Instalacja fotowoltaiczna na moim domu wyprodukowała dzisiaj niemal 15kWh a jest dopiero 13:30.
Jeśli zima dalej będzie ciepła a wiosna-lato słoneczne to wyprodukuję więcej prądu niż zużyję.
#budujzwykopem #fotowoltaika #oze
- cratown_eu
- hej_man
- Zapaczony
- konto usunięte
- testerwykop
- +10 innych




























Zachodniopomorskie, instalacja 6,2 kWp na dachu 25 stopni, południe z lekkim odchyleniem na zachód.
Wykres z 06.01.2020
W związku z licznymi pytaniami i sporym zainteresowaniem, dodaje też małe FAQ.
Małe FAQ
1. Fotowoltaika to panele “które robią prąd”. Solary to rurki, które “grzeją wodę”.
2. Fotowoltaika produkuje prąd, również w pochmurny dzień. Mniej, ale produkuje.
3. Zimą produkcja jest mała, ale wiosną i latem nadrabia się to. Niespożytkowana energia