No cześć,

czy ktoś może eksperymentował z materiałami innymi niż bawełna Muji? Mam na myśli produkty Fiber Freaks i inne rodzaje organicznej bawełny (Shiseido, Koh Gen Do). Po cichu podejrzewam, że nie poczuję różnicy, ale ciekawy jestem Waszej opinii zanim coś zamówię. ;)

#epapieros
@sheep17: dzięki! W takim razie się tymczasowo wstrzymam, mam aktualnie straszne problemy z transportem na Lemo 2 (z tanka do komory z grzałką) i dryhity się, niestety, zdarzają.
Witam murki, chciałem zapytać ekspertów w dziedzinie e-papierosów co polecają na początek, przeglądam właśnie aukcje i jest tego tyle że ciężko wybrać dobry produkt, dodam że chcę od razu kupić dwie sztuki, czy ktoś może doradzić czym się kierować przy wyborze? Będę wdzięczny.

#epapieros
#pytanie
@hjrhombre: pewnie.
@endriu92: bier idzusta v2. ale, mordeczo, rozumiesz - najlepiej z gwizdkami z Ni. beda chmury jak z tego wulkanu, co nim czasem skandynawia, czy inne islandia #!$%@?. albo mechanika, tylko tutaj to juz koniecznie wlasne grzalki trzeba motac. to nie problem, kupisz drut jakis (mozesz z kabla do internetu wytargac, tylko opalic trza), zawiniesz pare razy na jakims gwozdziu, albo na patyczku do szaszlykow i wkrecasz i dajesz
@karoleeek: niektóre lq podgrzane szybciej się przegryzają a przy okazji robią się rzadsze i łatwiej wymieszać. Są szkoły kaloryfera, mikrofali, kąpieli wodnej... Wszystko dla ludzi. Tylko nikotyna ma rozpad cieplny a lq wrze w temperaturze ponad 200st, można sobie kuku zrobić.
#epapieros #epapierosy
Mam ciekawy problem - kupiłem sobie fabryczną tytanową grzałkę typu ijust2/melo/atlantis (tak, wiem, zaraz ijust2 nagonka się zacznie, doczytajcie dalej). Otóż po dniu wapowania na meshu, który pokrywa tą grzałkę od góry znalazłem wypalony ślad (pic rel). Siatka wygląda na przyspawaną w tym miejscu jak po hotspocie.
Pytanie czy ktoś kiedyś rozbierał ten typ grzałki i jest w stanie powiedzieć czy to przebicie z drutu, zwykła rzecz czy cholera wie
Pobierz Waspin - #epapieros #epapierosy
Mam ciekawy problem - kupiłem sobie fabryczną tytanow...
źródło: comment_ILIqq4w8hk6Qem5CD2g0SoHGUTLB6pls.jpg
@Waspin: jeszcze przy grzalce do powermode, to moze bym sie zgodzil ( !dluga dygresja! choc zakladajac, ze bedziesz mial dobra saturacje wicku i przylozysz wyzsze napiecie na grzalke o wyzszym oporze... dual parallel 0,16ohma na 80w daje taka sama chmure, jak 0,45ohma na 80w. tylko ze przy 0,16ohma te 80w to ponizej 4v, a przy 0,45ohma to powyzej 6v. mod dzwignie, wiec po co mam sie bawic w parallel?), o tyle
@GaHee: chodzi o fabryczne grzałki, powierzchnia niklu jest większa (widać gołym okiem). Poza tym rozwaliłem nieco grzałkę i sprawdziłem - winne było zwarcie do siatki ochronnej od góry, od tego było dodatkowe ciepło. Bez tej siatki grzałka za to zrobiła się słabsza i zadziałała prawdziwa fizyka (większy opór, mniejsza chmura i smak). Jak widać przebicia się przydają, ale bezpieczne to to nie było.
Kilka miesięcy temu kupiłem na allegro kilka aromatów spożywczych do herbaty(chciałem sobie robić grzańca, ale nie wyszło), leżały kilka miesięcy w zapomnieniu aż wpadłem dzisiaj na pomysł, żeby spróbować dodać ich do bazy 3mg 50/50. Dodałem do bazy 10ml 15 kropel słodkiej śliwki i po 10 kropel pomarańczy i cytryny. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, liquid ma kolor lemoniady, na pierwszy plan wybija się cytryna, potem pomarańcza, śliwka daje posmak gumy
@MilyMarian: Pamiętam, że niektórzy dodawali aromatów przeznaczonych do kawy i były naprawdę niezłe. Koniec końców jednak to aromaty spożywcze nieprzeznaczone do wapowania, nie wiadomo jak poszczególne składniki reagują na taką temperaturę (ale tego do końca nie wiemy również przy aromatach przeznaczonych do epapierosów). Podsumowując, smakować powinny smakować, ale mogą, nie muszą, być niezdrowe. Inaczej na to pytanie raczej nie da się odpowiedzieć, bo ani ja nie mam możliwości tego sprawdzić, ani
@MilyMarian: ja bym się wahał bo:
- droga podania ma znaczenie, układ pokarmowy jest dobrze chroniony (trawienie, wyściółka, bakterie, grube ściany) a oddechowy nie (co do płuca, to do krwi). Przykład - dioksyny podane w pokarmie nie są rakotwórcze (niech żyje popcorn)
- temperatura czyli rozkład termiczny substratów na nowe związki, ta sama triacetyna może być w różnym stopniu stabilna w aromacie do wapowania i jedzenia (nie sądzę, ale może)
-
Hej mirki, moje wkur, zdenerwowanie sięgnęło zenitu od kiedy wszędzie widać tylko posty o ijuście.
Dlatego też stworzyłem FAQ, które będzie aktualizowane raz w miesiącu, a w najbliższym czasie doprowadzone do finalnej wersji, aktualnie to głeboka ALPHA. Tak czy siak mogę się tym już podzielić.

