Jakie dns-y polecacie, by uchronić się pisowską cenzurą?


@Piwniczny_haker: a co oni by Ci mieli ocenzurować? przecież oni mogą tylko coś blokować na dns dostawców i nic więcej, więc prawie każdy dns świata poza isp będzie ok
  • Odpowiedz
Jednym z warunków by odnieść sukces, wyróżnić się, jest to, by być oryginalnym, odróżniać się od innych itp., jednak spece z Mozilli uważają inaczej. Kiedyś tryb prywatny w FF był oznaczony ikonką maski na górnym pasku i tyle, i to było OK, za to teraz wygląda to podobnie jak w przeglądarce Google Chrome – ciemne jest całe okno włącznie z paskami narzędziowymi (zrzut poniżej).

Bezsensowna pogoń za Chrome'em zaczęła się od numerów
gunsiarz - Jednym z warunków by odnieść sukces, wyróżnić się, jest to, by być orygina...

źródło: comment_1670440338Cdyn5gmVCBh1GdMiFlN3F4.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki, czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną, że w domowej sieci wifi nie mogę robić płatności poprzez #przelewy24 ? Wszystkie inne PayU, Tpay śmigają elegancko. Przy zapiętym VPN albo udostępnieniu łącza z telefonu komórkowego wszystko jest ok, natomiast poprzez #wifi i przeglądarce czy to w trybie normalnym, czy incognito zawsze daje błąd jak w załączniku.

Zrestartowałem do fabrycznych ustawienia routera ( #tplink
PdG_PL - Mirki i Mirabelki, czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną, że w domow...

źródło: comment_1669986427qMnvWDZyd52G8yqnEd2hqT.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PdG_PL: ok, zmieniłeś dns, a wyczyściłeś dns cache?

sprawdź ruting do źródła i zobacz gdzie utyka na defaultowym dns i innym (polecam quad9)

jeśli to nie kwestia dns, to sprawa wisi po stronie przelewy24 i blokady na zakres ip
pisz do nich, nic więcej sam nie wskórasz poza ewentualną zmianą IP u swojego ispa
  • Odpowiedz
#fedora #firefox #linux

Mam problem z HTML5. Używam Fedora Silverblue i Firefox, więc musiałem doinstalować mozilla-openh264 żeby w ogóle mi zadziałał YouTube, ale mam teraz tak, że jak przewinę (a nie, że oglądam od początku), to wyskakuje błąd... nie zawsze, ale bardzo często, a więc żeby coś obejrzeć to ciągle odświeżam i próbuję kilka razy... a na normalnej Fedorze wszystko dobrze, a więc zakładam, że brakuje
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firefox dzisiaj chodzi masakrycznie, w menedżerze zadań pochłania do 50% pamięci, przycina się, co nie zdarzało się właściwie nigdy. W ogóle pokazuje jakbym miał 14 kart uruchomione? (w menedrzeże obok rekordu firefox jest w nawiasie 14 i tyle tych firefoxów jest jak rozwinę). Masakra jakaś. Restart nie pomaga, nic nie zmieniałem w ostatnim czasie ani w kompie ani w przeglądarce, sama mozilla aktualna

#firefox #mozilla #przegladarki
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Atexor też prawda, bez yt też potrafi zmulić ale z yt to już wgl kiszka. Przed chwilą mialem nawet 75% pamięci zżarte. No nic, oby doszli z tym do ładu
  • Odpowiedz
Mireczki, mam problem. Mam dostęp do pewnej książki online i chciałbym sobie ją zapisać poprzez funkcję drukuj - zapisz do pdf i tu powstaje problem książka ma ponad tysiąc stron i nie ładuje całej książki na raz tylko trzeba przewijać stronę w dół wtedy ładuje kolejne strony ale gdy zjadę kilkanaście stron w dół to zaczynają się problemy bo kasuje podgląd pierwszych stron. Czy istnieje jakiś sposób aby zablokować kasowanie ewentualnie zwiększyć
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dejwi996: a co powstaje w pliku pdf po wydruku? puste strony?

spróbuj drukować do pdf po kilkanaście stron, potem złożysz wszystkie pdfy w całosć

albo copy>paste do edytora tekstowego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Dibhala: kilka stron jest reszta puste, myślałem o tym żeby robić etapami ale chciałbym spróbować jakieś szybszą metodę jeżeli jest xD
metoda kopiowania nie zadziała bo nie można zaznaczyc tekstu plus jest dużo tabelek i obrazków
  • Odpowiedz
#html #html5 #css #firefox

Czy jest możliwość pokazania obrazka placeholdera tylko w sytuacji gdy użytkownik ma włączoną opcję blokowania autoplaya dla mp4 w Firefoxie? W tej chwili pokazuje się pierwsza klatka video co oczywiście jest not cool.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy też ktoś zauważył, że rozszezrenie działa dobrze tylko na #firefox i pochodnych na silniku np #librewolf? Na wszystkich silnikach chromium mimo rozszrzenia z wyjątkiem #brave, nawet ungoogled chromium nie znikają komunikaty o ciasteczkach, faktycznie w przyszłości tylko przeglądarki losopodobne bo na chromiumowatych jest coraz gorzej z tym #przegladarki #technologia #informatyka
Jarkendarion - Czy też ktoś zauważył, że rozszezrenie działa dobrze tylko na #firefox...

źródło: comment_1669714609ikZykpoMiSVyV0ISKlz3KP.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od pewnego czasu firefox przy przeglądaniu pdf-ów zapisuje mi je na kompie. Zawsze jako aplikację do przeglądania pdf ustawionego miałem swojego adobe readera i było git, otwierał, nie zapisywał. Obecnie musiałem wszystko pozmieniać w ustawieniach na "zawsze pyta", bo obojętnie w jakiego pdfa nie kliknę wszystko mi ściąga na kompa co jest irytujące jak ten wuj. Przy wyborze "otwórz w programie firefox" też się zapisują. Co się stało i co z tym
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dibhala: No więc właśnie problem polega na tym, że ten zintegrowany czytnik firefoxa też mi ściągą te pliki na kompa, a poza tym nie mogę go otworzyć na wszystkich typach dokumentów pdf (czy jak to się tam nazywa, tam jest chyba z 5 typów cokolwiek to kurła jest, chodzi mi o te wszystkie "application/binary", "application/octetstream" itd. w ustawieniach) ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz