Pralka mi dziś trzy razy wywaliła różnicówkę. Raz w trakcie prania, a potem dwa razy przy płukaniu (szybkie obroty a la wirowanie). Fakt że sporo prania było. Potem wyjąłem pranie i podzieliłem je na trzy części i tak wirowałem na raty i wszystko było ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak coś jest nie tak pewnie z jakimś podzespołem pralki. Na co to wskazuje? Grzałka walnięta/okamieniona? Silnik
wpisy
Najnowsze
Archiwum

puto
- 0

na_ulicy_maslo_trzaslo
via Android- 4
@puto pralka zepsuta
wypokowy_expert
via Wykop- 4
@puto: grzałka, silnik albo pompa mają przebicie. Pewnie grzałka, następnego prania już raczej nie zrobisz
Może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób podłączyć 2 takie włączniki żeby działało to tylko jeśli oba są włączone? Wyłączenie jednego skutkowałoby niedziałaniem całego obiegu. Generalnie, jak na schemacie w komentarzu. Urządzeniem będzie pompka do wody w aucie, chcę uniknąć przypadkowego włączenia i zalania auta.
#elektryka #elektrykapradnietyka #diy #diy #elektroda #elektronika
#elektryka #elektrykapradnietyka #diy #diy #elektroda #elektronika
źródło: 10be7f6944a4946b5acb0d926fca
Pobierz@ostatni_wolny_login:
Tak próbowałeś?
Tak próbowałeś?
źródło: Untitled
Pobierz#android #telefony #xiaomi #zrobtosam #diy #elektroda
Głupie pytanie, mam na telefonie fabryczne gorilla glass i dodatkowo normalne szkło hartowane. Po kilku latach przeżyć, upadków i innych cudów szkło hartowane wymaga wymiany. Dodatkowo gorrila Glass odchodzi w jednym rogu.
I tu pytanie, czy mogę normalnie zdjąć gorilla glass z ekranu samemu? Boję się że mogę zdjąć gorilla glass z ekranem czy
Głupie pytanie, mam na telefonie fabryczne gorilla glass i dodatkowo normalne szkło hartowane. Po kilku latach przeżyć, upadków i innych cudów szkło hartowane wymaga wymiany. Dodatkowo gorrila Glass odchodzi w jednym rogu.
I tu pytanie, czy mogę normalnie zdjąć gorilla glass z ekranu samemu? Boję się że mogę zdjąć gorilla glass z ekranem czy
@Ruda_Owca: gorilla glass to nie folijka ochronna
@Ruda_Owca: gorilla glass to nazwa materialu/procesu/technologii uzyta do produkcji ekranu.
To nie jest zewnetrzna dodatkowa warstwa, jak nalepiona folia czy szklo hartowane.
Jesli cos ci odchodzi w jednym rogu, to albo nalepiles szklo na folie od producenta (xiaomi daje takie gowno zabezpieczenie fabrycznie). Albo ekran ulegl uszkodzeniu i sie odlepia od reszty.
Jesli to wiekowy telefon, to sugeruje sprawdzic czy bateria nie spuchla i nie wypchnela ekranu, bo to juz
To nie jest zewnetrzna dodatkowa warstwa, jak nalepiona folia czy szklo hartowane.
Jesli cos ci odchodzi w jednym rogu, to albo nalepiles szklo na folie od producenta (xiaomi daje takie gowno zabezpieczenie fabrycznie). Albo ekran ulegl uszkodzeniu i sie odlepia od reszty.
Jesli to wiekowy telefon, to sugeruje sprawdzic czy bateria nie spuchla i nie wypchnela ekranu, bo to juz
Mirki, dostałem do sprawdzenia fajny mikrofon, taki do nagrywania np. podcastów. Podłączam do niego słuchawki i odsłuch jest, działa. Ale laptop nie nagrywa, a raczej nagrywa chwilę po podłączeniu kabla USB, a potem już nie. Pojawił się też komunikat o przekroczeniu zasobów kontrolera USB. Zaktualizowałem sterowniki, popróbowałem różnych portów i nic. Czy podmiana kabla (nie jest fabryczny) coś da? Czy laptop i jego wejścia USB nie poradzą sobie ze sprzętem i heja?
Pojawił się też komunikat o przekroczeniu zasobów kontrolera USB
@Abaddon84: no napisane wprost że kontroler nie nadąża, podepnij pod USB3 jak problem pozostanie, to musisz w ustawieniach dźwięku obniżyć jakość. Wystarczyło użyć google
https://forum.pclab.pl/topic/1281141-mikrofon-i-przekroczone-zasoby-kontrolera-usb/?tab=comments#comment-15493118
- 1
@Leniek: wcześniej w tych ustawieniach jakości grzebałem i obniżałem, ale ciągle w zakresie jakości studyjnej. Wygląda na to, że to było wciąż za wysoka, obniżenie do proponowanej w podesłanym przez Ciebie linku zadziałało. Dziękuję za pomoc!
#elektroda #elektronika
Hej Mirki. Mam sąsiada, którego nie specjalnie lubię, bo jest chu***em. To czy takim urządzeniem mogę mu otwierać bramę i rolety?
Pozdrawiam.
Hej Mirki. Mam sąsiada, którego nie specjalnie lubię, bo jest chu***em. To czy takim urządzeniem mogę mu otwierać bramę i rolety?
Pozdrawiam.
@misioneos: pewnie o to chodziło:
źródło: licensed-image
Pobierzjak przechwycisz sygnał z pilota to powinieneś dać radę otwierać jego bramę xD
@misioneos: nikt normalny od jakichś 20 lat nie stosuje stałego kodu do pilotów od bramy czy czegokolwiek poza telewizorem.
Woltomierz panelowy do 1000V potrzebny. Na razie znalazłem taki:
https://www.aliexpress.com/item/32905463640.html?
Jak macie coś lepszego dajcie znać, bo dzisiaj zamawiam.
#elektronika #elektronikadiy #elektroda #majsterkowanie #slavoymajstruje
https://www.aliexpress.com/item/32905463640.html?
Jak macie coś lepszego dajcie znać, bo dzisiaj zamawiam.
#elektronika #elektronikadiy #elektroda #majsterkowanie #slavoymajstruje
konto usunięte via Wykop
- 1
@Sla_Voy: Polecam cos bardziej stylowego: https://www.aliexpress.com/item/1005005657660637.html
Witam, mam nadzieję, że pomożecie:)
Chciałbym zintegrować Fibaro z domofonem (furtka plus brama). Domofon cyfrowy Laskomex Unifon. Na zdjęciu bebechy ze środka.
Czy aby otworzyć bramę wystarczy zewrzeć ze sobą zaznaczone kabelki (które?) czy też zrobię jakieś zwarcie? Jeśli wystarczy je zewrzeć to wie ktoś może jakie może być natężenie prądu? Fibaro Smart Implant ma niby 150mA i zastanawiam się czy to wystarczy. W związku z tym, że mam furtkę i bramę, to implant
Chciałbym zintegrować Fibaro z domofonem (furtka plus brama). Domofon cyfrowy Laskomex Unifon. Na zdjęciu bebechy ze środka.
Czy aby otworzyć bramę wystarczy zewrzeć ze sobą zaznaczone kabelki (które?) czy też zrobię jakieś zwarcie? Jeśli wystarczy je zewrzeć to wie ktoś może jakie może być natężenie prądu? Fibaro Smart Implant ma niby 150mA i zastanawiam się czy to wystarczy. W związku z tym, że mam furtkę i bramę, to implant
źródło: temp_file4925898469522923557
Pobierz- 0
@Fantastycznosc tak właśnie zakladalem. Zwlaszcza, że chyba furtką jednak nie posteruję, bo jest to możliwe z jakiegoś powodu dopiero jak ktoś zadzwoni (wcześniej guzik furtki nic nie robi).
Nie jestem biegły w elektryce, wiec dopóki nie będę miał pewności, nic nie bedę ruszał.
Dzięki za dotychczasowe odp.
Nie jestem biegły w elektryce, wiec dopóki nie będę miał pewności, nic nie bedę ruszał.
Dzięki za dotychczasowe odp.
- 0
@Fantastycznosc wydaje mi się, ze tu nie podaje się żadnego napięcia. Kusi mnie aby zewrzeć BR z K- na sekundę aby zasymulować działanie przycisku. Może w sumie jeszcze zadzwonię do producenta
Czy to normalne, że akumulator AGM po 2 miesiącach nieuzywania potrzebuje krótkiego podladowania, żeby zaczął dawać prąd?
Miałem dziś dziwna sytuację. Z powodu częstego wyłączania zasilania podłączyłem w kotłowni UPS-a, a do niego akumulator AGM. Niestety UPS nie ruszył. Tak jakby akumulator był całkowicie rozładowany. Na szczęście wlaczyli na chwilę prąd, więc podłączyłem ten zestaw do gniazdka i faktycznie wskaźnik naładowania baterii zasygnalizował proces ładowania z najniższego poziomu naładowania. Trwało to kilka/kilkanaście
Miałem dziś dziwna sytuację. Z powodu częstego wyłączania zasilania podłączyłem w kotłowni UPS-a, a do niego akumulator AGM. Niestety UPS nie ruszył. Tak jakby akumulator był całkowicie rozładowany. Na szczęście wlaczyli na chwilę prąd, więc podłączyłem ten zestaw do gniazdka i faktycznie wskaźnik naładowania baterii zasygnalizował proces ładowania z najniższego poziomu naładowania. Trwało to kilka/kilkanaście
@inko-gnito a ten ups to ogarnia agm ? Bo agm'y laduje sie zuoelnie inaczej jak zwykle
- 0
@slavkowsky: włączyłem go, gdy nie było napięcia. Chyba wszystko wyjaśnione. Dzięki za pomoc.
@ostatni_wolny_login: o tak chyba xD
źródło: Bez tytułu
Pobierz@ostatni_wolny_login: zawsze się zwiera na plusowym znaczy na fazie :)
- 0
#elektroda #elektronika
Pomożecie znaleźć specyfikację do tego regulatora? Wydaje mi się, że producent to będzie STMicroelectronics.
Pomożecie znaleźć specyfikację do tego regulatora? Wydaje mi się, że producent to będzie STMicroelectronics.
źródło: reg
Pobierz#nieelektronika #elektryka #elektronika #elektroda https://alfaelektro.pl/produkt/wl140v-led34s-32w830-3400lm-psu-wh-ip65-plafon-led-coreline-wallmount.html](https://alfaelektro.pl/produkt/wl140v-led34s-32w830-3400lm-psu-wh-ip65-plafon-led-coreline-wallmount.html)
kolega Poprosił o dobór nowego zasilacza (stary bez opisu się spalił)
testował na zasilaczu co miał na wyjściu 35v dc ale mrugała
Mi się wydaje, że musi być 12V miałem ,tylko przez chwilę w rękach, za tydzień mam do niego jechać o wziąć parę do przetestowania
kolega Poprosił o dobór nowego zasilacza (stary bez opisu się spalił)
testował na zasilaczu co miał na wyjściu 35v dc ale mrugała
Mi się wydaje, że musi być 12V miałem ,tylko przez chwilę w rękach, za tydzień mam do niego jechać o wziąć parę do przetestowania
źródło: temp_file1340444229197772770
Pobierz@Strieloka: takie lampy na ogół mają zasilacze prądowe, nie napięciowe, więc z zasilaczem 12V nawet nie masz co próbować. Pokombinuj z zasilaczami podobnej mocy, ale prądowymi! Kupcie kilka różnych (z różnymi zakresami napięć wyjściowych) w takim sklepie, żeby bezproblemowo przyjmowali zwroty i próbujcie od najsłabszego.
możesz wyjaśnić co masz na myśli.
Dla Mnie prąd to amper,
@Strieloka: prąd to prąd, zjawisko fizyczne oraz wielkość fizyczna. I nie, nie pomyliłem się, użyłem dość oczywistego skrótu myślowego, zasilacz prądowy (w przeciwieństwie do napięciowego) --> tak, chodzi o zasilacz ze stabilizacją prądu.
Pokazany zasilacz ma dość szeroki zakres napięć, moc niby się zgadza z mocą lampy, więc trochę dziwne, że mrugał - mruganie zwykle świadczy o przeciążeniu, więc
Wysiadł mi "zasilacz" do rowerka stacjonarnego, nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś zamiennika via google.
Czy wiecie, gdzie mogę znaleźć coś z parametrami:
AC-AC Adaptor
Input: 230 V
Output: 26V 2500mA
#elektroda #elektronika
Czy wiecie, gdzie mogę znaleźć coś z parametrami:
AC-AC Adaptor
Input: 230 V
Output: 26V 2500mA
#elektroda #elektronika
@kondziorakrobata: jak coś to możesz szukać więcej A, tylko patrz żeby był AC, jak chcesz po partyzancku to kup jakiś transformator 26V i wsadź w obudowę.
- 0
@pesimist AC/AC
- 10
źródło: 1709592496_iaa9kx_fb_plus
Pobierz#elektroda #elektryka
Chciałbym kupić i zamontować lampę z czujnikiem ruchu, aby pracowała na zasadzie:
- gdy włączę światło włacznikiem, lampa się zapala od razu, ale jeśli nie wykrywa ruchu to się wyłączy po X czasu (przy włączniku na on)
- jeśli włącznik jest na off, to lampa się nie zapala mimo ruchu
Czy można to tak zrobić, jeśli tak to jak? :P
Chciałbym kupić i zamontować lampę z czujnikiem ruchu, aby pracowała na zasadzie:
- gdy włączę światło włacznikiem, lampa się zapala od razu, ale jeśli nie wykrywa ruchu to się wyłączy po X czasu (przy włączniku na on)
- jeśli włącznik jest na off, to lampa się nie zapala mimo ruchu
Czy można to tak zrobić, jeśli tak to jak? :P
@damiano_polishiano: lampa z czujnikiem ruchu podpięta pod zwykły włącznik
konto usunięte via Wykop
- 1
@damiano_polishiano: kiedyś taki czujnik ruchu dokupiłem do starego plafonu ale nie ma ustawiania czasu na jaki ma się zapalić po włączeniu, na sztywno są trzy sekundy, gaśnie i zapala się natychmiast po wykryciu ruchu. Jak takie coś może być to poszukam po niej opakowania i dam Ci znać co to za czujnik, zamontujesz go do każdej lampy. Chyba że musi to być coś gotowego to będziemy szukać.
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Toszeron: jeśli korzystasz z rockmasterow z 2019+to one same spłaszczaja dźwięk. Jeśli masz możliwość to po testuj coś od audiotechniki nawet tzw bieda ath m40x od razu poczujesz różnice. Dość często latają na promkach poniżej 300.
konto usunięte via Wykop
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Nie jestem pewien i szukam pomocy. Czy do tej wieży da się w prosty sposób podłączyć jakiś adapter bluetooh, żeby podłączyć dodatkowe głośniki lub telefon/komputer?
#audio #muzyka #elektronika #elektroda
#audio #muzyka #elektronika #elektroda
źródło: Screenshot
Pobierz@seicel: Masz tutaj wejście AUX więc zwykłym przewodem podepniesz
@seicel da się np. taki https://allegro.pl/oferta/ugreen-adapter-bluetooth-odbiornik-bluetooth-5-0-14532033205 i chinchami do wejścia IN
- 1408
źródło: 1000013627
PobierzPomóżcie! Patodeweloper zamęcza szumami na radiowęźle od kilku dni. Który kabelek uciąć z najmniejszą szkodą albo co zrobić żeby wyciszyć ale nie popsuć?
#patodeweloperka #elektroda #elektrotechnika #technika #elektryka
#patodeweloperka #elektroda #elektrotechnika #technika #elektryka
źródło: pxl_20240229_195538250
Pobierz@sunshineth: w kostce masz orzecieź śrubki i możesz poluzować. Sprawdź neonowką czy nie ma wysokiego napięcia.
@sunshineth: jak to radiowezel, mieszkasz w szkole?
Rozumiem, ze w twojej pracbazie maja zle ustawiony albo uszkodzony wzmacniacz
Rozumiem, ze w twojej pracbazie maja zle ustawiony albo uszkodzony wzmacniacz
źródło: 1000007001
Pobierz@superstulej: Jak nie potrafisz lepiej to jest ok :P





















