Mirki z tagu #fotografia a raczej #fotografiaanalogowa potrzebuję pomocy. Oddałem film do wywołania do Fotojoker, w sobotę dostałem SMS-a z informacją że wywołane zdjęcia są gotowe do odbioru. Poszedłem do salonu, i wywiązuje się taki dialog:

- Dzień dobry, chcę odebrać zamówienie XYZ18.
- Proszę bardzo, 143 złote 60 groszy.
- 143? coś drogo, ostatnio płaciłem mniej niż stówę.
- Może to dlatego że to 36 zdjęć na czarno białym filmie.
RisingKnee - Mirki z tagu #fotografia a raczej #fotografiaanalogowa potrzebuję pomocy...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-5 o 10.38.13

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RisingKnee: Ile?! Za tyle to już można kupić nowy koreks. Dorzucisz 50 zł i masz chemię na parę filmów.
Co do odnalezienia właściciela filmu, to może być ciężko. Spróbowałbym na FB poszukać Słowackich grup zrzeszających pasjonatów fotografii tradycyjnej.
  • Odpowiedz
Przedstawiam Wam moją przyjaciółkę, kotkę Bertusię :-) Bercik przyjechał do Polski z Chorwacji. Jest szylkretką o bardzo miłym w dodytu futerku. Kobieta która prowadzi fundację pro kocią w Krakowie, będąc na wakacjach znalazła kocią rodzinę w bardzo kiepskim stanie. Niestety Chorwaci, kolokwialnie rzecz ujmując, mają wywalone na zwierzęta.
Rodzinka składała mi się z matki i dwóch kociąt, Berty i jej rudego brata :-)
Niestety kocurek był zbyt słaby i nie przeżył podróży. Kobieta wiedząc,
ignis84 - Przedstawiam Wam moją przyjaciółkę, kotkę Bertusię :-) Bercik przyjechał do...

źródło: FB_IMG_1701761266704

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy pomożecie mi wybrać obiektyw do panasonic s5 ?
Głównie robie zdjęcia mebli w studio. Są to zdjęcia produktowe na białym tle oraz czasami w aranżacji. Chciałbym robić fajne zdjęcia detalu więc myślałem o jakimś z ogniskową 135mm albo więcej, z tego powodu że mam duże studio i mogę sobie pozwolić na oodalenie się od przedmiotu.
Co myślicie ?
#fotografia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Petnacior jasny zoom standardowy + średnia stałka makro czyli 24-70 f2. 8 i jakieś macro w zakresie 70-100 mm. Jakbyś nie chciał zooma to to stałka 35 lub 50 mm
  • Odpowiedz
@jaktakjaknie: też się czaję, ale szukam tylko w pobliżu żeby osobiście odebrać i mało tego ( ͡° ʖ̯ ͡°) tzn w normalnej cenie 1,9-2,3k mniej więcej. Bo niektórzy na głowy poupadali i po 3k wołają.
  • Odpowiedz
@jan-chrzciciel: aha a jaki musi byc duzy abys to wylaczyl w ustawienaich aparatu? Jeszcze sie da, testuja ludzi ale widze ze to jednak dziala. A jestes fotografem, myslalem ze aparat robi zdjecie rzeczywistosci a nie jakies reklamy jeszcze.
  • Odpowiedz