Wpis z mikrobloga

Frezarka Ukraińskiego producenta ARTEL.Działa na oprogramowaniu DeskCnc z nakładką Artmaster. Może ktoś podpowie,pomoże frezarka po postoju 2 miesięcznym zaczęły się problemy czyli na przejazdach ręcznych wszystkie osie działają nic się nie blokuje.Po załadowaniu pliku dxf próbowałem na kilku projektach !!! Jak i na dwóch PC ten sam objaw czyli frezarka startuje przejedzie kawałek i gaśnie.Dodam jeszcze ,że falownik + program został zresetowany.Frezarka bardzo mało używana stoi w ciepłym,suchym pomieszczeniu.był dziś elektryk posprawdzał styczniki,wybijaki wszystko jest ok.Stwierdził ,że uszkodzony jest chyba sterownik deskcnc ale na 100% nie jest Pewny najlepiej jak bym miał go na wymianę :/ Sterownika w PL nie dostanę takiego ,a jak sprawdzić na innym sterowniku np. Mach3
https://youtu.be/HCWzqwgtTyI

#cnc #elektryka #elektronika # #elektrotechnika #elektromechanika #ploter #frezarka
warex - Frezarka Ukraińskiego producenta ARTEL.Działa na oprogramowaniu DeskCnc z nak...

źródło: comment_1592679140QY7u8kXKmIDcEsNavrF6yv.jpg

Pobierz
  • 12
@warex:
Skoro w szafie gra, to może obejrzyj silniki, krańcówki - ewidentnie coś wywala przy drobnym ruchu. Przy przejazdach ręcznych dawałeś zasilanie na wszystkie osie czy po jednej testowaliście? Silniki się nie grzeją?
Witam ponownie Panowie :)Było kilku magików ale tylko popatrzyli nic nie robili na tym się zakończyła ich naprawa :) Maszyna jest Ukraińskiego producenta i tam szukałem pomocy.Serwis odbył się zdalnie miałem u siebie kolegę z Ukrainy który tłumaczył na PL bo nie mogłem za bardzo zrozumieć daleka ukraina. Serwisant sprawdził Falownik zaprogramował go na nowo jest OK. Wrzeciono też jest OK. Programował maszynę w programie nie pomogło. Przeinstalowywałem i zmieniałem różne wersje