plotcomplex z ok 2010/11roku, mam problemy z uruchomieniem go.
Poszukuję informacji na temat parametrów urządzenia oraz jak go skonfigurować.
- w demo mach3 na windows xp udało mi się uruchomić poruszanie osiami,
- nie działa poprawnie kontrola wrzeciona
- nie znam poprawnych parametrów konfiguracyjnych
źródło: comment_1606726110q9BSrRB4uRwmISpkOmn86W.jpg
Pobierz