Wpis z mikrobloga

#muzyka #sluchawki #spotify #youtube

Muzyki słucham dość nałogowo wiele godzin dziennie podczas pracy. Od paru lat użytkuję przewodowe Encore Rockmastery podłączone do PC poprzez budżetowy DAC Fiio i bardzo sobie to chwalę. Tym niemniej, zawsze chce się czegoś więcej, tylko nie bardzo wiadomo czego. Słuchawki na poziomie to drogi sprzęt, do tego opiniowany często w sposób typowy dla janusza z #elektroda ("jak chcesz fajnych efektów to w sprzęcie za 300 złotych gówno usłyszysz"). Faktem jest, że jak żona dała mi do przetestowania Samsungi Galaxy Bud to czystość dźwięku była odczuwalna mocno więc ogarniam różnicę w jakości, no ale dousznych nie lubię.

Słucham głównie metalu i rocka na spotify, do którego jestem przyzwyczajony i wszystko pasuje, odsłuch z reguły 7-8/10. I teraz akcja: zapuszczam przypadkiem któregoś dnia na Rockmasterach zapomniany zespół Faith No More i nagle mi coś we łbie eksploduje. I uświadamiam sobie, że żadne słuchawki nie zastąpią produkcji. W przypadku FNM jest ona wybitna, za to np. u moich ulubionych Ironów ewentualnie dopuszczająca. A może tu chodzi o nośnik (witrynę) która mniej lub bardziej spłaszcza dźwięk? Są miejsca w necie, gdzie można dostać utwory lepszej jakości?
Toszeron - #muzyka #sluchawki #spotify #youtube

Muzyki słucham dość nałogowo wiele g...

źródło: d2FjPTc0OXgxLjU3OTc3ODgzMDk2Mzc=_src_83834-faith_no_more_2

Pobierz
  • 3
@Toszeron Tidal. Deezer lub torrenty i ripy całych płyt we flackach. Choć często albumy metalowe są po prostu podle nagrane. Ale sprawdź sobie np. taki zespół Graveyard i zobacz czy słyszysz różnicę w realizacji nagrania.
@Toszeron: jeśli korzystasz z rockmasterow z 2019+to one same spłaszczaja dźwięk. Jeśli masz możliwość to po testuj coś od audiotechniki nawet tzw bieda ath m40x od razu poczujesz różnice. Dość często latają na promkach poniżej 300.
w sprzęcie za 300 złotych gówno usłyszysz


@Toszeron: i święta racja, szczególnie jak jest jakichś gównianych gamingowych marek typu Encore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za tyle kupisz używane DT770 Pro albo nowe za 600. Za taki dźwięk to jak darmo.