ale mnie w------a ta gra. Jak to jest, że w punktach wojennych moją jedną przegraną bitwę po 30k ludzi, muszę odbijać 3 razy. W sensie kebaby dostają 4-4,5 pkt, a ja 1-1,5 za wygraną
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa są potężne sułtanaty - Turków Osmańskich i Mameluków. Panowie Egiptu mają przyjaciół w Tunezji, obecnie otaczają ich wieńcem dobrowolnie pozyskiwanych wasali, podobną politykę stosują budując sojusznicze stosunki ze zwasalizowanym Karamanem, pokojowo wchłoniętym Ramazanem i sojuszniczym Aq Qunly. Łagodnieje też ich polityka wobec niewiernych - choć ciemny lud co jakiś czas wykonuje pogromy i ruchawki, władza stara się budować kulturę tolerancyjną dla wszystkich wyznań.
Sojusz z Alodią ma być wstępem do rozwiązania
Tanzanit - Dwa są potężne sułtanaty - Turków Osmańskich i Mameluków. Panowie Egiptu m...

źródło: comment_NL8lIqqwXqzgT2FfNQdPGSA7o4nWq078.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit: jak grasz Mamelukami to sojusz z Bizancjum i atak na Osmanów powinny być pierwszymi krokami. A nie czekanie aż oni się zbiorą w sobie i wjadą z buta. Bo to się napewno zawsze stanie, tylko oni będą mieli znacznie większą armię niż na początku.
  • Odpowiedz
  • 1
#eu4 #europauniversalis

Da się w ogóle wyciągnąć Etiopią jakieś sensowne pieniądze? Czy raczej trzeba pogodzić się z rolą zadupia z małym dochodem.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska dostała buffa czy sąsiedzi zostali znerfieni? Jakoś tak łatwiej się Rzepą teraz gra niż wcześniej.

Mógłby ktoś wyjaśnić jakie buffy dostaje Moskwa jak zamieni się w Rosję? Rozumiem, że jak nie trzymają Mokswy to nie przekształcą się w Rosję?

#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis

Mirki, gram dla śmieszku Polską jedynie w celu zrobienia kolonii w Ameryce (potem usuwam POL idee kolonizacyjne i gram swoją kolonią, a AI niech się bawi tym co zostawiłem (nic oprócz korytarza do Gdańska nieruszone).

Pytanie: jak mam tą kolonię nazwać? Najbardziej plusowany komentarz wygrywa, może jutro dostarczę. #glupiewykopowezabawy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grewest: Miałem incydent z chrześcijaństwem i poszedłem drogą izolacjonizmu. Wcześniej miałem incydent z buddystami i wybrałem różne opcje tolerujące ich to prowincja dostała religię mahayana oraz miałem sporo buddyjskich buntowników chcących nawrócić mi kraj.
  • Odpowiedz
#eu4 wracam po długiej przerwie obadac nowy patch. Wszystkie dlc bez najnowszego. Jaki kraj polecacie? Inb4 lama. Robiłem acziwki na wolochach, Bizancjum i mam 1 WC nie na hordzie. Żadne ulmy, ale i też nie france, turasow.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś pomysły na szybki start Bizancjum w 1.20? W każdym kolejnym paczu nimi gram ale teraz coś nie mogę wykminić sposobu na szybkie ogarnięcie Kebaba. RIP sojusz Skanderberg-Hunyadi :(
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fullkebab: spróbuj sojusz z węgrami i wspólny atak na Serbię i bośnie, nawet bez cb jak trzeba będzie. Obiecaj prowincję Węgrom i dasz im tam jedną jakąś 1-1-1. W międzyczasie poprawiaj relacje z Austrią albo Polską by sojusz załatwić. Powolny start ale w miarę często działa.
  • Odpowiedz
@Skyworld: Głupio mówić, ale zapomniałem o Austrii. Głupi macrobuilder, zasugerowałem się nim widząc Austrię na czerwono, ehhh, Johan, gdybyś dał odcienie kolorków to byłoby super.
  • Odpowiedz
- Zmiany w marynarzach, teraz co miesiąc każdy statek będzie zużywał ich 2% w stosunku do kosztu budowy.


@Saudade:
Niby wreszcie coś z tymi cholernymi majtkami, ale nie brzmi to jak cokolwiek ciekawego.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Obstawiam dodanie historical friends z Polską, rozszerzenie czarnej armii Korwina i może dodanie eventów żeby przedstawić syf jaki tam panował przez magnatów co do wyboru władcy ale na to bym nie liczył w eu4 elekcyjna ejst tylko dla Polski a zapomnieli że coś podobnego miały wcześniej pepiki i madziary.
  • Odpowiedz
#europauniversalis #eu4

Jakie by tu sobie idee wziąć grając Etiopią? Może Religious (nawracanie niewiernych na wiarę koptyjską), może Trade (małe hajsy mam na razie), a dalej to nie wiem.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stekelenburg5: @Reste: Nie udało mi się uchronić Candaru przed pożarciem, ale zwasalizowałem Karaman, podkarmiłem go Dulkadirem, sam anektuję Ramazan. Do tego mam sojusz z Aq Qunly, Tunezją, wasala Fezzan. Podjadłem trochę Hejazu, trochę Adalu, zjadłem dwa państewka przy Adalu no i co... atmosfera na Anatolu coraz gęstsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niestety Turcy mają sojusz z Aragonią i Francją ;c A Aragonia jest w
  • Odpowiedz