Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną, że w domowej sieci wifi nie mogę robić płatności poprzez #przelewy24 ? Wszystkie inne PayU, Tpay śmigają elegancko. Przy zapiętym VPN albo udostępnieniu łącza z telefonu komórkowego wszystko jest ok, natomiast poprzez #wifi i przeglądarce czy to w trybie normalnym, czy incognito zawsze daje błąd jak w załączniku.

Zrestartowałem do fabrycznych ustawienia routera ( #tplink Archer AX20), powyłączałem firewale i zapory, usunąłem ciasteczka i historię stron, próbowane na #firefox i Edge, na dwóch komputerach i dwóch smartfonach. W zeszłym miesiącu działało jeszcze wszystko ok (°°

#bankowosc
#blik
#kiciochpyta
PdG_PL - Mirki i Mirabelki, czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną, że w domow...

źródło: comment_1669986427qMnvWDZyd52G8yqnEd2hqT.jpg

Pobierz
  • 20
powyłączałem firewale i zapory, usunąłem ciasteczka


@PdG_PL: na ha sie pytam włącz to, twoje IP smierdzi i tyle zmien sobie na DNS 8.8.4.4 i 1.1.1.1 moze to pomoze na routerze. MI czasami nic nie działa na firefoxie
@2378: to niestety też nic nie dało, generalnie od 2 tygodni mam problem z Przelewy24 na każdej stronie, która to oferuje - Santander Consumer Bank, sklepy internetowe Vitay oraz Mediamarkt - wszędzie ublock wyłączony i ten sam screen z błędem wewnętrznym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PdG_PL: jak mówiłem masz gówniany adres IP z blacklisty albo nie lubią przegądarki firefox, raz z mojej sieci jakis ***** scrapował google przez miesiac musiałm rozwiązywac captchy przy wyszikiwaniu
@Dibhala: ustawiłem 1.1.1.1
1.0.0.1

potem ustawiłem 8.8.4.4

niestety wydaje się, że nic to nie zmieniło. Napisałem do przelewów czy może mój adres IP jest u nich na cenzurowanym. Może ktoś w Inea ostatnio #!$%@?ł jakieś akcje i poblokowali? ¯\_(ツ)_/¯
@PdG_PL: ok, zmieniłeś dns, a wyczyściłeś dns cache?

sprawdź ruting do źródła i zobacz gdzie utyka na defaultowym dns i innym (polecam quad9)

jeśli to nie kwestia dns, to sprawa wisi po stronie przelewy24 i blokady na zakres ip
pisz do nich, nic więcej sam nie wskórasz poza ewentualną zmianą IP u swojego ispa
@HeavyFuel: wracając jeszcze do pliku hosts to chyba jeśli nie da się połączyć na trzech różnych laptopach i dwóch smartfonach to raczej nie tu będzie przyczyna? Bo ten plik jest lokalnym dla danego komputera?
@PdG_PL: Nie wiem co masz za router, może wina routera i jego konfiguracji, jakiś firewall źle skonfigurowany (adres potrzebny do tranzakcji na czarnej liście), a jeśli masz stałe IP, to jeżeli jeden lub kilka komputerów zaatakowało złośliwe oprogramowanie i komputer(y) są zombie w botnecie to możesz być na jakichś czarnych listach i twoje IP jest blokowane na etapie zabezpieczeń serwera docelowego
@Bpnn
@villain
@2378
@HeavyFuel
@Dibhala
@ChristianHorner

zmiany DNSów nic nie dały, ustawienia modemu światłowodowego i routera sprawdziłem. Napisałem jeszcze dla pewności do supportu Przelewy24 i okazuje się, że mój obecnie przydzielony przez Inea IP jest u nich zablokowany, ale nie chcą podać z jakich przyczyn i od kiedy.

Dziękuję za pomoc i wszelkie rady. Teraz przeskanuję wszystkie kompy ESETem online żeby się upewnić czy nie są zainfekowane. No i zmiana IP u