"Ostrzeżenie: Obrażanie użytkowników w naszym serwisie jest zabronione. Kolejny nieprzyjemny komentarz pod adresem innego użytkownika może skończyć się zablokowaniem konta. "

Śmiechłem srogo, taki zły i nie dobry ze mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) @kisiowy: poskarżył się mamłe, a ja jestem tym wrednym kolegą zawadiaką, mistrzem wciskania gum pod ławkę, i zarywaczem gimboloszek, których mamy przede mną ostrzegają, mam nowe trampki i całą kolekcję gum donald bo obrabowałem młodszego roczniaka.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem głośników Creative A120, które automatycznie przełączają się w tryb Standby gdy twierdzą, że jest za cicho (ten poziom wcale nie jest niski, słucham sobie muzyki, która przestaje grać co 10-15 minut). Na uwielbianej przez Mirków elektrodzie pewien użytkownik napisał: > Zwieramy zworę J6 na stałe do (+) zasilania. Dobrej zabawy przy muzyce!!!
Potem ktoś poprosił o instrukcję jak to zrobić, a jakiś mistrz elektroniki mu odrzekł: > Skoro zadajesz
kisiowy - Jestem nieszczęśliwym posiadaczem głośników Creative A120, które automatycz...

źródło: comment_bhY7xbP7FGj5AdQD8t9M9Y8ZGBEabdBx.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamierzam kupić telewizor. Telewizor służył mi będzie do PS3, oglądania filmów, i prawdopodobnie od czasu, do czasu do Mirkowania na nim, gdyż będę podpinał PC przez HDMI ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od zawsze na taki sprzęt szkoda było mi pieniędzy, więc i tym razem szukam czegoś w najniższym przedziale cenowym, ale FullHD i 32'. Do wyboru mam :

Thomson 32FZ5233 - chyba najsłabszy z całego zestawienia.

LG 32LB5610 - tutaj martwi mnie brak
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zielony34: mam identycznie tego samsunga pod ps4 i jestem zadowolony. dodam, że podobnie jak Ty, większych wymagań wcześniej nie miałem bo to w sumie mój pierwszy TV
  • Odpowiedz
Ziomeczki, pomóżcie.

Mam mikrofon Blue Yeti (usb), którym nagrywam gitarę.
Mam z nim jednak pewien problem - jest mega czuły, moim zdaniem aż nienormalnie. Nastawiam minimalną głośność nagrywania (1%, gain na mikrofonie ustawiony na 0), oddalam urządzenie o pół metra od gitary a i tak przesterowuje, przez co ciężko mi nagrywać.

Podłączę go jutro do inne komputera (znacznie lepszą stacjonarkę) i zobaczę, czy tam będzie podobnie, jednak na mój chłopski rozum to mikrofon
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gustawny: Z tyłu mikrofonu znajduje się pokrętło wzmocnienia sygnału, to ono odpowiada za wysterowanie sygnału, na komputerze powinno być wszystko cyfrowo na 100%, tak jak bez zmian. Kruczek polega na tym, że jeżeli mikrofon przesteruje się na wcześniejszym etapie to regulowanie cyfrowo zmniejsza potem głośność razem z tym przesterem. Piszesz jednak że i tu i tu masz bardzo minimalne wartości, możliwe że Audacity coś ma źle ustawione albo sterowniki, lub
  • Odpowiedz
Windows XP SP3 na Asus Eee PC X101CH - czyli jak to się udało. Zostawiam ten wpis dla potomności, ponieważ ten netbook jest dość popularny w Polsce (chyba T-mobile rozdawało je czy coś). Opiszę tutaj swe boje z tymże kawałkiem gówna.


1. Wstęp
Asus Eee PC X101CH to netbook, który standardowo otrzymujemy z Windows 7 Starter. Jego konfiguracja to mniej więcej:
- procesor Intel Atom
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyszła mi taśma led z #wish
I teraz pytanko, jak to lepiej podłączyć? Bo taśma jest na 12V, a wiadomo, że w gniazdku 220V.
Lepiej dokupić do tego zasilacz sieciowy 12V czy baterię 12V?
Ile wytrzyma na jednej baterii takie podłączenie? Bateria kosztuje 2-3 zł, a zasilacz 20 zł. Jak bateria wytrzyma na 3 miesiące, to wiadomo, że bateria lepsza, ale jak mam ją wymieniać co tydzień, to bez sensu.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie oglądam TV, jednak muszę takową założyć. Stąd moje pytanie:
1. pobiedziska pod poznaniem. 20 km w lini prostej od np. bogucina, gdzie jest podobno antena DVBT. Jaką antenę zastosować?
2. czy muszę wiedzieć coś jeszcze? czy wystarczy kupić stary TV ze złączem EURO (dekoder już mam)

#kiciochpyta #telewizja #elektroda
#elektronika #elektrotechnika
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrzeii: leży w TV, kablu euro, bądź dekoderze. Musisz sprawdzić te trzy rzeczy. Jeżeli dźwięk się nie przycina w DVBT to na pewno jest wszystko w porządku z anteną.
  • Odpowiedz
Mirki pomóżcie bo ja już nie wiem co jest..

Włączam kilka dni temu laptopa Dell Studio 1537 i czarny ekran, ale nie słychać żadnych piknięć (bios signal). Podpiąłem go pod zewnętrzny monitor i wszystko ok. No to mówię teraz albo matryca, inwerter lub taśma mi się przetarła. Pojechałem na diagnozę do @naprawalaptopow bo nie chcę kupować w ciemno, ale nie mieli na miejscu takiej matrycy jak jest w tym Dellu i powiedzieli,
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektryka #elektroda

Panowie jeszcze jedno. Mam obecnie mam stara rozdzielnice i czekam na wymienne jak już wspominałem, to czy mogę zrobić wyprowadzenie tymczasowo z rozdzielnicy na listwę. Wypuszczę przewody 4mm2 do listwy zaciskowej i tam podłącze już przewody idące do gniazd. Dodatkowo mostkuje uziemienie z zerem. Chodzi mi o tymczasowe podłączenie indukcji (indukcja 230V) i ma funkcje ograniczenia mocy , także przed zamontowaniem nowej rozdzielnicy ustawie na max
s.....e - #elektryka #elektroda

Panowie jeszcze jedno. Mam obecnie mam stara rozdz...

źródło: comment_BrMO6sTwdz8ekWOZJpgQ7koRyPTZ9CP5.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki czy istnieje program do diagnostyki komputera, który wskazałby przyczynę jego wyłączania się, zapisał logi?
Sytuacja ma miejsce tylko podczas grania w gry, gdzie z bliżej nieokreślonych powodów komputer wyłącza się, po czym przez dłuższy czas nie daję sięgo uruchomić ponownie. Po odczekaniu 20-30 min udaje się to zrobić, jednak sytuacja powtarza się. Dodam, że przy przeglądaniu stron www pc może działać i taka sytuacja nie ma miejsca.
#pc #
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektroda #elektryka

Panowie takie pytanie. W starym bloku z lat 70 instalacja jednofazowa bez uziemienia. Na razie mam wyprowadzone wszędzie nowe przewody ale pozostała stara puszka z bezpiecznikami automatycznymi.

Po podłączeniu przewodu od zmywarki na bolcu uziemiającym w gniazdku pojawiło sie 2-4v. Czy w takim razie zmostkować w starej puszcze przewody uziemnienia do zera? Na chwile obecna wszystkie uziemniające są odłączone bo czekam na zmiane instalacji licznik-dom.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek22: To nie jest moje twierdzenie, ale pewne fundamentalne zasady pracy na tych archaicznych sieciach. Jeżeli zaś z oczywistych względów używamy tak prymitywnego i niebezpiecznego układu, jak TN-C, to stosowanie tych zasad jest nader konieczne.

Co do przyczyn takiego stanu rzeczy, zmuszony jestem odesłać Cię do literatury przedmiotu (np H. Markiewicz - Instalacje elektryczne).
  • Odpowiedz
#elektroda #zycienakrawedzi #heheszki

Czyli jak podłączyć żyrandol ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przewertowałem forum i w zasadzie nie powinienem drążyć tematu, gdyż ten żyrandol nie pasuje do mojej instalacji. Brak kabla PE w instalacji na suficie powoduje, że podpięcie żyrandola jest ryzykowne i grozi porażeniem.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2965442.html
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam głośniki #creative t3100 i potencjometr jest na wykończeniu. #pytaniedoeksperta czy któryś z tych będzię nadawał się? i jeszcze jedno jaka jest różnica między A10k a B10k?
http://allegro.pl/potencjometr-a-2x-10k-logaryt-sereo-z-wylacznikiem-i4805448625.html
http://allegro.pl/potencjometr-b-2x-10k-liniowy-sereo-z-wylacznikiem-i4805448646.html
http://allegro.pl/potencjometr-obrotowy-2x10k-liniowy-wylacznik-i4987224884.html

Na zdjęciu taki który teraz mam w głośnikach o oznaczeniu A10k
mrbarry - Mam głośniki #creative t3100 i potencjometr jest na wykończeniu. #pytaniedo...

źródło: comment_DlMQPYYCCJ6RqmQgBeF2Uz8sPQJqehlZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę wymienić pastę w laptopie. Przeczytałem, że potrzebuję też taśmę termoprzewodzącą. Mam kilka wybranych past, które kupię w zależności od tego, co będzie miał sprzedawca, u którego kupię taśmę. Z instrukcji serwisowej laptopa (Acer) przeczytałem, że mój pad ma przewodność cieplną 11 W/mK. Wszystkie sklepy sprzedają thermopady o maksymalnej przewodności 6-7,2 W/mK.

Specyfikacja mojego termopada:
http://www.fujipoly.com/usa/products/sarcon-thermal-management-components/thermal-gap-filler-products/gap-filler-pads-putty/xr-pe.html?searched=Eapus+XR-PE&advsearch=oneword&highlight=ajaxSearch_highlight+ajaxSearch_highlight1+ajaxSearch_highlight2

Co zrobić? Kupić o mniejszej przewodności? Będzie duża różnica?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@najman: gdzie ta taśma jest? Bo jeśli taśma nie jest jednocześnie mocowaniem dla radiatorów, to możesz zastąpić ją pastą. Tylko nie kupuj gówna na bazie silikonu, tylko na bazie srebra najlepiej. Są różne zdania co do past, ja zawsze używałem Arctic Silver 5 i jestem bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz