O chuuuuj. xDDDDDD

Florry robi Iceland one-tag WC z 96% admin eff i 2.4% warscore cost. Czaicie to? 2500 dev = 100% OE, praktycznie zerowe AE i core-creation cost, do tego zjadanie wszystkich blobów w jednej wojnie. Kocham tego gościa. xD

#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bigby: @Xardin:
Wielokrotna zmiana tagu w trakcie gry i kumulowanie cech różnych krajów. Dodatkowo absolutyzm daje duży bonus do admin efficiency na nowym patchu.
  • Odpowiedz
I jak tu zniszczyc kebab? Stworzyłem koalicję francja, ja+castylia, austria, papaj, wenecje, węgry, rzepa i jakieś minory. Sortując po great power: otto 1, bagiety 2, rzepa 3, ja 5, austria 7. Wszyscy zebrali wpierdziel, musiałem im oddac sporo kasy i 4 prowincje (2moje i 2 rzepy). Podrzucam screen pogladowy.

#eu4
BaRi - I jak tu zniszczyc kebab? Stworzyłem koalicję francja, ja+castylia, austria, p...

źródło: comment_SIi7iDNwizehJo3AiFQ6FXgcUspSs8c3.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaRi: Austria, papaj, wenecje i węgry wyglądają słabo jak na prawie 1600 rok, więc co się dziwisz, w sumie hiszpania też. Besarabia zajęta przez kebab więc pewnie rzepa też dosała od turków ( ͡° ʖ̯ ͡°), nie ma tak łatwo, z turkami to trzeba mądrze i z dużą przewagą liczebną.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałem, że "incydenty" w szinto będą przeszkadzajkami, a w zależności od podejścia do nich można dostać ciekawe bonusy. Na przykład za bycie w 3/4 otwartym w trakcie ikko-ikki dostałem +15% do national manpower.
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: Admin eff max 40%
Za obniżanie autonomii dostajesz +2 do absolutyzmu a za zwiękrzanie -2 do absolutyzmu
Jak coś info od kolegi bo ja nadal na Denmarku siedzě i kończe Francje Blobszczyzne Moją
  • Odpowiedz
#eu4 Jeśli nie wezmę PU z Litwą ale później zrobię np claim throne to po integracji będzie Poland czy Commonwealth?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, że grając państwem z konfucjanizmem nie opłaca się brać humanity za bardzo? Bo w sumie to odpada dość spora część idei (dokładniej to 3).
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Japonia w nowym patchu to chyba bardzo dokładny symulator relacji Daimyo-Daimyo.
Hatekayama w 5 wojnach z całą Japonią (poza szogunatem), w żadnej nie wygrywa, ale nikt nie chce zrobić peace-outu.
Będę musiał komuś wypowiedzieć wojnę.
#eu4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Irlfit: Wielka Lechia, Sosnowiec, Radom, podział na Polska A i Polska B, Państwo Islamskie, Iberia, Jugosławia, Austro-Węgry, Izrael (z Jerozolimy), Kanada (jako plemię za zajęcie terytoriów z regionów Kanady), Meksyk (jako plemię za zajęcie terytoriów Meksyku), Zjednoczona republika afrykańska (za zajęcie terytoriów centralnej Afryki jako jeden z krajów co tam są) no i coś tam wymyślisz jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tylko_nocny: Rzymianie praktycznie podbili Germanię w 9 r p.n.e., w 1 r p.n.e. wybuchło germańskie powstanie przeciwko któremu zorganizowano 12 legionów (największe jak siły jakie kiedykolwiek rzucono w ten region), ale niestety gdy miało dojść do rozstrzygnięcia kampanii i ostatecznego podboju kraju Markomanów wybuchło ogromne powstanie na Bałkanach i musiano odwołać inwazję, by opanować sytuację wewnętrzną. Zaraz po tym Warus zaczął ustanawiać w Germanii rzymski porządek prawny i administracyjny, co
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj była aktualizacja, a dzisiaj wchodzę do gry i dowiaduję się, że nie mogę już zdobywać osiągnięć, bo... tak.
Zawsze tak jest w tej grze?
#europauniversalis #eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach