wpisy
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 7
@licho_nie_spi Michał II von Hohenzollern nic nie wiedział o sprawie niewolników
- 11
O chuuuuj. xDDDDDD
Florry robi Iceland one-tag WC z 96% admin eff i 2.4% warscore cost. Czaicie to? 2500 dev = 100% OE, praktycznie zerowe AE i core-creation cost, do tego zjadanie wszystkich blobów w jednej wojnie. Kocham tego gościa. xD
#eu4
Florry robi Iceland one-tag WC z 96% admin eff i 2.4% warscore cost. Czaicie to? 2500 dev = 100% OE, praktycznie zerowe AE i core-creation cost, do tego zjadanie wszystkich blobów w jednej wojnie. Kocham tego gościa. xD
#eu4
- 5
I jak tu zniszczyc kebab? Stworzyłem koalicję francja, ja+castylia, austria, papaj, wenecje, węgry, rzepa i jakieś minory. Sortując po great power: otto 1, bagiety 2, rzepa 3, ja 5, austria 7. Wszyscy zebrali wpierdziel, musiałem im oddac sporo kasy i 4 prowincje (2moje i 2 rzepy). Podrzucam screen pogladowy.
#eu4
#eu4
źródło: comment_SIi7iDNwizehJo3AiFQ6FXgcUspSs8c3.jpg
Pobierz- 0
@BaRi: Austria, papaj, wenecje i węgry wyglądają słabo jak na prawie 1600 rok, więc co się dziwisz, w sumie hiszpania też. Besarabia zajęta przez kebab więc pewnie rzepa też dosała od turków ( ͡° ʖ̯ ͡°), nie ma tak łatwo, z turkami to trzeba mądrze i z dużą przewagą liczebną.
- 0
@BaRi: jakieś 50 lat i kebaby zaczną odstawać jednostkami, a wtedy można ich łatwo r------ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Myślałem, że "incydenty" w szinto będą przeszkadzajkami, a w zależności od podejścia do nich można dostać ciekawe bonusy. Na przykład za bycie w 3/4 otwartym w trakcie ikko-ikki dostałem +15% do national manpower.
#eu4
#eu4
- 1
@Redesekrator: podoba mi się tutaj mechanika wyboru 'otwartość/izolacjonizm', pasuje do japońskiej polityki tamtych czasów.
Ming w nowym patchu jest przegięty. Jest rok 1516 a ja praktycznie granicze już z litwą, mam kilkudziesięciu trybutariuszy i wasali. Dzięki humanist, harmonii z innymi religiami praktycznie nie mam unrestu...
#eu4
#eu4
źródło: comment_5f2HFhv5HPoamC5OKhf7nCKgqeh5d3TG.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 2
@licho_nie_spi Ale granica xd
@Redesekrator: potem to zauwazylem, ale za pierwszym razem odmowilem, spadl trust i Ming nie chcial mnie.
- 1
taktyk
- 1
@jaqqu7: Admin eff max 40%
Za obniżanie autonomii dostajesz +2 do absolutyzmu a za zwiękrzanie -2 do absolutyzmu
Jak coś info od kolegi bo ja nadal na Denmarku siedzě i kończe Francje Blobszczyzne Moją
Za obniżanie autonomii dostajesz +2 do absolutyzmu a za zwiękrzanie -2 do absolutyzmu
Jak coś info od kolegi bo ja nadal na Denmarku siedzě i kończe Francje Blobszczyzne Moją
- 2
#eu4 Jeśli nie wezmę PU z Litwą ale później zrobię np claim throne to po integracji będzie Poland czy Commonwealth?
- 4
Rozumiem, że grając państwem z konfucjanizmem nie opłaca się brać humanity za bardzo? Bo w sumie to odpada dość spora część idei (dokładniej to 3).
#eu4
#eu4
Japonia w nowym patchu to chyba bardzo dokładny symulator relacji Daimyo-Daimyo.
Hatekayama w 5 wojnach z całą Japonią (poza szogunatem), w żadnej nie wygrywa, ale nikt nie chce zrobić peace-outu.
Będę musiał komuś wypowiedzieć wojnę.
#eu4
Hatekayama w 5 wojnach z całą Japonią (poza szogunatem), w żadnej nie wygrywa, ale nikt nie chce zrobić peace-outu.
Będę musiał komuś wypowiedzieć wojnę.
#eu4
- 2
Rozprzestrzenianie się kolonializmu to jest jakiś dramat
#eu4
#eu4
- 9
@Dziadekmietek Wiem :P
Mirki podsuńcie jakieś pomysły na państwa do uformowania. Robię sobie moda do Europy i już mi się powoli pomysły kończą :v
#eu4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis
- 5
@dajitemka: Ale te państwa mają być choć odrobinę realne
@Irlfit: Wielka Lechia, Sosnowiec, Radom, podział na Polska A i Polska B, Państwo Islamskie, Iberia, Jugosławia, Austro-Węgry, Izrael (z Jerozolimy), Kanada (jako plemię za zajęcie terytoriów z regionów Kanady), Meksyk (jako plemię za zajęcie terytoriów Meksyku), Zjednoczona republika afrykańska (za zajęcie terytoriów centralnej Afryki jako jeden z krajów co tam są) no i coś tam wymyślisz jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 19
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tylko_nocny: Rzymianie praktycznie podbili Germanię w 9 r p.n.e., w 1 r p.n.e. wybuchło germańskie powstanie przeciwko któremu zorganizowano 12 legionów (największe jak siły jakie kiedykolwiek rzucono w ten region), ale niestety gdy miało dojść do rozstrzygnięcia kampanii i ostatecznego podboju kraju Markomanów wybuchło ogromne powstanie na Bałkanach i musiano odwołać inwazję, by opanować sytuację wewnętrzną. Zaraz po tym Warus zaczął ustanawiać w Germanii rzymski porządek prawny i administracyjny, co
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bajda: Kupuj wszystko, opłaca się
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5

@XsomX: uwaga podaje sekret. Bitwy powyżej 200 tys są zawsze takie same bo kończą się zanim braknie uzupełnień.
- 1
Wczoraj była aktualizacja, a dzisiaj wchodzę do gry i dowiaduję się, że nie mogę już zdobywać osiągnięć, bo... tak.
Zawsze tak jest w tej grze?
#europauniversalis #eu4
Zawsze tak jest w tej grze?
#europauniversalis #eu4
- 1
Jak rozumiem do Global Trade liczy się to gdzie znajduje się twoja stolica, a nie stolica handlowa? (Chodzi mi o spawn instytucji)
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 0
Ogólnie spawn instytucji coś się z----ł i po 8 latach wciąż nie ma Global Trade ლ(ಠ_ಠლ)
@jaqqu7: http://www.eu4wiki.com/Institutions#Global_Trade
This arrives after 1600, and will appear in a province owned by the strongest trade power in the most-valued trade-node. The province will be either a Center of Trade, a capital, or in the most-valued trade-node.
- 7























#eu4 #europauniversalis