wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (25)
Dodatek wspierany przez Cebula.Online
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
Dodatek wspierany przez Cebula.Online
Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen
- 4
Hajs się zgadza
#eu4
#eu4
źródło: comment_LJx8iCiBphczcAxi5TSB09P4z7C1fhhu.jpg
Pobierz- 15
Tak sobie myślę, że fajnym ficzerem byłby przycisk restartu kampanii od 1444 roku dostępny pod klawiszem escape. W Iron Man byłoby to coś cudownego - gdy trzeba szybko przelosować początkowych rywali etc.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
jaką drogę byście wybrali mingiem na obecnym patchu 1.20 z mandate of heaven? lepiej brnąć tylko w indie + kolonizacja, wschód europy + kolonizacja czy wszystkiego po trochę?
#eu4
#eu4
- 0
@loungemeister: Korytarz do europy i trybut od całego świata.
Można jakoś zboostowac autointegrację z Pu? Gram aragonia mam Pu z castylia i szanse - 13%, mogę ich zintegrować akcją, ale będzie to trwało ponad 70 lat jeżeli oczywiscie utrzymam niskie liberty i kosztowało miliony diplo pkt :/
#eu4
#eu4
diplomatic reputation podniesc trzeba
- 1
Jest jakaś dobra strategia na grę Granadą? Najlepiej wylosować start, gdzie państwa na półwyspie rzucają się sobie do gardeł i któreś z nich zaatakować, czy jednak wbić się w Afrykę?
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 0
@jaqqu7: Ostatnio długo męczyłem, żeby re-reconquite wbić. Najlepiej wychodziło mi:
- na początku sojusz z Navarą (zaraz po starcie się zgadzają bez problemów) + Tunis + Maroko, Protugalia i Tlemecen jako rywale, generał z Armisów i łupienie statkami Genuy (całe +0.5/msc :D)
- szybko wbijasz na Tlemecen z Tunisem (i Maroko jak zechcą), zgarniasz co się da, zostawiając im 2-3 prowincje i robiąc z nich wasala (wtedy Tunis się nie pluje że chciał
- na początku sojusz z Navarą (zaraz po starcie się zgadzają bez problemów) + Tunis + Maroko, Protugalia i Tlemecen jako rywale, generał z Armisów i łupienie statkami Genuy (całe +0.5/msc :D)
- szybko wbijasz na Tlemecen z Tunisem (i Maroko jak zechcą), zgarniasz co się da, zostawiając im 2-3 prowincje i robiąc z nich wasala (wtedy Tunis się nie pluje że chciał
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#eu4 Żeby uniknąć shadow kingdom trzeba przejąć prowincje wenecji i papaja i dołączyć je do HRE. Wystarczy wasalizacja? Czy trzeba zająć Rzym i zrobić core?
- 4
Jedna rzecz, której mi brakuje w nowym filtrowaniu ledgera - DLACZEGO NIE MA OPCJI SĄSIEDZI DO KRZYWEJ SZCZĘKI HABSBURGÓW JEGO MAĆ!?
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 2
@Ragnarokk: XD
wowwww
Niektórzy znajdują przyjemność w ciągłym maksowaniu patcha 1.14. Ale to już chyba przegięcie :D
#europauniversalisboners #eu4
#europauniversalisboners #eu4
źródło: comment_h73Y6osmVSV0Eyppp4BcLAC03uSoQc4c.jpg
Pobierz- 1
#eu4
Poprawili mechanikę instytucji oraz Exploration i Expansion cb czy dalej jest niegrywalne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś zmiany dla Aristocratic, czy dalej gówniane? Ogólnie zmieniali coś w grupach idei?
Poprawili mechanikę instytucji oraz Exploration i Expansion cb czy dalej jest niegrywalne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś zmiany dla Aristocratic, czy dalej gówniane? Ogólnie zmieniali coś w grupach idei?
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Khaine: z 20% redukcja, tym ustrojem smiesznym ktory daje im zawsze dobrego lidera, eventami i janczarami i tak sa op.
Smiem stwierdzić ze bardziej niz wcześniej (w 1 epoce +33% siege abilitu) + golden era dajac mozliwosc rozblobowania sie na starcie...
Smiem stwierdzić ze bardziej niz wcześniej (w 1 epoce +33% siege abilitu) + golden era dajac mozliwosc rozblobowania sie na starcie...
- 0
@Khaine: Jeszcze czekam aż znerfią PLC w końcu.
- 2
a ja dalej czekam na klucz do nowego dlc xd
#eu4
#eu4
- 0
@KuterPstragow: gram.pl dalej mam info, że klucz zostanei wysłany 05.04.2017 xd
- 5
konto usunięte via Android
- 4
@mattpoz bo mnie denerwuje że w komentarzach pod postami zawsze znajdzie się ktoś, kto zamiast uczestniczyć w rozmowie o tym, jak autor doszedł do sytuacji na screenie/opisanej we wpisie bądź na temat podany przez autora - to wciska się z pytaniem "czy to dobra gra?" "o co w tym chodzi?". Takie pytania to pod tagiem bezpośrednio.
- 9
@Kuracyja: E tam gadasz. Niech pyta.
- 20
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
- 2
Grając Kastylia lepiej podbić jak najszybciej Portugalię czy co zrobić?
#eu4
#eu4
@Saves: w sumie lepiej czekać na PU. Albo podbić wszystkie potencjalnie niebezpieczne dla kolonizacji kraje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@Saves: Zależy jakie masz cele. Ekonomicznie najlepiej mieć jak najwięcej CNów po 10+ prowincji, co oznacza, że dajemy kolonizować do tego momentu i podbijamy.
Teoretycznie da się wyciągnąć 3, 4 czy nawet 5 CNów na region.
Teoretycznie da się wyciągnąć 3, 4 czy nawet 5 CNów na region.
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Dorogon: A wujek Ragnarokk ostrzegał, żeby nie odpalać gry, tylko od razu cofnąć wersję do 1.19.2.
- 0
@Dorogon: > And as usual, you should not load up any games started in 1.19.x in version 1.20. This will cause issues and unpleasant surprises. Especially if you are achievement hunting in Ironman, this will be a big problem for you. If you wish to finish any ongoing games, then please do so in 1.19.2.
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/the-1-20-ming-update-is-now-available-checksum-072a-not-for-problem-reports.1009507/
No rzeczywiście, szok i niedowierzanie...
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/the-1-20-ming-update-is-now-available-checksum-072a-not-for-problem-reports.1009507/
No rzeczywiście, szok i niedowierzanie...























#eu4