@jaqqu7: I potem naciśniesz przez przypadek w 1797 roku przed zajęciem ostatniej pozostałej prowincji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
jaką drogę byście wybrali mingiem na obecnym patchu 1.20 z mandate of heaven? lepiej brnąć tylko w indie + kolonizacja, wschód europy + kolonizacja czy wszystkiego po trochę?
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Można jakoś zboostowac autointegrację z Pu? Gram aragonia mam Pu z castylia i szanse - 13%, mogę ich zintegrować akcją, ale będzie to trwało ponad 70 lat jeżeli oczywiscie utrzymam niskie liberty i kosztowało miliony diplo pkt :/

#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: Ostatnio długo męczyłem, żeby re-reconquite wbić. Najlepiej wychodziło mi:
- na początku sojusz z Navarą (zaraz po starcie się zgadzają bez problemów) + Tunis + Maroko, Protugalia i Tlemecen jako rywale, generał z Armisów i łupienie statkami Genuy (całe +0.5/msc :D)
- szybko wbijasz na Tlemecen z Tunisem (i Maroko jak zechcą), zgarniasz co się da, zostawiając im 2-3 prowincje i robiąc z nich wasala (wtedy Tunis się nie pluje że chciał
  • Odpowiedz
#eu4 Żeby uniknąć shadow kingdom trzeba przejąć prowincje wenecji i papaja i dołączyć je do HRE. Wystarczy wasalizacja? Czy trzeba zająć Rzym i zrobić core?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaRi: Właśnie przeczytałem a minutę temu podbiłem Rzym. Nie dość że nie musiałem, to jeszcze brakuje mi abruzzi, świetnie :-)
  • Odpowiedz
#eu4

Poprawili mechanikę instytucji oraz Exploration i Expansion cb czy dalej jest niegrywalne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś zmiany dla Aristocratic, czy dalej gówniane? Ogólnie zmieniali coś w grupach idei?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Meh, instytucje są ok. Gdyby tylko poprawiono mechanikę spreadu to byłoby całkiem dobrze. Np. Europa powinna dostać bonusy do przyrostów.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: z 20% redukcja, tym ustrojem smiesznym ktory daje im zawsze dobrego lidera, eventami i janczarami i tak sa op.

Smiem stwierdzić ze bardziej niz wcześniej (w 1 epoce +33% siege abilitu) + golden era dajac mozliwosc rozblobowania sie na starcie...
  • Odpowiedz
@mattpoz bo mnie denerwuje że w komentarzach pod postami zawsze znajdzie się ktoś, kto zamiast uczestniczyć w rozmowie o tym, jak autor doszedł do sytuacji na screenie/opisanej we wpisie bądź na temat podany przez autora - to wciska się z pytaniem "czy to dobra gra?" "o co w tym chodzi?". Takie pytania to pod tagiem bezpośrednio.
  • Odpowiedz
  • 1
Grając Kastylia lepiej podbić jak najszybciej Portugalię czy co zrobić?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saves: Zależy jakie masz cele. Ekonomicznie najlepiej mieć jak najwięcej CNów po 10+ prowincji, co oznacza, że dajemy kolonizować do tego momentu i podbijamy.

Teoretycznie da się wyciągnąć 3, 4 czy nawet 5 CNów na region.
  • Odpowiedz
@Dorogon: > And as usual, you should not load up any games started in 1.19.x in version 1.20. This will cause issues and unpleasant surprises. Especially if you are achievement hunting in Ironman, this will be a big problem for you. If you wish to finish any ongoing games, then please do so in 1.19.2.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/the-1-20-ming-update-is-now-available-checksum-072a-not-for-problem-reports.1009507/

No rzeczywiście, szok i niedowierzanie...
  • Odpowiedz