#fpv #rc #kiciochpyta #modelarstwo #hobby
Mirki, czy miał ktoś z Was do czynienia z odbiornikami AV Boscam?
Zamierzam kupić taki, zastanawiam się pomiędzy RC305 a RC805. Ten drugi to wyższy model i ma cyfrowe ustawianie kanału, ale na pewnym forum piszą, że jest źle zaprojektowany i w środku jakiś element jest obrócony o 90 stopni, a przez to jest zbyt długa ścieżka
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bob_: no właśnie jeszcze nie sprawdzałem bo nie mam takiego kabla.
A w menu kamerki nie znalazłem żadnej opcji do wyjścia AV.
Może będzie trzeba ją zaktualizować.
A wifi jest dość przydatne. Zasięg WiFi nawet nie najgorszy. Można by go nawet zwiększyć repeaterem.
Ale ma dość duży lag - na telefonie 2s a na tablecie 1-2s.
A co do drugiego pytania to RC305 lepszy bo ma dwa wyjścia AV, a
  • Odpowiedz
@Bob_: na razie nie kupiłem owego, ale jakbym już miał to Minim OSD. Póki co będę miał te wszystkie dane na tablecie i nie będą mi zasłaniały obrazu na wyświetlaczu.
  • Odpowiedz
@elektroda: Jak to jest być najbardziej znienawidzonym i wyśmiewanym forum w polskiej części internetu? Dlaczego nie możecie funkcjonować jak https://stackoverflow.com/ gdzie każdy każdemu poprostu pomaga a wyszukiwarką MOŻNA znaleźć odpowiedzi na pytania które pojawiły się w przeszłości a nie zestaw postów "było"? :)
  • Odpowiedz
Czarna lista zasilaczy

Achieve, Akyga, Altis, Aspire, Atlas, Aton, Bandit, Bestec, Carbon (nie Modecom), Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Cube Max, Deer, Delux, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Hedy, Impet, Incore, Intex-Action, i-box, I-TEC, KingStar, LC Power, Levicom, Likeenergy, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Macron, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Pangu, Platin Power, Power, Power Color, Powercomp, Powerfox, Powertec, Procase, Procomp, Octigen, Opengate, Qoltec,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@printf:
Zawsze mam bekę z tego typu czarnych list. Wpisują tam wszystko co się komuś popsuło kiedyś.
Kiedyś znajomy jak zobaczył mój monitor to powiedział: >Ohoho, anon ale to Ci długo nie pochodzi. Pisali na forum, że gunwo.

  • Odpowiedz
Uwielbiam tych pomocnych użytkowników na forum.

Kiedyś przeglądałem sobie #elektroda i widzę jak pewien gościu próbuje się dowiedzieć jednego szczegółu na temat mikrofalówek.

Niestety większość odpowiedzi brzmiała w stylu:" To niebezpieczne znajdź sobie jakiegoś fachurę od tego." Na nic się nie zdały jego wpisy, że on się zna na mikrofalówkach i tylko jednej małej rzeczy nie wie :-)

Teraz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jack_Pstrong: podobnie z doradzaniem zakupów - ktoś pisze, że szuka np. telefonu za 500 zł, a większość odpowiedzi w stylu dołóż 1000 zł i kup sobie iphone, nexusa albo inne go flagowca, a potem się zaczynają jeszcze między sobą kłócić, który z tych za 1500 jest lepszy:P
  • Odpowiedz
Czytam sobie internety i na niemieckim forum komputerowym widzę:

Die Forensuche gibt dir da sicher mehr Threads zu diesem Thema.

Widać zaraza przeszła już dawno na zachód. #elektroda #heheszki #pdk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wie ktoś może jakie mają parametry głośniki w Mercedesie Sprinterze, konkretnie A9018270060? Albo stronę gdzie po parametrach mogę mniej więcej oszacować ich moc chociaż? Kiedyś coś takiego robiłem na podstawie średnicy głośnika, magnesu i cewki, ale strona z której korzystałem nie istnieje :/

#pytanie #mechanikasamochodowa #elektronika #elektroda #glosniki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smoke931407: niczego nie ma co szacować, OEMy są jakie są - dopasowane do fabrycznego radia, a to znów - ma moc realną po 15-20W na kanał (sinusa, znaczy chińczyk by sprzedał jako 45W FET POWER przy maksymalnym przesterowaniu). Czyli głosniki będą znosić te >20W spokojnie, ale >40W może im już zaszkodzić.
  • Odpowiedz
@i_love_poland: socket nie daje żadnej gwarancji. Możesz jeszcze zobaczyć czy chipset obsługuje dany procesor. Jeśli tak to zostaje kwestia mikrokodów - do bardziej popularnych płyt krążą przerabiane BIOSy dodające obsługę nowszych procesorów.
  • Odpowiedz
@yegomosc: "samozapłony" biorą się z tego że taki zasilacz dokonując żywota puszcza zbyt duże napięcie na wyjściu i smaży elementy komputera, często powodując przy tym ich i swój zapłon. Popytaj się znajomych na pewno mieli takie historie, mi osobiście wysiadły 2 zasilacze z tej listy na szczęście nic nie pociągnęły ze sobą.
  • Odpowiedz
Mirki, jakie słuchawki dokanałowe do 100 zł?

Miałem SoundMagiki PL21 (już drugi egzemplarz), ale tak jak w pierwszym padł kabel. Nie chce mi się z nim bawić i chcę spróbować innego sprzętu. Także szukam czegoś co najmniej tak samo dobrze grającego jak SM PL21. Słuchawki będą używane z telefonem LG G2 oraz PC. Preferuję ciemne, basowe brzmienie (ale bez przesady) również bez przesadzonej góry. Gatunki muzyki bardzo różne także to nie może
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cavoglave: ogranij sobie słuchawki Krüger & Matz KM-108M, mam je już jakoś 1,5 roku, też wcześniej miałąm problem z kablem, teraz jest git. Co do brzmienia to trudno mi tu coś powiedziec, bo chyba się nie znam. Ale poczytaj, może Ci się spodobają :)
  • Odpowiedz