Wpis z mikrobloga

Witajcie europkowe świry. Ostatnimi czsu zaobserwowałem, że pojawia się tu sporo pytań o dosyć podstawowe kwestie, albo o to jak podejść do jakiegoś achievka, albo o to jakie idee wziąć, jak skomponować armię, jak ustawić handel i inne takie.

W związku z powyższym mam pytanie: Czy spotkałyby się z zainteresowaniem takie, poradniki to zyt duże słowo, play-through w formie screenów z obfitym komentarzem dlaczego takie wojny, dlaczego takie idee, dlaczego takie peace-deale itp? Nie jestem jakimś wytrawnym graczem, ale jednak te 2 tysiące godzin przegrałem i tego i owego się nauczyłem. Chętnie podzieliłbym się swoimi taktykami i spostrzeżeniami, a jeszcze chętniej przyjąłbym rady od innych.

Mam teraz w planie utworzyć Cesarstwo Rzymskie Francją, a więc w najprostszy sposób, ale pewnie dla wielu początkujących jedyny jaki biorą pod uwagę.

Proszę o opinie na temat mojego pomysłu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
  • 7
@like_a_sir: Powiem szczerze, że zależy to od wykonania. Szkoda włożyć sporo pracy w coś co będzie "mało edukacyjne".
Z tego co mówisz to chcesz podjąć się sporej pracy i chwała Ci za to.

Bardzo widać, że temu tagowi przydałoby się jakieś FAQ, bo coraz więcej jest podstawowych pytań od nowo przybyłych graczy.

Jednak taki playtrough, krok po kroku (ze screenami i komentarzem) mógłby być sam w sobie ciekawy pod dyskusję jaka