Wpis z mikrobloga

Pralka mi dziś trzy razy wywaliła różnicówkę. Raz w trakcie prania, a potem dwa razy przy płukaniu (szybkie obroty a la wirowanie). Fakt że sporo prania było. Potem wyjąłem pranie i podzieliłem je na trzy części i tak wirowałem na raty i wszystko było ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak coś jest nie tak pewnie z jakimś podzespołem pralki. Na co to wskazuje? Grzałka walnięta/okamieniona? Silnik walnięty? Czy coś innego może być? ()
#elektryka #agd #pralka #elektroda #elektronika
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@PotwornyKogut: no nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale odkamieniałem co jakiś czas takim środkiem plus dodawałem ostatnio do prania. Czytam teraz że to o dupę rozbić i lepiej prać octem z sodą co jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wypokowy_expert na to wygląda. Odwirować jeszcze mogłem bo bez wody była pralka ( ͡° ͜ʖ ͡°) także pewnie wyjdzie grzałka
  • Odpowiedz
lepiej prać octem z sodą


@puto: xd przecież to się samo zobojetni, bo soda oczyszczona jest zasadowa.
A pewnie ten odkamieniacz prędzej zżarł grzałkę niż byś nic nie robił tylko normalnie prał dając dawkę detergentu odpowiednią do twardości wody (każdy proszek/płyn zawiera "zmiekczacz")
Znam pralki co chodziły po 15 lat na twardej wodzie bez ani jednego odkamieniania i żadnego problemu z grzałką
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
przecież to się samo zobojetni, bo soda oczyszczona jest zasadowa.


@wypokowy_expert: kurła faktycznie xD jprld wyczytałem to pod jednym filmikiem mechanika pralek co doradzał xD To sam ocet. Robię tak z czajnikiem co tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz