, @Miko10laj: 1 : Ogólne pojęcie na temat elektroniki , mechaniki , optyki , pneumatyki i kilku innych dziedzin , a sprzętów nauczyłem się już w firmie , po około roku jesteś w stanie już robić wszystko z diatermią , respiratorem , aparatem do znieczulania wziewnego , endoskopy itp. Jak ktoś jest techniczny i kumaty to wszystkiego się nauczy , trzeba tylko ogarniać i chcieć.
@nobrainer @willard: to sa dane LCOE- ktore np nie uwzgledniaja tego, ze do zrodel OZE trzeba dostawiac inne jednostki lub akumulatory energii- tak zeby produkcja energii nie rozregulowala systemu energetycznego.
Jest troche publikacji w ktorych jest wyjasnione dlaczego LCOE nie jest wlasciwym wspolczynnikiem przy porownywaniu cen en elektrycznej z roznych zrodel.
Niestety jednak piewcy OZE bardzo czesto sie na ten parametr powołują
@Zarzutkkake:
Rozne warianty probowalem, najszybszy/najbardziej noscny sposob jaki znalazlem jest nastepujacy:

Przerobilem mieszarke do betonu na swider elektryczny ze swidrem 5cm

Najpier wierce w ziemi dziure na 80% planowanej dlugosci wbicia ceownik.
Do dziury wkladam ceownik, latwo wbijam mlodkiem te brakujace 20%. Na tyle plytko, ze moge ten ceownik swobonie poprawiac na wszystkie strony i na tyle gleboko, ze ceownik stoi sam z siebie.
Nastepnie zalewam dziure betonem i czekam do
Planuję na początku 2021, prawdopodobnie w styczniu założyć fotowoltaike w firmie gdzieś tak 35kw. Wiecie może czy będzie jakieś większe dofinansowanie dla firm? Jak patrzyłem obecne plany dofinansowań są do końca tego roku, a jak wiadomo UE stawia teraz na źródła energii odnawialnej to pewnie będzie jakiś nowy plan dofinansowań. Wstrzymać się i poczekać kilka miesięcy czy raczej nie ma szans na żadne wsparcie.

#fotowoltaika #firma
@MasterDulu: okaże się jakoś na początku roku. W tym roku i tak byś nic nie dostał bo instalacja za duża (pow. 10kwp). Ale w przyszłym roku możliwe że zmienią kryteria żeby ruszyć temat przędsiębiorstw. Zwłaszcza że pv w przypadku zakładów pracujących w dzień ma jeszcze większe korzyści, zarówno dla właściciela jak i dostawcy energii (nie będziesz ich #!$%@?ł nadwyżką energii odsyłanej do sieci w ciągu dnia, kiedy mało kto korzysta z
Ogrzewanie pompą ciepłą po przejściu z węgla. Koszty

https://www.youtube.com/watch?v=8LYtSN7dDqs
Dziś podzielę się z wami moimi doświadczeniami z użytkowania pompy ciepła i fotowoltaiki. Jak wie każdy właściciel domu, koszty ogrzewania są największym obciążeniem dla rodzinnego budżetu. Marzeniem wielu jest pozbycie się wysokich kosztów ogrzewania oraz energii elektrycznej. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów pomagających obciąć do minimum rachunki jest montaż fotowoltaiki oraz pompy ciepła.

Dziś dowiecie się
-co to jest pompa ciepła i jak
Pobierz telchina - Ogrzewanie pompą ciepłą po przejściu z węgla. Koszty

https://www.youtub...
źródło: comment_1607448924Gii1ceFa5Zz0nmHmN9Hfga.jpg
@Jason_Stafford: Do tej pory kocioł miałowy ogrzewał dom i ciepłą wodę użytkową. Przez cały sezon spalałem od 5 do 6 ton taniego niskokalorycznego miału za równowartość około 3000-3600 złotych. Rachunki za prąd wynosiły u mnie około 2200zł . Łączny koszt prądu i ogrzewania wynosił ponad 5200zł.
Po zamontowaniu Fotowoltaiki płacę co drugi miesiąc 32.44zł czyli rocznie niespełna 200zł.

Pompa ciepła przez pełen rok skonsumowała 3900kWh co przekłada się na 2535 zł