Jakieś propozycje jak pokonać Francję Anglikami w wojnie o przywrócenie unii personalnej? Na początku Anglia jest słabsza od Francji a zazwyczaj jeszcze m Szkocja pomaga.
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na początku Anglia jest słabsza od Francji a zazwyczaj jeszcze m Szkocja pomaga.


@Sahib_Girej: Niekoniecznie, masz lepszego generała na początku, dużo lepszy przychód i zdecydowanie lepszą flotę.

Nie robiłem tego na 1.18, ale powinno dalej działać.
1. Na starcie spróbuj brać sojusze ze wszystkimi państwami, z którymi Francja lubi brać sojusz na start (Aragon, Castile, Austria, Venice, Savoy, Scotland). Oczywiście poza ich rywalami. Dzięki temu powinieneś być w stanie prowadzić wojnę 1v1 (co
  • Odpowiedz
@Sahib_Girej: ale i tak możesz zawrzeć sojusz i obiecać ziemię. Po prostu jak przyjdzie do negocjacji to zrobisz Enforce Union [czy jak to się nazywa] a sojusznikom podziękujesz za współpracę i puscisz do domu bez nowych ziem ( ͡° ͜ʖ ͡°) to że się w-----ą to nie będzie miało znaczenia bo będziesz miał już francję a poza tym pewnie Austria albo ktoś inny się zainteresuje sojuszem
  • Odpowiedz
Grałem w #eu2 i odpychała mnie tam głupota AI np. Hiszpanie nie potrafiący podbić Azteków i Inków. Czy warto zagrać w #eu4 i czy AI jest tam bardziej ogarnięte?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hohohohoho:
Tych dwóch gier za bardzo nie ma jak porównywać. Różnica jak między szachami a puszczaniem kaczek.
AI bywa ułomne w wielu kwestaich, ale kraje europejskie dymają Afrykę i Amerykę jak chcą, kiedy chcą i ile razy chcą.
  • Odpowiedz
@Tanzanit: Shadow Kingdom: zakoleguj się chociaż z węgrami i w miarę szybko atakuj wenecję. Oddaj Brescia Milanowi, Dalmację albo Istrę [wedle uznania] Węgrom, z Fruli wypuść państwo [zapomniałem nazwy], Veronę weź dla siebie a Treviso zostaw Wenecji, zdobądziesz to w 2 wojnie [samej wyspy Wenecja nie potrzebujesz]. Następnie papież, patrz uważnie na ekran wypowiadania wojny: jak papież będzie w takiej sytuacji że nikt albo tylko słabiaki przyjdą mu pomóc w
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji zainteresuj sie tez czyms takim jak Supreme Ruller. Sama walka do specjalnych nie nalezy ale gra w prosty i zarazem ciekawy sposob podchodzi do ekonomii. Robi to troche w stylu Democracy (tez ciekawa gra jak interesuje cie zarzadzanie ale szybko idzie zlapac zwycieski schemat)
  • Odpowiedz
(dla nowych graczy : idee są pod walkę z muzlumanami gdzie jest niskie suplly i prowincję do nawracania. Jeśli grasz w Europie musisz mieć inny zestaw)
Drogi wykopie mam rozkmine :

Influence + admini
25 % ccc
5 więcej stateów
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gram Prusakami i mam full religius, full defensive, 1 w quality i pół Influence. Zawsze mogę olać combo i wladowac innov+quantity/offensive +trade i polykac wolniej.
  • Odpowiedz
@DeathDust98: Influ + Admin - bo masz z tego politykę -20% diplo annexation cost. Myślę, że rozwiałem wątpliwości. Z Influ+Diplo nie masz żadnej polityki bo oba są a diplo manę. Bonus do rep jest spoko, ale bezuzyteczny skoro mozesz po prostu mniej (o 20%) wydać, a manę wywalić gdzie indziej.

Diplo (imo) opyla się tylko w krajach Europejskich / Kiedy chcesz zrywać pokoje i nie dostawać tak mocno w dupkę.
  • Odpowiedz
Wciąż walczę z #eu4, ale obserwuję diablo wiele zmian w stosunku do #eu3. Teraz mam problem z buntującymi się stanami. W jaki sposób uspokoić arystokrację, by nie wszczynała powstania na kilkadziesiąt tysięcy wojska? ()
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Polecam wam grę na v.hard. AI zaczyna grać poważnie i to bardzo. Duże kraje mają tendencje do zawiązywania sojuszy z dużymi krajami, jak prowadzicie wojnę to raz dwa wam się wpierniczają inne kraje z deklaracją wojny. Do tego te bonusy dla IA, matko boska, jak grałem i miałem w dupę forty tak teraz wszędzie staram się zapewnić sobie względnie dobrze ufortyfikowane granice, bo mięć czas przerzucić wojska.

Strach iść
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Metzger3:

Do tego te bonusy dla IA


I to jest największy minus poziomu trudności w grach. Większe wyzwanie powinno być skutkiem wyższej inteligencji komputera, a nie tego, że komp czituje.
  • Odpowiedz
@invit: W civce to chyba nawet skrajność, bo jeśli dobrze mi się zdaje, to tam jedyne co dostaje komp to bonusy, a AI nie polepsza się w ogóle (w eu4 jednak sposób gry AI się również zmienia).
  • Odpowiedz
Gram Gruzją. Jest jakiś sposób żeby przekonwertować się z prawosławia na wyznanie koptyjskie? Próbowałem wywoływać bunty w prowincjach koptyjskich wysyłając misjonarza, zabierając mu finansowanie i zabierając ziemie clergy, ale zamiast religijnych buntowników powstają partykularyści.
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra jako poczatkujacy odpalilem sobie polske
uznalem, ze za rywali wezme krzyzakow, pomeranie i jeszcze jeden kraj
zmniejszylem do minimum local autonomy wszedzie gdzie sie da, zeby jak najwiecej kasy wpadalo plus zmniejszylem maintenance dla wojska (cos tam wyczytalem w poradniku), cos tam jeszcze bylo z przypisaniem trade node, ale nie chcialem tego ruszac, bo balem sie, ze cos popsuje

ale hajsu dalej malo przybywa (2/3/4 na miesiac, a budynki kosztuja po 200-300 dukatow, ktorych
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grypa-grypowska: No sporo rzeczy do opisania. Budynki buduje się nieco później i też nie od razu wszystko co się dać. To się robi stopniowo. Jak masz pokój to możesz starać się pozyskać sojuszników, starać się handel zwiększyć, szpiegować(na początku gry najlepiej i tak budować tylko siatkę do 20% i wtedy robić claim, żeby móc ewentualnie podbić dane państwo). Co do local autonomy to nie powinieneś zmniejszać jeśli spowoduje to dodatni
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie. Jest jakaś opcja, żeby w trakcie negocjacji pokoju zażądać prowincji, ale nie dla siebie tylko dla jednego z sojuszników biorących udział w wojnie?

#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach