Wpis z mikrobloga

#eu4 #meiouandtaxes
Jak tam opinie? Mireczki już grały? Póki co poświęciłem chwilę czasu i wstępnie podoba mi się nowa mechanika populacji. Prędkość gry na 3 jest jaka jest, ale sama stabilność moda to bardzo duży plus, żadnych crashów ani zwiech na dwóch różnych konfiguracjach. Znacie może państwa warte gry, chodzi mi o np. Anglię które ma różne modyfikatory prowincji, własne event itd.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@prace_fachowe: Zagrałem jakieś 30 lat i poza merytokracją (nie wiem kto wpadł na ten pomysł) i usunięciem epok to bardzo podobają mi się zmiany. Osobiście grałem Milanem i grało się przyjemnie (głównie przez system potęg italskich (który niestety nowością nie jest) i republikę Ambrozyjską), z tego co wiem Hiszpania ma trochę nowych eventów i może być interesująca.
@Asurito: Włochy mam zamiar ruszyć w następnej rozgrywce, póki co ubiłem ekonomię Anglii bo dotowałem edukacje przez co rosła mi autonomia i zanim powiązałem jedno z drugim to już ciężko było zareagować. Narazie bardzo mi się podoba. Mnogość opcji i różnych kierunków rozwoju zamiast pospolitego blobowania to jest to czego tej grze brakowało. Nie wiem czy to bug czy tak było w tamtym okresie ale po około 70 latach rozgrywki Ming