Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 2
Jakieś exploity są na obecnej wersji?
#eu4
#eu4
Jak to to panie Papieżu
#eu4
#eu4
źródło: comment_cQSLeDZFuMQjgQnxeb5aqkhOeg5P2udV.jpg
Pobierz- 1
@DeathDust98: papiesz
- 10
Na Humble Bundle jest promocja na EU4 i np. RoM oraz MoH są po 10 ojro.
https://www.humblebundle.com/store/europa-universalis-iv-mandate-of-heaven
https://www.humblebundle.com/store/europa-universalis-iv-rights-of-man
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
https://www.humblebundle.com/store/europa-universalis-iv-mandate-of-heaven
https://www.humblebundle.com/store/europa-universalis-iv-rights-of-man
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 1
@zolwixx: W ogóle się zdziwiłem na tak dużą promocję na Mandate of Heaven tak szybko.
@jaqqu7: Akurat MoH mi raczej niepotrzebny bo nie grywam w rejonach świata, których dotyczy dodatek. Zastanawiam się nad RoM bo cena prawie akceptowalna dla mnie ale nadal nie kupiłem DLC Cossacks i czekam na jakąś dobrą promocję. Stąd moje pytanie - RoM to must have czy niekoniecznie?
francja pod butem brytyjskim.
próbowałem na wcześniejszych wersjach, przy odpaleniu gry w okolicy 22.maj 1447 musiałem się solidnie namęczyć. Udawało się wygrać wojnę z kilkoma pożyczkami i przy wsparciu merców.
Aktualnie, przy trzeciej próbie (w pierwszej nie wypowiedzieli nawet wojny o maine bo lali się z burgundią) wygrałem wojnę nie wypalając nawet manpowera, a francji ostało się wojsko bo uciekali przed wyspiarzami aż złapałem ok.70% warscore i zrobiłem unię.
Łatwo jakośᕙ
próbowałem na wcześniejszych wersjach, przy odpaleniu gry w okolicy 22.maj 1447 musiałem się solidnie namęczyć. Udawało się wygrać wojnę z kilkoma pożyczkami i przy wsparciu merców.
Aktualnie, przy trzeciej próbie (w pierwszej nie wypowiedzieli nawet wojny o maine bo lali się z burgundią) wygrałem wojnę nie wypalając nawet manpowera, a francji ostało się wojsko bo uciekali przed wyspiarzami aż złapałem ok.70% warscore i zrobiłem unię.
Łatwo jakośᕙ
- 0
@Saper9: @FreeSheep: @goraceparofki: @goraceparofki: Właśnie ma ktoś jakieś dobre taktyki na unię? Dlaczego w tej wojnie jesteśmy traktowani jako agresorzy?
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Prawda to, że w kolejnym patchu, jeśli Enrique zostanie jednak koronowany, to gdy w końcu zdechnie, to dostanie się +1 stab?
#eu4 #europkowememy
#eu4 #europkowememy
źródło: comment_m7wdEtFITQe1cYp5svg83wj8VKLCLl9K.jpg
Pobierz- 6
@jaqqu7: Nie wiem, ukradłem z wyników googla. Raz mi s------n zdechł podczas hunting accident, ale wtedy nie pomyślałem, żeby zrobić screena tej radosnej chwili.
- 21
Ktoś tu zmienił kulturę na pruską. Zgłoszone do narodowców ( ͡° ͜ʖ ͡°).
- 5
- 22
Awww yissss, czuję dobrze człowiek. W końcu wbiłem tego j------o "The Re-reconquista". Ta rozgrywka mnie tak wypompowała przez to jak mozolny był początek, szczególnie gdy w pewnym momencie Kastylia miała PU nad Anglią i Aragonem, nie mówiąc już o tych 70 restartach wcześniej, czy durnym AI Francji i Osmanów, którzy nie chcieli odpowiadać na defensywne wojny. Ale jest, ło matko - chyba następny taki aczik dopiero za jakiś czas, bo na razie
źródło: comment_IKe3JmzQeFfA42YCCQEFlH7AJBqeSnPn.jpg
Pobierz- 2
@jaqqu7: Chciałbym podjąć dyskusję, ale sie nie znam :D
http://i.imgur.com/sbIEhE2.jpg
tempo jest dobre do WC? 4500 developmentu, nie wiem za dużo biorę provek chyba i na 1 peace deal biorę koło 90% OE i potem problem z buntami.
raczej nie wina idei bo wziąłem religious i humanist: http://i.imgur.com/zuC8UGH.jpg
#eu4
tempo jest dobre do WC? 4500 developmentu, nie wiem za dużo biorę provek chyba i na 1 peace deal biorę koło 90% OE i potem problem z buntami.
raczej nie wina idei bo wziąłem religious i humanist: http://i.imgur.com/zuC8UGH.jpg
#eu4
@Xoltron: >raczej nie wina idei bo wziąłem religious i humanist
No gratuluje pomysłu xD geniusz poprostu( ͡° ͜ʖ ͡°)
No gratuluje pomysłu xD geniusz poprostu( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kuurde, mirki, problem jest. Gram sobie Białym Słonikiem (pod achievement, a jakże) i zostały mi dwie prowincje. Problem w tym że te dwie prowincje są częścią Ming, które ma się dobrze. Mają przewagę techa, co robić?
#eu4 #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis4
źródło: comment_wQ6ZXpnE6cORzcKzJhywrenYikj6caC2.jpg
Pobierz@Varoslav_Longou: to podbijaj Indie - tam jest dużo manpoweru i kasy
@Varoslav_Longou:
Bo to nie jest prosta sprawa. Ale tutaj uwierz mi, jak zastosujesz rady z filmiku to z 20 dukatów miesięcznie więcej może wyciągniesz (nie widzę całej mapy, ale tak zgaduję )
Bo to nie jest prosta sprawa. Ale tutaj uwierz mi, jak zastosujesz rady z filmiku to z 20 dukatów miesięcznie więcej może wyciągniesz (nie widzę całej mapy, ale tak zgaduję )
- 2
Sojusz z Hiszpanią ze względu na geopolitykę tylko oraz dał owoc w postaci wspólnej walki, dał on jednak Rzeczpospolitej dynastię de Trastamara. Najsławniejszym władcą pozostanie wielki wódz, który objął tron w młodym wieku i przez cały swój żywot prowadził nie tylko wojny, ale i niszczycielskie szarże przeciwko hordom Ottomańskim. Władca zdolny na każdym polu był tak sławnym dowódcą wojskowym, że drżeli przed nim niewierni. Jego marzeniem było całkowite wyparcie ich z Krymu,
źródło: comment_KfJ3DGFCth8XWPEc2TbxMPj1NQB6yuV3.jpg
Pobierz- 6
Johan mówi o historii serii. Materiał z tegorocznego PDXCON.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4

