Mam kilkanaście brusów i plastrów, chciałbym je wyrównać za pomocą frezarki i planera.
Brusy są jesionowe. Myślałem, żeby kupić frezarkę #makita maktec m3600 oraz frez do planowania CMT 3 60mm (trochę drogi :/)
Do tego zrobić planer z wałków podpartych i łożysk. - Tutaj opieram się na znalezionych zdjęcia, myślałem, zrobić prowadnice wzdłużne i poprzeczne z wałków podpartych SBR20 (nie wiem czy jest sens robić poprzeczne z podpartych czy lepiej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrkobel jak nie chcesz tego robić masowo to zrób sobie konstrukcję ze sklejki melaminowanej wyjdzie taniej i szybciej. Ja tak planowałem 1m plaster i szło elegancko. Frez miałem około 25-30mm z marketu i dał sobie radę. Jak koniecznie będziesz chciał tą 60 to sprawdź czy zmieści się do frezarki. Ale ogólnie rzecz biorąc uważam, że to za dużo na tak małą maszynę.
  • Odpowiedz
Witam

Ostatnio co raz częściej myślę o założeniu firmy, jednak jako osoba pracująca całe życie ma etacie mam kilka problemów logistyczno organizacyjnych.

Pomijając już sprawy urzędowe, takie jak rejestracja firmy wynajem lokalu czy kwestię dofinansowania bardziej martwią mnie inne sprawy dotyczący pozyskiwania kontrahentów i zleceń.

Mówiąc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pooszkin: widziałem coś z innej branży (budowlanka), ale kojarzę że przy uzyskaniu dofinansowania na własną firmę jeden znajomy ziomek żeby uzyskać dofinansowanie na założenie własnej firmy (generalnie chodziło o zakup rusztowań itd.) musiał przedstawić list intencyjny o podjęciu współpracy z inną firmą. Szczegółów nie znam niestety, ale bez przynajmniej jednej stałej współpracy bym się w to nie pchał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pooszkin: wydaje mi się ze bez prototypu nie ruszysz. Musisz mieć mieć po jednym froncie żeby zostawić każdemu stolarzowi (taki co robi kuchnie). Musisz mieć plan na lakierowanie tego. Albo sam albo musisz kogoś poszukać. I musisz ustalić cenę która będzie konkurencyjna, najlepiej kalkulator. Jak ktoś ma rozpiskę to żeby szybko ocenił ile takie fronty kosztują. Jeśli masz dostęp do maszyn to najlepiej prototypy wykonać na takiej nie swojej, potem
  • Odpowiedz
Witamy i zachęcamy do obserwowania tagu #cudalipl

Dzisiejsze promocje i kupony, które znajdziecie na naszej Stronie, Fanpage i Telegramie linki znajdziecie na naszym Profilu

SPRAWDŹ NASZ PROFIL

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CudaliPL - Witamy i zachęcamy do obserwowania tagu #cudalipl

Dzisiejsze promocje i...

źródło: comment_1615322618R5A1em4LgPsIJpF4VlHrYj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Budowa Frezarki CNC 150cmx100 może 150cm

Znalazłem takie coś https://youtu.be/jMcblAB_fe0
Może ktoś podpowie jakie użyć śruby listwy, silniki krokowe nema 17/23??? zasilacz??
Podpowiedzcie gdzie mogę znaleźć projekt/plik do rozkroju na maszynę cnc

Elektronika
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@warex: To jest trochę bardziej skomplikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te momenty co podają to jest moment trzymający, czyli przy zerowej prędkości. Silnik krokowy traci moment wraz z obrotami. Dzieje się tak, bo indukcyjność silnika ogranicza prędkość narastania prądu w uzwojeniu i od pewnej prędkości zaczyna spadać prąd, czyli też moment. Jak w googlu wpiszesz "stepper motor calculator" to można określić jakie maksymalne obroty można z
  • Odpowiedz
@Zorki4: Troszkę poszperałem znalazłem taki projekt https://www.cnc.info.pl/projekt-frezarki-ze-sklejki-t110049.html
wymiar plotera będzie 100x100 rama sklejka+mdf.Sterowanie mach3.Jakie zastosować wałki podparte i śruby trapezowe do takiego wymiaru plotera.Silniki krokowe będą zamontowane tak jak na tym projekcie co podałem.Co do silników krokowych czy takie wystarczą na wszystkie osie 23HS5628 2.8A 0.9ohm.Czy szukać coś większego np. tutaj ktoś wystawił takie https://allegro.pl/oferta/silnik-krokowy-minebea-24v-3a-1-8-step-os-6-35-mm-10045922126
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrainG: jeśli chodzi o informacje ogólne o cnc to wejdź na forum cnc.info.pl tam masz wszystko rozpisane ładnie. No i nie ma atmosfery jak na elektrodzie, więc możesz śmiało pytać.
  • Odpowiedz
Cześć mikri, czy ktoś z was składał samodzielnie frezarkę cnc do płyty wiórowej /laminowanej? Czy to się opłaca? Czy lepiej kupić gotowca?

#cnc #frezarka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem zielony w kwestiach cnc, laserów, także proszę o nierobienie elektrody :D
Przy pomocy jakich urządzeń można najprościej uzyskać efekt jak na zdjęciu? Czy taki tekst uda się wygrawerowac chińskim ploterem laserowym? Wyżłobienie od góry najprościej by było zrobić ręcznie dremelem, czy chiński ploter to ogarnie?
#cnc #laser #frezarka
mati1408 - Jestem zielony w kwestiach cnc, laserów, także proszę o nierobienie elektr...

źródło: comment_1610617332KVHddg1wKyjwtEojPUT40K.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#cnc #pcb #elektronika #frezarka #diy

Hej, czy ktos poleci jakąs domową frezarkę CNC do prostych pracy typu... frezowanie w drewnie, frezowanie płytek PCB (ścieżki, wycinanie pcb, najlepiej żeby się dało ciąć projekty ze scieżkami i rastrem 6mils lub lepszym)? Budżet to tak koło 1000zł (+/- 500 :D), obszar roboczy conajmniej 100x100mm, najlepiej 200x100mm.

Na tę chwilę znalazłem CNC1830 PRO za 1200zł (z
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Analityk @zetisdead @hrumque - ok, odpuszczam w takim razie, kupie sobie dremela 4000 na otarcie łez ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzeczywiście jlcpcb robi mega tanio płytki (nawet 4warstwowe! nie spodziewałem się 7USD za 5płytek 100x100mm :D) i dostawa expresem DHL nie jest tak droga jak myślałem

Dzieki wielkie za wybicie mi z głowy z tego pomysłu!
  • Odpowiedz
Mirki, pytanie.
Chciałem kupić Creality CP-01 ale w sumie dzięki wam, odszedłem od tego pomysłu. Budżet pozostał, chciałbym kupić dwie osobne maszyny- drukarkę 3D i frezarkę+laser. Co polecacie?

Druk w domu, do elektroniki czasem jakąś obudowę uchwyt druknąć, różowa chce też się pobawić. Generalnie chciałbym wyjąć z pudła, złożyć i drukować, bez ciągłej walki z maszyną.

Frezarka do PCB, może coś w drewnie, może w aluminium (?)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach