Mirki z tagu #fotografia a raczej #fotografiaanalogowa potrzebuję pomocy. Oddałem film do wywołania do Fotojoker, w sobotę dostałem SMS-a z informacją że wywołane zdjęcia są gotowe do odbioru. Poszedłem do salonu, i wywiązuje się taki dialog:
- Dzień dobry, chcę odebrać zamówienie XYZ18. - Proszę bardzo, 143 złote 60 groszy. - 143? coś drogo, ostatnio płaciłem mniej niż stówę. - Może to dlatego że to 36 zdjęć na czarno białym filmie.
@RisingKnee: Ile?! Za tyle to już można kupić nowy koreks. Dorzucisz 50 zł i masz chemię na parę filmów. Co do odnalezienia właściciela filmu, to może być ciężko. Spróbowałbym na FB poszukać Słowackich grup zrzeszających pasjonatów fotografii tradycyjnej.
Przedstawiam Wam moją przyjaciółkę, kotkę Bertusię :-) Bercik przyjechał do Polski z Chorwacji. Jest szylkretką o bardzo miłym w dodytu futerku. Kobieta która prowadzi fundację pro kocią w Krakowie, będąc na wakacjach znalazła kocią rodzinę w bardzo kiepskim stanie. Niestety Chorwaci, kolokwialnie rzecz ujmując, mają wywalone na zwierzęta. Rodzinka składała mi się z matki i dwóch kociąt, Berty i jej rudego brata :-) Niestety kocurek był zbyt słaby i nie przeżył podróży. Kobieta wiedząc,
Czy pomożecie mi wybrać obiektyw do panasonic s5 ? Głównie robie zdjęcia mebli w studio. Są to zdjęcia produktowe na białym tle oraz czasami w aranżacji. Chciałbym robić fajne zdjęcia detalu więc myślałem o jakimś z ogniskową 135mm albo więcej, z tego powodu że mam duże studio i mogę sobie pozwolić na oodalenie się od przedmiotu. Co myślicie ? #fotografia
@Petnacior jasny zoom standardowy + średnia stałka makro czyli 24-70 f2. 8 i jakieś macro w zakresie 70-100 mm. Jakbyś nie chciał zooma to to stałka 35 lub 50 mm
@Lifelike: Dzięciur krasnogłowy: Gdy aktywujesz weź 1 ziarno z karmnika (jeśli jest dostępne). Możesz przechować ziarno na tej karcie. #wingspan #naskrzydlach
Jura Krakowsko-Częstochowa jest piękna zimą. Gdy sypnie śniegiem, jest tutaj niczym w magicznej Narnii z książek C.S. Lewisa. Warto, jeśli pogoda na to pozwala, wybrać się tu na wycieczkę.
600 lat miasta Łodzi, 125 lat komunikacji miejskiej. Na mieście nic nie wyszło, bo tramwaje jechały w zbyt dużych od siebie odległościach. Tutaj zrobiłem zdjęcie na powrocie z parady z panoramą miasta.
Dzisiejsi goście w stołówce, których udało się złapać: sikorki czarnogłówka, modraszka i bogatka oraz sójka. reszta fotek w komentarzach. #ptaki #fotografia #chwalesie
@jaktakjaknie: też się czaję, ale szukam tylko w pobliżu żeby osobiście odebrać i mało tego ( ͡°ʖ̯͡°) tzn w normalnej cenie 1,9-2,3k mniej więcej. Bo niektórzy na głowy poupadali i po 3k wołają.
@jan-chrzciciel: aha a jaki musi byc duzy abys to wylaczyl w ustawienaich aparatu? Jeszcze sie da, testuja ludzi ale widze ze to jednak dziala. A jestes fotografem, myslalem ze aparat robi zdjecie rzeczywistosci a nie jakies reklamy jeszcze.