- 1
Jak już rzucamy exploitami z rana to jeden mini:
Jeśli państwo na które chcesz wypowiedzieć wojnę ma wyłączone forty to:
1. Zatrzymujemy grę.
2. Wypowiadamy wojnę.
3. Rozkazujemy jednostkom iść za forty.
4. Dzięki temu po od pauzowaniu gry twoje wojsko kompletnie olewają blokadę prowincji przez wrogie forty, dzięki czemu można o wiele szybciej podbić kogoś jeśli mamy odpowiednią przewagę liczebną (jeśli nie jedna przegrana za fortem = wipe stack, bo jednostki
Jeśli państwo na które chcesz wypowiedzieć wojnę ma wyłączone forty to:
1. Zatrzymujemy grę.
2. Wypowiadamy wojnę.
3. Rozkazujemy jednostkom iść za forty.
4. Dzięki temu po od pauzowaniu gry twoje wojsko kompletnie olewają blokadę prowincji przez wrogie forty, dzięki czemu można o wiele szybciej podbić kogoś jeśli mamy odpowiednią przewagę liczebną (jeśli nie jedna przegrana za fortem = wipe stack, bo jednostki
- 1
@wiatrow: dobre, aporpo pauzy i wojen to gdy dostane call to arms od sojusznika to pauzuje grę, zaznaczam sobie rejony, które mnie interesują i dopiero wtedy wciskam akceptuj. często gęsto człowiek dostanie dane prowincje gdy pokój będzie :D
- 6
@wiatrow:
1. Zatrzymujemy grę.
2. Wypowiadamy wojnę.
3. Rozkazujemy jednostkom iść NA forty.
4. Po 1 miesiącu mamy zajęte forty
5. Nie martwimy się o ZoC ani stackwipe.
1. Zatrzymujemy grę.
2. Wypowiadamy wojnę.
3. Rozkazujemy jednostkom iść NA forty.
4. Po 1 miesiącu mamy zajęte forty
5. Nie martwimy się o ZoC ani stackwipe.
Taki drobny exploit na dobry początek dnia :)
#eu4
#eu4

Mam chęć zagrać jako USA. Spróbuję stworzyć AAR, zobaczymy jak pójdzie i czy będzie zainteresowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4 #eu4aar
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4 #eu4aar
- 0
konto usunięte via Android
- 3
@Formek21 tyle tego pod tagiem, podstawowy content europki i innych gier, a ty sie pytasz?
raczki urwalo?
raczki urwalo?
- 12
#eu4 #meiouandtaxes
Nie ma to jak bić się z Francą, Burgundią i Hollandią, o PU z Konstantynopolem złupić ją na ponad 16000 i po 5 latach od zakończenia wojny przyszedł głód i plagi, a ty za zrabowane 10% opłaciłeś medyków, zamknięcie portów i ograniczenie handlu... I masz w------e na modę z Paryża z ciałem w czarne kropki XD
A u was w tej Polsce to nawet nie macie
Nie ma to jak bić się z Francą, Burgundią i Hollandią, o PU z Konstantynopolem złupić ją na ponad 16000 i po 5 latach od zakończenia wojny przyszedł głód i plagi, a ty za zrabowane 10% opłaciłeś medyków, zamknięcie portów i ograniczenie handlu... I masz w------e na modę z Paryża z ciałem w czarne kropki XD
A u was w tej Polsce to nawet nie macie
źródło: comment_wKd54al5v4sDNyqJ7GOAIJ7W8xR89zBY.jpg
Pobierz
konto usunięte via Android
- 12
@Wolvi666 dorzuć jeszcze trochę modów, dam glowe, że dasz radę zrobić jeszcze mniej czytelne XD
- 6
- 0
- 0
Gram sobie roleplayowo, wiadomo i tak Rzepa wychodzi blobem, miałem długą bezsensowną wojnę z bagietami i Toskanią rozwaloną na całe Włochy, tylko po to żeby odzyskać Rzym dla papaja, no parę prowów się wzięło oczywiście, że aż client state musiałem utworzyć. Problem taki że kebaby, których za słabo chyba biłem mi wypowiedziały wojnę. Gram na IM więc mogę pewnie max 3 miechy się wstecz cofnąć co niewiele da, ew. wpakuję manpowera która
źródło: comment_rQVRLDuhHczujgI9MH9Zt7nUTr0E0Pgr.jpg
Pobierz

























źródło: comment_X8wSx6W9NV8TNN2zRPgTINLOZE0HbRrK.jpg
Pobierzźródło: comment_MYCeHOKJ1GAPs99noLzwUMaGU6uXi0Ji.jpg
Pobierz