http://jacobdev.com/e-papierosy-faq/

Poproszę również o podpięcie tego do opisu tagu. @beer_man może znowu zaczniesz obserwować ;).
#epapieros #epapierosy #mojliquid
Siemka. Potrzebowałem szybko bazy więc w okolicznym sklepie z e-fajkami kupiłem bazę 0mg 50/50 VPG firmy Smokey. (pierwszy raz taką widziałem XD) W skład tej bazy wchodzi 50% glikolu i 48% gliceryny. Moje pytanie brzmi... Gdzie do cholery jest pozostałe 2% bazy? Czy te 2% to woda, jakieś inne składniki czy co? :D Z góry dzięki Mireczki :)
#epapierosy #epapieros #mojliquid
Istick padl niespodziewanie, musialem odłożyć Criusa i ratować się.
Znalazlem starego, peknietego Kayfuna, baterię od siostry Cottien Cosmo która sie kurzyla.
Startuje to od 1.5 oma, znalazlem resztki drutu 0.3, nakręciłem cos w okolicach 1.6 oma...
I kurcze jest fajnie. Chmurka, smak, nawet kop na 3mg jest.
taka refleksja, bo myślałem, ze nie dam rady na tym wapowac. Da się, i to z powodzeniem. Takie bez sensu mi sie wydaje teraz robienie
Pobierz BeDoEl - Istick padl niespodziewanie, musialem odłożyć Criusa i ratować się. 
Znalaz...
źródło: comment_cVFP8SFRoo1VKiwXuysisSRxcmlMz3ig.jpg
@Czupa360: bez tej części do której wkładasz dripa (nazwana D38) jest mniejszy, z nią i z dripem(ten drip tutaj akuratnie z Zephryusa v1) większy :D
Box beznadziejny, 1050 mah, pewnie to rebrandowany istick 10w, chociaż nie wiem, dobrze że wapuje głównie w piwnicy przed kąpę, bo energii starcza na jakieś 3 baniaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AntiPlay: kup druga baterie. ep pozwoli Ci zejsc z nikotyna do zera, ale to trwa. pol roku, rok. mi zajelo rok (albo prawie 4, jesli liczyc nieudane podejscia do ep i okres palenia 'hybrydowego'). btw - sa lq 24mg. przynajmniej byly jak zaczynalem zabawe.
@gibgibon: jak chcesz cos odpornego na zniszczenie, to ipv4, ipv3li, sigelei 100w, sigelei 150w; drogie, ale dobrze zrobione i z dobrymi chipami. jak chcesz wydac mniej cebulionow, to mozesz wziac wismec rx200 (3 ogniwa, 200w), albo cuboid (2 ogniwa, 200w po update softu [pwm?]). jesli chodzi o same aku 18650: sony/samsung/lq, powyzej 20w; jak dlugo bedziesz sie trzymal tych producentow, tak dlugo nie kupisz bubla.
@beer_man: ja też to poważnie rozważam... 50% wpisów to iJust2, 30% to pytania o efajkę do 100/150zł a kolejne 10% to nieustanne pytania "co kupić żeby robić liquid" albo "jaką recepte polecacie"... Jeszcze żeby niektórzy mogli zajrzeć na internet - wpisać w googlu "/pytanie/ site:wykop.pl" ale nie #!$%@?... lepiej tag zaśmiecać i pytać o to samo non stop. Ehh...
@GOTOVE: typowe dla nich, znając życie u chinola bezpośrednio takie Bellcapy są po 50 centów albo dolara za sztukę, ale e-dymaj zamówił i tak ze 100 sztuk na cały kraj, po #!$%@? ryzykować, przecież mogły by się nie sprzedać
możliwa jest taka sytuacja że spaliłem sobie baterie w evicu i przez to jest inny smak? xD zwykle ładuję go przez laptopa ale dzisiaj rano trochę mi się #!$%@?ło i podłączyłem do prądu (btw. można tak?) i zauważyłem dziwny smak dymu mając go w ustach, tzn jak wciągam na płuco to nie czuję tego ale w ustach tak. to jest taki dziwny specyficzny smak nie wiem jak opisać, ale wydaje mi się
@Tylik: Krótko, zwięźle i na temat: NIE POLECAM. Tak na prawdę jest to ogniwo LG (bodajże HE2), które nie mieściło się w "normach" - przeklejka AWT i tak jak pisał @ONGHi "wartości przesadzone". (sam się dałem też nabrać - ale się nawróciłem)
Jak zmienić gumki w atomizerze? Może to się niektórym wydać głupim pytaniem, ale odkrecilam dolna część tanka i dalej nie wiem co robić.. Szarpać szkiełko na sile? Odkręcić próbowałam ale coś nie idzie.. Atomizer melo 2 (gumki były w zestawie wiec na 100 procent można je wymienić.. Nie chcę po prostu nic zniszczyć). Dziękuję z góry za pomoc

#epapieros #epapierosy